Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenképpen kell kismotor...

Mindenképpen kell kismotor egy babának? Nem elég, ha kétévesen kap egy futóbiciklit?

Figyelt kérdés
2012. márc. 25. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell feltétlenül kismotor minden gyereknek, ezt gyereke válogatja. Én például bánom, hogy anno vettünk. 2 éves koráig rá sem volt hajlandó ülni a kismotorra, akkor meg már nagyobb kellett, nem a legkisebb méret, így vettünk egy másikat. Most biciklit tervezünk a tavasszal, de előre félek, hogy rá fog-e ülni egyáltalán. Most 3,5 éves.
2012. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A futóbringához még kicsi egy két éves gyerkőc, ahhoz kellene egyensúlyozni is. Elsőként kismotort vagy triciklit ajánlom, nekünk mindkettő van, nagyon szereti a lányom. Bár a triciklit még nem tudja tekerni, talán a nyáron ráérez az ízére. 2 éves 4 hónapos a lányom.
2012. márc. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kismotor jó móka a kisgyereknek, aktív mozgás és praktikus, mert gyorsabban lehet vele haladni, mintha gyalogolna a gyerkőc (gondolom a legtöbben ismerik a "minden fűszálnál megállunk" esetet :D). Viszont a futóbicikli egyáltalán nem biztos, hogy jó lesz neki már kétévesen. De amikor már tud vele menni, az is hasznos, mert azzal is gyorsabban lehet haladni, fejleszti az egyensúlyérzéket, jó mozgás, később könnyebben biciklizik pótkerék nélkül a gyerek, és ezt is élvezik általában.

De igazából futóbicikli sem "kell", és kismotor sem, de nagyon hasznos tud lenni mindkettő.

2012. márc. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, ha erre gondolsz, nem marad ki semmiből, ha ő rögtön a futóbiciklivel kezd mondjuk 3-4 évesen. Viszont most is mosolyogva gondolunk vissza apával, mennyire élvezte a kislányunk 2-3 évesen a kis motorját, szerintem kár kihagyni.:)
2012. márc. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kismotornak 3 kereke van, tehát stabilabb. Én mindenképp javaslom. Ha a pénz keret kisebb, akkor inkább szerezd be használtan.


Nálunk így volt: 1 évesen kapott nyuszi motort, ez a legkisebb, ezen tanulta meg hajtani, majd rá pár hónapra egy kisebb motort. 1,5 évesen már úgy ment vele, hogy csak na. KB 2 évesen kapott nagyobb motort, és 2,5 évesen az első futóbringát, amit picit át is kellett alakítani, hogy leérjen a lába. Így már ekkor megtanult egyensúlyozni. Pótkerekes bicója sosem volt. A tekerésre nehezen jött rá, tehát a 3 kerekűt sem tudta tekerni, kb 3 éves kora után tanulta meg, de mire felszereltük volna a pótkereket, már ment is...

2012. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nem kell mindenképp, de nagyon jó fejlesztő, és a kölykök imádják...sztem 2 évesen még nem tud futóbringázni, csak olyan 3 körül, és akkor addig kimarad ebből a jó kis buliból?? :-)

Nekem a lányomnak 10 hósan vettünk egy 4 kerekűt, toligálta, húzta vonta a lakásban, nagyon szerette, majd olyan 14 hó körül váltottunk egy magasabb 4 kerekűre, és már le is vittük. Most 19 hós, és tegnap vettük meg az első 3 kerekűt, totál stabilan megy vele. Sztem ha nincs neki eddig, akkor mostantól lenne fél év, mire megtanulná használni....

2012. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!