Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itz olyan anyuka, akinek...

Van itz olyan anyuka, akinek kimondottan problémás terhesség után egészséges lett a babája?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy rossz eredményei voltak terhesség alatt, vagy kevés magzatvíz, ilyenek, de mégis egészséges lett a baba? Mi volt a gond? És milyen betegségtől féltetek?
2014. júl. 26. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:

A terhességem 9. hetében részleges méhlepény-leválásom volt, 50%-ot adtak, hogy életben marad a kislányom és egészséges lesz. Majd jött a toxoplasma fertőzés ami miatt végig gyógyszereket kellett szednem, ha nem derül ki, akkor akár agyhártyagyulladással jöhetett volna a világra.

Viszonylag gyors és egyszerű szülés volt ennek ellenére.

2014. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12 hetes uh-an 3,6 mm-es tarkoredot mertek, volt biopszia, minden rendben volt, 21 hetes uh-an mindket oldalon kis vesetagulat, csaszaros szules kinyilt mehszaj miatt 35+6 hetesen, mar 15 honapos a kisfiam es minden rendben vele hal istennek.
2014. júl. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6 hetesen bevéreztem haematoma miatt. Kaptam utrogestant. 13.héttől folyamatosan görcsöltem. Ennek eredményeként rövidült a méhnyak majd 27 hetesen kinyílt a külső méhszáj. Folyamatosan fenyegető vetélés majd koraszülés állt a papírjaimon. A magzatvíz kevesebb volt a vége felé. 36+5 hetesen született a kisfiam egészségesen, de aztán kiderült, hogy vesetágulata van, amit nem vettek észre a terhességem alatt, így hamarosan műtik majd. Ennek viszont semmi köze a terhesség alatti panaszaimhoz :)
2014. júl. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7hetes terhesen verezgettem , kiderült 2haematoma van a babám mellett ,az egyik ra volt hajolva . 12hetesen (eskuvom előtti nap) , ömlött belőlemy vér ,rohantunk a kórházba . Kiderult a baba jól van, de valami nem jó. Nagy a nyakiredoje 3,5. 2 nappal később , genrtikai tanacsadason 4,2!!! Chorion biopsiam volt. Kiderült nincs kromoszoma rendellenessége. Jött a 20hetes uh. Ott van meg a tarkoredo ,sőt egyre nőtt. 16hetes korig fel kene szivodnia ,vagy 6mm alattinak lennie . Nekünk 7,7 volt. Az orszsg legjobb genetikusai konzultáltak ,h milyen betegség lehet ez!!!! Nem tudtak semmit mondani ,csak azt,h remelik egészséges lesz es telefonáljak vissza hamegszuletett a lányom,hegeszseges lett e.meg ezen a napon voltunk szivuhn ,ahol azt mondták,h az egyik szivfeltekeje lehelletnyivel nagyobb mint másik . 32hetesen meg elmentem pestre uhra .a redo 9,9volt !!! Már semmit tudtam,csak remenykedni ! Másnap begorcsoltem . Fajasaim voltak,bementem a kórházba , visdzatudtak meg tartani a lányom. Az estet aszuloszobaban töltöttem . Persze azt mondanom sem kell,h az egész terhességet ágyban hordtam ki. A veromleny ,biopsia , kemenyedesek , visszatartas miatt. Jahh a legjobb 30hetesen a babamat 1300gnak merték ,mondták ,h kicsi 1400körül kéne járni. Ez miatt isaggodtam . 32hetesen a1540g volt. 36.hétig feküdtem ,majd utána setalgattam ,mozogtam,h szuljek végre . Tulhordtam a lányom 40+5született
2014. júl. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Folytatom : mekoniumos volt aviz ,sotetzold . Nem tagultam . Megcsaszaroztak . Megszületett Lu 3920gal es 56cmel,teljesen egészségesen :-) Azota tulvagyunk egy csomó vizsgalaton ,szív,koponya ,hasi uhn , esminden a legnagyobb rendben . 3hónapos nagylany :-)
2014. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó, szívből gratulálok, hogy ilyen nagyon nagyon nehéz problémás terhesség végén ilyen édes ajándékot kaptál!

Jómagam a 12. hétig 2X kezdtem el vérezni ismeretlen ok miatt. Mikor már azt hittem volna akkor minden OK a 12. jét végén erős vérzés miatt éjjel rohanni kellet a kórházba, ahol megállapították, hogy a méhlepény részben fedi a méhszájat és letörött belőle egy darab. Innentől kezdve fekvés, a 19. héten kelhettem fel. Majd jött terhességem problémamentes szakasza a 24. hétig, amikor is kiderült, hogy kinyílt a külső méhszáj... fekvés. Soksoksoksoksoksoksoksoksok fekvés, ennek ellenére a 30. héten kinyílt minden; kórház, szülőszoba, visszatartás, amely sikeres volt bár amikor kezdtük azt mondta a Doktor bácsi, hogy szerinte reggelre anyuka leszek. Nem lettem, három hétig sikerült visszatartani a babámat, annyira nem akartam hogy jöjjön hogy szót fogadott és nem jött. Ezt a három hetet fejjel lefelé a kórházban töltöttem. (Azt mondták, minden egyes perc, óra, nap, amit bent tölt a babám ajándék, így is van.) Aztán szülés a 33+ -ban, de legalább nagyon gyors, természetes szülésem volt. A babám koraintenzívre került, de hál'Istennek gyorsan és szerencsésen kikerültünk onnan. Most már 3 éves nagyon nagyon életrevaló egészséges csajszi... nem csoda, hisz nagyon sokat küzdött(ünk) az életéért.

2014. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

12.Heti uh dawn kor gyanu,20hetesen amniocentezis,24 hetesen terhessegi diabetesz,30 hetesen a vegeig vernyomascsokkentovel 180/120-as vernyomas,vizesedes durvan,40.heten feherje a vizeletben,41.heten vegre csaszarral megszuletett.


Ma 2,5 eves egeszseges kisfiu.

Feltek hogy cukorbeteg lesz.mert nagy baba lett.Mivel az amnio utan 1-2genetikai betegseget kizartak es az uh-kon rendben volt minden,mastol nem feltunk.

2014. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Polihydramion túl sok magzatviz, korai fajasok, nyíló mehszaj, rövid köldökzsinor. Makk egészséges kislány lett a vége😊😊
2014. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!