Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudják mások a...

Miért nem tudják mások a saját nevén szólítani a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Nem tehetek róla,de annyira idegesítenek amik picurka volt úgy ahogy eltűrtem,de most már 2 éves lesz a gyerekem és még mindig picurkának,kisgyereknek stb....-nek hívják nem pedig a saját nevén!

Azért kereszteltettem meg,azért adtam neki nevet,hogy azon szólítsák miért nem bírja ezt senki megérteni és sajnos még a családtagok sem.

Ha szolok nekik pár napig a nevén szólítják a gyermekemet és utána kezdődik a becézgetés előröl,már nem tudom mit mondjak nekik,hogy a saját nevén hívják a gyerekemet!!!!


2008. nov. 25. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahányszor nem a nevén szólítják, annyiszor szólj rájuk!! Egy idő után beléjük fog rögzülni, hogy neve is van a gyerkőcnek! Kitartás! :)
2008. nov. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Megértem,mennyire ki lehetsz akadva.....ha így folytatják,majd 20 évesen is Picurkának hívják a rokonok.Ne hagyd magad.Amilyen az én természetem,nem tudnám szó nélkül hagyni,és minden egyes alkalommal,mikor nem a nevén szólítják,hozzátenném: "*** a neve." Kérdezz rá,nekik hogy esne,ha öregasszonynak,vénembernek...hívná őket a gyerek.
2008. nov. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is minden alkalommal tégy megjegyzést, hogy ... a neve. Nagyon tetszett a 2. válaszoló érvelése :)))
2008. nov. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Sok olyan embert ismerek, akinél a Lacika vagy Szabika 30 éves, 80 kg és 44-es lába van....

Náluk ez akkor is így marad...

De próbálkozni lehet:-)

2008. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben megértelek és szerintem is szólj nekik minden alkalommal amíg le nem szoknak róla. Az én kisfiam mikor megszületett elkezdték a családtagok öcsinek szólitani mert volt egy unoka nővére. Hát én szóltam időben, hogy adtunk neki nevet és szerencsére hamar le is szoktak róla.
2008. nov. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó,szerintem NEM OLVASTAD el rendesen és nem értelmezted eléggé a "problémám"!

Mert,hogyha értelmezted volna rendesen akkor tudnád azt,hogy NEM azon van a hangsúly,hogy-ka-ke,hanem azon ,hogy egyáltalán nem a nevén van szólítva a gyerek,te láttál már olyan 40 évest akit úgy hívnak az utcán,hogy "kisgyerek,picurka,babuka,"stb...mert én még nem hallottam,hogy bárkit így szólítanának az utcán és nem is szeretném,hogy az én gyerekem legyen az első.

Nem szeretnélek sem megsérteni sem megbántani,de miért válaszolsz olyan kérdésre amit nem olvasol el értelmesen és nem a kérdéshez tartozó választ adsz,szerintem így teljesen felesleges válaszokat adnod,mert úgyis csak mindenki lepontoz!!

2008. nov. 26. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!