Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van légzésfigyelőm, mégis...

Van légzésfigyelőm, mégis humán légzésfigyelőként tevékenykedem. Más is van így?

Figyelt kérdés

Ajánlások szerint az a jó, ha a pici a szülőkkel egy szobában alszik, így adaptálja a szülők légzését, jobban és biztonságosabban alszik.

Nálunk külön babaszoba van, jól alszik (1x kel enni) éjjelenként, van figyelő, én mégis késztetést érzek, hogy bejöjjek hozzá a matracon aludni, ami itt van földön. Most is itt fekszem. A hálónk a babaszoba mellett van és van figyelő+bébiőr. Valamiért az az érzésem, itt kell aludnom. A férjemmel minden este összebújunk, de aztán én felkelek és őrzöm a babát, itt alszom el könnyebben. Van bennem egy félsz. Amikor felébred és megetetem, utána szoktam visszamenni a hálóba, akkor már úgy érzem, tudok ott is aludni. Hiányzik a férjem közelsége. Más is van itt, aki ilyen "kétlaki" lett?


2020. júl. 10. 23:07
1 2
 1/12 Derjaderja ***** válasza:
56%

Nálunk a baba lett ágylakó, bár nem légzéspara miatt. Viszont alapból is a szobánkban volt a kiságy, szerintem nem is tudtam volna úgy aludni, hogy másik szobában van (de ez sose derült ki).

Teljesen normális anyai ösztön, amit ìrsz.

2020. júl. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hú, mi nem tudunk együtt, egy ágyban aludni vele, csapkod, dúdol, hümmög, bebukik az ágyba, fejére húzza a takarónkat, nem tudom hova tenni a párnát stb. Próbáltuk, sz.r volt :) a saját ágyban csak a fejrázás, ümmögés megy olykor, meg hangosan szopja az ujját, de ott nincs se takaró, se párna, valamiért nem is annyit vándorol és hadonászik, mint velünk.
2020. júl. 10. 23:19
 3/12 A kérdező kommentje:
Nincs hely úgy nálunk a mi szobánkban a kiságynak, meg akartunk, akarunk privát szférát...meg 3 gyerek van. Az együtt alvást is csak hajnali órában próbáltuk, de valahogy az nem jó nekünk. Ezért én megyek át a picihez, a közelébe. Csak fura, hogy miért aggódok így. A többiekkel nem volt ez.
2020. júl. 10. 23:23
 4/12 Derjaderja ***** válasza:

1 vagyok, ne bánd az együttalvást, mi se így terveztük.

Nálunk ez az 1 gyerek van, nem zavarja a privát szférankat, mire elalszik, már a párom úgy sincs fent, ha véletlen mégis, akkor a nappaliban filmet nézünk, ott a tv (gyerek előtt is így volt), és még van vendégszobai ágy is, ha szexelni akarunk. De ez mellékszàl.


Szerintem ne aggódj magadon, meg fogsz nyugodni majd.

2020. júl. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
Sokra nem mész a légzésfigyelővel, ha nem tudod mit kell tenni baj esetén.
2020. júl. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy a légzésfigyelő nem azért van hogy megakadályozza a légzéskimaradást, bölcsőhalált. Azért van, hogy jelezze. Ha még nem is tudja vagy sosem járt tanfolyamra vagy pánikba esik és semmi nem jut eszébe az embernek akkor is tud tenni hirtelen vmit. Nem pedig reggel fogja meglelni a már rég halott gyereket az ágyban. Nekünk ezért van légzésfigyelőnk. Nincs rá garancia, hogy ha baj van sikerrel jár az ember, de legalább az esély meg van.

Kérdező: még a majd 3 évesemre is rá-rá nézek, hogy rendben van e, nem e a fejére tekerte a takarót, vesz e levegőt rendesen, stb. Sőt a férjemre is rá szoktam pillantani.

2020. júl. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Én arra felkelek éjjel a semmiből, ha a férjem kihagy egy levegővételt, plusz amikor felkelek vécére akkor is nézem, hogy lélegzik-e, mielőtt visszaalszom :D Babára is ránézek, pedig be van kapcsolva alatta a légzésfigyelő. Én mindig is ilyen aggódós voltam.
2020. júl. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Honnan veszi, aki ilyet írt, hogy nem tudom,mit kell csinálni?
2020. júl. 11. 11:14
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ír ilyeneket, mert nagyon okosnak hiszi magát, ha a más dolgairól van szó.
2020. júl. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Derjaderja ***** válasza:
Ez egyfajta érv a légzésfigyelő ellen, nem személy szerint ellened szól. En sem értek egyet vele, de már olvastam máshol is.
2020. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!