Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az idegredszeri éretlenségnek...

Az idegredszeri éretlenségnek milyen tünetei vannak vagy miből lehet észrevenni egy 1,5-2 év közötti gyermek esetében?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!

#idegrenszeri éretlenség
2020. júl. 3. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy gyüjtöfogalom, sok dolgot jelenthet. Az enyém 3 éves, most kezdett beszélni, úgyhogy megkésett beszédfejlödése van, mozgása ügyetlen, egyensúlya nem jó, de például nem hiperaktív, rohangálós gyerek, pedig sokaknál az a fő tünet.
2020. júl. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle tünete lehet. Az 1. által említetteken kívül még pl. alvásproblémák (nehezen altatható, keveset alszik, felszínesen), gondok az evéssel akár már a ht kezdete óta, lehet nagyon, túlzottan hisztis, kiborulós, nehezen irányítható és kezelhető stb. Nyilván egy ekkora gyerek amúgy sem egyszerű eset, de amikor azt érzed, hogy egész nap csak küzdesz vele, és már délre teljesen leszívott, az már nem biztos, hogy életkori sajátosság...

Ja, jó jel lehet még, amikor védőnő, orvos, rokonok, ismerősök, mindenki egyöntetűen téged szranyáz, mondván, annyira sem tudsz gyereket nevelni, mint egy analfabéta c.asszony 😃

2020. júl. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

Igazából a felsoroltak közöl egyik sem jellemző. Alvásproblémáink voltak, amíg nem tanult meg járni. Most kezd kicsit válogatós lenni, de eddig nem volt ezzel gond. A dac korszak most kezdődik nála, de olyan igazi nagy hisztik (még) nem jellemzőek.

Megkésett mozgásfejlődés miatt TSMT tornáztunk, ami a beszédfejlődésre is jó hatással volt.

Én igazából ilyenek miatt gondolom, hogy nem bólint igent a fejével, csak a nemet.

Gyakran csapkod a kezével, ha örül vagy izgatott. De ha rászólok, akkor abbahagyja.

Nem pápázik. Tudja, hogy hogy kell. Ha kérdezzük tőle, hogy hogy kell integetni/pápázni, akkor mutatja. De ha valaki elmegy és kérjük, akkor nem csinálja sosem. Pedig 1 éves kora előtt, amikor megtanulta, akkor csinálta ha kértük.

Most 20 hónapos.

2020. júl. 3. 12:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ettől kiborulok, hogy azt hogy lehet kórosnak értelmezni, hogy ha egy egyerek örül, akkor csapkod a kezével. Miért, mit csináljon, kössön nyakkendőt és nyújtsa a névjegyét? Másoktól is hallom/látom ezt, konkrétan a sógornőm ugyanez, simán lefogja a gyerek kezét, amikor az izgatottan csápol. De miért? Miért csináljátok ezt? Az én húgom is csinálta, most szakvizsgázott immunológiából. Nem "pápázik" meg nem bólogat. És? Majd fog. Vagy nem. Ez semmit nem jelent. A "pápázást" amúgy is mint trükköt tanítottátok meg neki, ha jól értem, nem biztos, hogy átment, hogy ez egy elvárt köszönési forma.
2020. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért gond a csapkodás, mert ennek már le kellett volna épülnie és az autizmus egyik tünete is lehet. De mielőtt mégegyszer nekem esnél, leírom, hogy nem gondolom, hogy a fiam autista.
2020. júl. 3. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ezek szerintem sem utalnak idegrendszeri éretlenségre.

Az én kisfiam (17 hónapos) pl ugyancsak csapkod a kezével ha izgatott. Én is volt hogy mondtam neki hogy ne csapkodjon, de a férjem rámszólt hogy hagyjam már szegényt örülni.

Szerintem (és persze remélem) hogy ez önmagában nem kóros. Nyilván ha sokszor és indokolatlanul vagy furcsán sokáig csinálja az nem jó, de nem ezt írtad te sem.

Az enyém egyébként bólint igent és pàpàzik is, de pl ő pont az a szaladgàlós gyerek, akit ráadásul a legtöbb dolog nem köt le 1-2 percnél tovàbb🤷🏻‍♀️

Régebben aggódtam is ezen, de minden gyerek ezt csinálja 2-3 éves koráig, ahogy látom a játszótéren meg itt, ott, amott.

Amúgy a bólintásról sokat olvastam és én azt szűrtem el hogy sok gyerek kihagyja, inkàbb már mondja hogy igen, amikor ki tudja mondani. De szerintem ennek a kérdéskörnek

Inkább az a lényege hogy tud-e kommunikálni. Pl ha meg tudja mutatni mit szeretne és jelzi hogy nem kér már enni vagy nyújtja a kezét hogy vedd fel, megmutatja ami érdekes neki akkor szerintem az teljesen megfelelő. (Igaz csak anyuka vagyok, úgyhogy bocsi ha okoskodàsnak tűnik)

Minden esetre az integetés is olyan sajnos hogy van gyerek aki szivesen integet és van aki nem, szerintem ha érti mit akartok tőle akkor ezzel sincs baj.

2020. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!