Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik otthon vannak...

Anyukák, akik otthon vannak babájukkal, gyerkőcükkel, mire tervezitek a tavaszi nagytakaritást? Meg tudtok csinálni mindent a gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Én pont ma gondolkoztam,mikor kellene nekiállnom.Fiam ovis,a kislányommal még itthon vagyok,1 gyerek mellett könnyebb azért,bár pucoltam én már ablakot úgy is,hogy mindkettő itt serte-pertélt körülöttem.:)

Beosztom minden napra a helyiségeket,nem olyan nagy a lakás,de azért van mit tenni.Többi anyuka hogy van ezzel?


2011. ápr. 3. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
1 gyerek. Már én is gondolkoztam rajta, a karácsonyi takarítást 2 hét alatt ejtettem meg, de most megpróbálom nagyhétre betáblázni magam. Jövő héten még írok, mert államvizsgázok idén és a diplomamunkával nehezen haladok. Karácsonykor 3 napra is eljött anyósom, vigyázott a kicsire, míg takarítottam. Most lehet, hogy elboldogulok egyedül is. Pedig pici a lakás (talán túlsághosan is, karácsonykor azért kellett anyósom, hogy vigye a kicsit sétálni, mert ha ablakot pucoltam és kinyitottam az ablakszárnyakat, jött be kegyetlenül a hideg a házba)
2011. ápr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Amikor itthon a vana ferjem akkor szep aprankent megcsinalom.

Ablakpucolast a ferjem csinalja, mert hatalmas ablakaink vannak.

Ferjem 190 centi es O is alig eri el a tetejet.

Igazabol egesz evben takaritok, igy nincs evszakvaltasonkent sem olyan hu de nagy dolgom.

Egyedul az ablakmosas bonyolultabb.Ja es a fuggonyok...sehogy nem erem el oket, pedig en is 178 centi vagyok.

2011. ápr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
első vagyok. Nálam azért nagy dolog, mert akkor végigtakarítom a konyhát, hűtőt, mikró alatt, szekrény tetejét, gáztűzhely mögött. Függönyt leszedni én is utálom. Meg szőnyeget verek. Szóval nem csak ablakpucolásból áll a nagytakarítás. Pedig én is minden héten takarítok.
2011. ápr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem csak abbol all, de nekem az a nagy dolog, mert en azt nem tudom megcsinalni :S


Nem merek letrara allni, mert teriszonyom van.Foldon allva, meg csak a felet tudom megpucolni.A fuggonyok meg eselytelnek.A tuzhelyet kb 2 hetente kihuzzuk, mert beesik valami etel es nem akarom, hogy ott peneszedjen meg.A mikro alatt minden nap letorlom a pultot, mert a gyerekeke mindig beboritanak valamit.Nincs szonyeg a lakasban csak parketta, mert allergias a ferjem a poratkara.

2011. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nem bántani akarlak, csak mondtam, hogy nekem ezekre nem nagyon van időm máskor. Főleg, mert a fiam nagyon anyás. Ha egy nap megtakarítom a hűtőt, aznap már semmi mást nem tudok megcsinálni. Te nagyon ügyes vagy, ha ezekre mind van időd és alkalmad több gyerek mellett.
2011. ápr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 kisnita ***** válasza:
Én ma csináltam szinte mindent. Kádat, wc súroltam, kiselejteztem a fürdőből a smink cuccaimat meg az egyéb vackokat (2 szatyor jött össze) kitakarítottam a gyerekszobát, szőnyeget pucoltam, felmostam az ebédlőt, a folyosót, a lépcsőházban lepókhálóztam, kiporszívóztam, felmostam, a párom szobájában is porszívózás, szőnyeg pucolás, felmosás. Az ablakokat majd a jövőhéten megpucolom. 4 szoba van + az ebédlő, mindenhol nagy dupla ablak és az ajtó is üveges. 1 óra simán el megy rá ha nem kettő.
2011. ápr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ugyes, csak kenytelen vagyok megcsinalni.Volt, hogy nem tudtuk mi az az iszonyu szag a konyhaban.Kivittem a kukat kifertotlenitettem, szelloztettunk es rendesen hanyingerem volt a szagtol.3 oran keresztul kutakodtunk a szag forrasa utan mire kiderult, hogy 1 paradicsom volt beguritva a tuzhely mode es az rohad meg ott.Azota surun kihuzza ferjem, de mindig talakunk ott ajandekot...cumi, kisauto, a szemdvics utolso falatja stb.
2011. ápr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5 hetes a kislányom, szerintem nem fog menni segítség nélkül. Férjem elég sokat dolgozik, így szerintem megkérem majd a sógornőmet, hogy segítsen nekem.
2011. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolso!


Hidd el menni, fog egyedul is :)

Amikor az enyemek 5 hetesek voltak kb azt hittem nem elem tul ezt az idoszakot..a takaritas kb a mosogatasnal es felmopsasnal le is zarodott :D

Az en ferjem is sokat dolgozik, mert kulfoldon elunk alberletben a gyerekekkel es egy fizetesbol elunk.

2011. ápr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sosem értettem ezt a tavaszi nagytakarítás mániát.

Ablakot is akkor pucolok, amikor koszos, a takarításis folyamatos egész évben.

Szóval nem értem miért kell mindent egyben tavassszal megcsinálni.

2011. ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!