Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kimondottan vékonyan gyereket...

Kimondottan vékonyan gyereket vállaló nők?

Figyelt kérdés

Vékonynak számítok (175/55), az első trimeszterben vagyok. Eddig semmit nem híztam, mondjuk a hasam sem kezdett el nőni. Hányok állandóan, enni alig tudok, sokat vagyok rosszul. Ezek eddig nem igazán a hízáshoz járulnak hozzá. Mégis nagyon félek, hogy ez változni fog.


10 éve intenzíven (főleg kardio) sportolok (sportszívem alakult ki), azt nem szeretném abbahagyni. Sétálok is mellé elég sokat, figyelek hogyha eszek akkor egészséges kajákat. Eddig Kb 10 naponta egyszer kívántam meg valamit, akkor általában pár falat erejéig elcsábultam.


A genetika tudom, számít. Bár apám családjának testalkatát örököltem, de anyám nagyon hízott a terhesség alatt ezért félek.


Tudom, mindenki más. Mégis érdekelnének pozitív történetek, amikor a kismama a szülni is úgy ment, hogy a babán kívül (megnyilván ami vele jár) nem volt rajta felesleg (karján, combján).


2020. júl. 6. 10:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
70%
171/57-tel estem teherbe, 25 kg plusz jött fel, majd szülés után 2 hónappal már 60 kg voltam. A másodikkal 59 kilóval lettem várandós, vele 27 kg-ot sikerült felszednem, úgy, hogy végig tornáztam és figyeltem mit eszek (elsőnél nem volt így, akkor mindent ettem). 4 hónappal szüles után sikerült kezdő súlyomba kerülni.
2020. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
44%
Előfordulhat, hogy pl. tönkremegy jó pár fogad. De más hiány is lehet.
2020. júl. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 54 kg-val kezdtem a terhességet, összesen 14 kg-t híztam, de semmi nem látszott rajtam. Volt egy kosárlabda méretű pocakom, meg egy picit szélesebb lett a csípőm a végére, de ennyi. A szüléskor lement 8 kg, mire kijöttem a kórházból még 2, tehát 4 kg plusszal mentem haza, ami 2 hónap alatt le is ment. Mondjuk én nem aggódtam a súlyom miatt, mert gyerekkorom óta sportolok, és tudtam, hogy ha 20 kg-t híznék, az is lemenne, amint újra kezdem a sportot.
2020. júl. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
81%
Előre is bocsánat, az ilyen kérdések annyira de annyira fel...Szóval; a gyerekem családjából kb mindenki sportol a dédszülőkig bezárólag, jómagam a pozitív tesztig aktívan sportoltam. 170/56 kg-mal lettem terhes és mit ad isten, kb az első perctől kezdve veszélyeztetett, szóval nem az, hogy nem mozoghattam, volt olyan, hogy heteket(!) feküdtem végig, hogy megmaradjon a baba. 16 kg-ot híztam a végére, szülés után 5 hónappal már látszottak a hasizmaim. 6 héttel szülés után kezdtem sportolni. DE! És ezt soha nem fogom megérteni: jó a sport, rettentő fontos azt vallom én is, figyelni kell magunkra, fontos, hogy jól érezd magad a bőrödben, terhesen is(!) de biztos ez a legfontosabb áldott állapotban, hogy 9 hónapig azon kattogjon az ember, hogy szülés után két órával már egyből úgy fog-e kinézni mint terhesség előtt? És ha ne adj isten úgy hozza az élet (ne hozza, csak gondolj bele) hogy esetleg valami miatt a terhesseged alatt el leszel tiltva az aktív életmódtól, akkor mi lesz, felkötöd magad? Figyi, sportolj ha engedi a doki és jólesik, táplálkozz egészségesen, nem kell ész nélkül zabalni, de ha valami jól esik ne vond meg magadtól, de ha ne adj isten nem 6 hanem 26 kg szalad fel rád (van akin pl. a 20 kg csak víz...) akkor sem történik az égvilágon semmi. Biztosan fogsz sportolni a várandósság után is, babával is tök jó mozgásformák vannak, ha szoptatsz lehet valamennyit segít a fogyásban, hamar lemegy a felesleg.
2020. júl. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!