Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kimondottan vékonyan gyereket...

Kimondottan vékonyan gyereket vállaló nők?

Figyelt kérdés

Vékonynak számítok (175/55), az első trimeszterben vagyok. Eddig semmit nem híztam, mondjuk a hasam sem kezdett el nőni. Hányok állandóan, enni alig tudok, sokat vagyok rosszul. Ezek eddig nem igazán a hízáshoz járulnak hozzá. Mégis nagyon félek, hogy ez változni fog.


10 éve intenzíven (főleg kardio) sportolok (sportszívem alakult ki), azt nem szeretném abbahagyni. Sétálok is mellé elég sokat, figyelek hogyha eszek akkor egészséges kajákat. Eddig Kb 10 naponta egyszer kívántam meg valamit, akkor általában pár falat erejéig elcsábultam.


A genetika tudom, számít. Bár apám családjának testalkatát örököltem, de anyám nagyon hízott a terhesség alatt ezért félek.


Tudom, mindenki más. Mégis érdekelnének pozitív történetek, amikor a kismama a szülni is úgy ment, hogy a babán kívül (megnyilván ami vele jár) nem volt rajta felesleg (karján, combján).


2020. júl. 6. 10:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Fordulj pszichológushoz! Most! A vágyad veszélyezteti a gyerekedet!
2020. júl. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám. Az egyik ismerősöm a héten szül. Semmit nem hízott, csak a hasa nőtt meg. Van ilyen. Érdekel, hogy más hogyan tudja ezt elérni. Most nyilván nem egy kicsi plusztól félek, hanem a hízástól.
2020. júl. 6. 10:56
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
7 kg-t híztam összesen pedig egyszer sem hánytam, mire hazaértünk a kórházból teljesen le is ment minden.
2020. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Én 169/48 kilósan estem teherbe, 3 hónapban 43 kg voltam, annyit hánytam, utána híztam 20 kilót, 63 kilósan szültem, szülés utáni 3.nap 54 kiló voltam, majd szoptatással lement a többi. Egy striám sincs, pedig hatalmas súlyingadozásom volt, nem gyűrődött a bőröm, látszani nem látszott a 63 kiló, nagy pocak, vékony lábak és karok, kis mellek, tetszettem magamnak kismamaként(bár utáltam, hogy nagy vagyok, de ahogy kinéztem, az szép volt).


Semmit sem sportoltam soha.


Nem tudom, hogy nézhetsz ki, de tetszeni fogsz magadnak, irgalmatlan mennyiséget kell bezabálni ahhoz, hogy annyi zsírt ilyen rövid idő alatt el tudj raktározni, szülés-szoptatás-éjszakázás pedig csak úgy viszi le a kilókat..


Tetszeni fogsz magadnak!:)

2020. júl. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
173 cm 55 kilósan estem teherbe 30 kilót híztam... nem csoda hiszem tök vékony voltam tartalékolt a szervezetem. Ponz nem erdekelt, mindent a gyerekért amugy meg mindet leadtam.
2020. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

160 cm vagyok, 50 kilóval kezdtem a várandósságom.

Rendszeresen mozogtam előtte is, és eddig végig a terhességem alatt (kismama jóga, séta, ilyesmi). Nem falok fel mindent ami eszembe jut, kiegyensúlyozottan, napi 5-ször étkezem. Ha nassolni vágyom, inkább valami egészséges opciót választok (zöldség, gyümölcs, magvak)

Néha én is elcsábulok, hetente 1-2 alkalommal simán lecsúszik pár gombóc fagyi, vagy vasárnap pár szelet sütemény. :)

Most 38 hetes vagyok, 7,5 kiló plusz van rajtam, gyakorlatilag csak a pocim nőtt. :) pedig anyukám velem és bátyámmal is 25-30 kilókat szedett fel.

És kiemelném, hogy teljesen egészségesek vagyunk, én és a kisbabám is. Nem vizesedek, nincs visszeres panaszom, nem fáj a hátam, nagyon jókat eszem és alszom a mai napig.

A kislányunkat perpillanat kb 3300 g-ra becsülte az orvos :)

2020. júl. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Hanodafigyelsz és egészségesenneszel továbbra is, akkor nem hízol el, ha csak nincs valami hormon probléma stb., de aztbis lehet kezelni. Ne halagass azokra, akik szerint veszélyezteted a gyereked, mert nem zabálsz és hízol 30 kilót, pont, hogy akkor veszélyezteted, ha ekkora súlyt magadra kapsz.
2020. júl. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
Neked igen komoly problémaid vannak amit kezelni kellett volna terhesség előtt. Mondom ezt úgy, hogy étkezési zavarom volt.
2020. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy a vékonyságom inzulinrezisztencia miatt volt, amiből terhességi cukorbetegség lett, diétával, a végén inzulinnal. Nem híztam a pocakon kívül semmit, szülés után úgy jöttem ki, ahogy teherbeesés előtt. De ennek ilyen ára volt...
2020. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Kb. 10 (9-12) kiló, ami a baba+tartozékai, mint többlet vér, tehát az le is megy szülés után. És ennek a fele jellemezően az utolsó 2-3 hónapban jön fel a nőkre. Ha ennél kevesebbet hízol, akkor épp magadból fogysz. Ez ugye, ha túlsúllyal indítasz, nem is baj, de ha vékony vagy, vezethet nálad hiánybetegségekhez, mert a baba elveszi tőled, ami kell neki. Egyébként sokszor van hormonális oka is persze a hízásnak/fogyásnak, meg sokan vizesednek is, pláne így nyáron, amire aztán hiába diétázol.
2020. júl. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!