Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2009 május- júniusban születet...

2009 május- júniusban született babák! Hogy vagytok? Miket csináltok? Anyukák! Ti hogy érzitek magatokat? Dolgoztok már vagy még otthon vagytok? Tervezitek a kistesót? Vagy hogy munkába álltok?

Figyelt kérdés

A mi kisfiunk május 24-én született. Már 10 hónapos kora óta önállóan megy, néha meg sem lehet állítani. imád motorozni, homokozni és pakolni. Mindenre fel akar mászni. Még napi egyszer szopik, este elalvás előtt. Olyan fél kilenctől alszik reggel 7-ig. Délután alszik kb 3 órát.

Összesen 6 foga van. Mindent eszik. Napi 5 alkalommal. Már nem főzök neki külön kajákat, mindenből kap amit mi eszünk. Imádja a sárgadinnyét és a kopasz barackot.

Beszélni még nem igazán beszél, csak ilyeneket, hogy baba, pápá, bá, papa. Kb ennyi.


2010. aug. 2. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Kislányom június 15-én született, 11 hós kora óta megy, ő is pakol, mászik mindenre, egy igazi ördögfióka :)

Most váltottunk anyatejről tehéntejre mert már nem érdekelte a cici. 9től alszik reggelig kb 7ig, nappal még 2x fél órát, vagy 1x 1,5-2 órát. Ő is mindent eszik , a mi kajánkat általában, a kenyeret nem szereti, a banánt annál inkább.

Csak annyit mond, hogy cic, aja, baba, mama, brümbrüm.

2010. aug. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!


kisfiú,május közepe.

13 hónapos kora óta megy, de mostmár 90%ban csak menéssel közlekedik.

Mindent fel akar fedezni, állandóan jön-megy, most kezdett felmászni dolgokra. (Lemászni profin megy neki)

Önállóan próbál enni, no persze még azért anya segítségére is szükség van :)

Tápis, és én főzök neki mindenfélét. Nagyon jó az étvágya, szívesen ismerkedik az újdonságokkal. Nincs sok foga, de kenyeret akar majszolni és megkóstolta már a barackot is :)

2010. aug. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

naponta 1x alszik egy , másfél órát, ritkábban keveset délután.

Éjszakákat kb. 10 hónapos kora óta alussza át.

Amit mondd: mama, baba , papa , hallo-t próbál néha. De ezek inkább az én fülemnek hallhatóak :)

(2. vagyok)

2010. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kislány, május elején született.

12 hónapos kora óta tud járni, azóta már profi.

Érdeklődő, mindent felfedezne. 6 foga van. Szépen hízik, annak ellenére, hogy sokat mozog. Szerit a pékárukat, virslit felvágottakat stb.

Evőeszközzel próbál már enni, de a pohárból még nem iszik szépen.

Sokat halandzsázik, van már egy-két szava is. Délután nagyot alszik, este viszont nehezen alszik el. Szert fürdeni, szereti a strandot is.É s én? Köszönöm, jól vagyok. Nem dolgozok még, hisz csak 15 hónapos és úgy gondolom ráérek visszamenni. A terhesség alatti felesleges kilóimat továbbra is cipelem. :)

2010. aug. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam június elején született. 11 hónapos kora óta jár önállóan. A mi ételeinkből egyre több mindent eszik, még csak 5 foga van. Napi 2-3x szopizik még. Este 21 óra körül alszik el és reggel 7 körül ébred, nappal 1x alszik átlag 2,5 órát dél és 3 óra között. Igazi kis örökmozgó, 1 éves kora óta fel és lemászik a bútorokról. Nagyon szeret labdázni, érdeklik a mesekönyvek és lelkesen gyakorolja a motorozást több-kevesebb sikerrel. :) Az "alapszavakat" ő is mondogatja, anya, apa, baba, mama, papa, nem, de, te, el. Nagyon barátságos és örökké mosolygós kisfiú. Jövő szeptemberben megyek vissza dolgozni, ő pedig akkor kezdi a bölcsit. Sajnos nem állunk úgy anyagilag, hogy 3 éves koráig itthon tudjak vele maradni. Kistesó is tervben van, de csak pár év múlva, ha már a fiam ovis lesz.
2010. aug. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Kisfiam június 3-án született. 12,5 hónaposan indult el, azóta szépen belejött, igaz sokszor megbotlik a saját lábában, de nagyon ügyesen esik. :) Az én kisfiam nem homokozni, hanem kavicsozni szeret... hiába a nagy homokozó a játszótéren, mi a kavicsban ülünk és azzal játszunk. :)


Ő már sajnos nem szopizik, 3 hónapos koráig bírtam tejjel, aztán kevésnek bizonyult. Az éjszakát kevésszer alussza át, átlag egyszer /max 2* kel/, vagy simán visszasimogatom, vagy iszik egy kis teát és már ivás közben alszik is. Nappal kétszer alszik, délelőtt és délután 1,5-2 órát.


2,5 foga van kinn és kettő jön most egyszerre, de mindent eszik vele, szerencsére nem zárkózik el a darabostól. Azt eszi, amit mi... pár dolog van csak, amit nem adok neki a miénkből... pl túl zsíros /pacal/. Tejjel is próbálkozunk, néha szereti, néha nem. A banán nála is kedvenc, a barack is és a dinnye is.


Beszéd: alapszavak: apa, anya, baba, mama, papa, pápá, cica, abba /ablak/, dabba /labda/, vau, tete, dede /dédi vagy gyere/.


Kistesón nem gondolkozunk még... engem terhesen rúgtak ki, így munkát kéne előbb találnom, hogy ne csak gyest kapjak. De ha lenne munkahelyem, 2 éves korában visszamennék. Legalábbis ezt gondolom, nem tudom érzelmileg mennyire menne. De a kényszer nagy úr.

2010. aug. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Május végi kisfiú:

4-5 napja tanult meg motorozni & imádja:)

Még nem megy, csak kézenfogva közlekedünk.

Naponta kétszer kap Milupa junior italt. Sokszor azt eszi, amit mi, de van, hogy 1-3 éveseknek való Nestlé bébikaját kap. Este 8-tól reggel fél 8-ig alszik. Baba, béjbee, mama, apa: ezeket mondja. Tud tapsolni:) Ha kérdezzük, hogy hol a lámpa: mutatja. Szeptembertől bölcsibe megy...

2010. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A mi kicsink is megy szeptembertől bölcsibe, mert mennem kell dolgozni. Szerintem nem lesz gond, nagyon szereti az embereket. :)

Kistesón még nem gondolkoztunk. Majd olyan 2,5 éves kora körül.

2010. aug. 2. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!