Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 evesnek futobiciklit vagy...

2 evesnek futobiciklit vagy kismotort vegyek?

Figyelt kérdés
Kismotorral nagyon ügyesen megy, de kinőtte. Gondolkodok, hogy nagyobbat vegyek vagy esetleg futobiciklit.
2020. júl. 7. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Én már nem vennék motort.
2020. júl. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Én sem. Egyértelmű, hogy futóbicikli, sok 3 éves már kisbicajjal is tud közlekedni 12-es méretűvel.
2020. júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem futóbicikli :)

Sokáig tudja majd használni és neki is jót tesz az újdonság, fejleszti.

2020. júl. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Lányom két éves múlt. Elővettük a tesótól örökölt futóbicajt, nem tud menni vele. Én inkább nagyobb motort vennék.
2020. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő. Ha a kérdezőé már olyan jól motorozik, kirpóbálhatja a futóbiciklit.
2020. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Fel eve legalább motorozik, mert akkor kapta, szinte egyből ment vele. Akkor lehet inkább tanulobiciklit kap.
2020. júl. 7. 13:28
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Enyém 2.5 éves most már kinövi a motort (rossz nézni olyan gyorsan megy vele 1.5 éves kora óta használja),de épp múltkor néztem hogy van nagyobb méret is belőle.Jo mozgású,de a biciklivel nem tud mit kezdeni azt vettünk mert azt gondoltuk ha más gyereke 3 éves kora környékén tud akkor lehet a miénk is,de per pillanat csak porosodik. Futóbiciklinek én nem sok értelmét látom.Az mit fejleszt? Egyensúlyt gondolom,de az máshogy is fejleszthető.(bocs hogy belekérdezek csak tényleg nem értem mire jó,akik használták megírnák?)
2020. júl. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 múlt. Vettünk neki futóbiciklit, nem tud vele menni. Kapott nagyobb kismotort, azzal száguldozik.
2020. júl. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7 a futobicikli arra jó, hogy nem kell később megtanulniuk biciklizni, magától fog menni ha futobiciklizett előtte.

Szerintem teljesen gyerekfüggö, az én lányom most kapott futobiciklit, nem tud vele menni, 3 éves, más gyerek simán tud vele menni.

2020. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A futóbiciklivel gyorsabban halad, a lábukat fel is szokták emelni a földről és úgy gurulnak. Egyértelműen fejleszti az egyensúlyozást, ha megáll vele, pontosan ugyanúgy kell megtartania, mint egy sima biciklit, míg a kismotor az mindig stabil. Természetesen megvan a gyerek futóbicikli nélkül is, régen nekünk sem volt gyerekkorban, de ha pl. valaki még korainak tartja a rendes biciklizést, mert például alacsonyabb a kisgyereke a korosztályához képest vagy mert nem akar bajlódni az oldalkerekes biciklizéssel, annak kifejezetten jó. De motorozás után meg lehet próbálni a 12-es biciklizést, oldalkerék nélkül. Egy hét sem kell és a gyerekek simán megtanulnak kétkeréken biciklizni oldalkerék nélkül is, ha a szülő az elején fogja a kormányt nekik mindig. Minden gyerek más ütemben fejlődik, ezt a szülők maguk látják, hogy mit tudnak egy gyerekre rábízni. Arról nem is beszélve, hogy a biciklizés nem csak a két kereken való közlekedést jelenti, hanem a közlekedési szabályok alapvető ismeretét is. Én voltam egyszer játszótéren az akkor még totyogós gyerekemmel, hogy a kisgyerekek folyamatosan ránk csengettek a járdán, hogy menjünk arrébb és száguldoztak össze-vissza. Szóval ha valaki egy 3 évest megtanít biciklizni, akkor tudnia kell adott esetben utána futni vagy megtanítani arra is, hogy ne hajtson túl gyorsan. A bicikli már nem kismotor. A biciklizés másfajta érettséget is megkövetel egy gyerektől.
2020. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!