Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Beadatnátok gyerekete...

Anyukák! Beadatnátok gyereketeknek a HPV (Humán Papillóma Vírus) elleni oltást? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a Kamaszok témakörbe kellett volna kiírnom a kérdést, de most elsősorban kisbabás (kislányos) szülők véleményére lennék kíváncsi, hogy vélekednek róla, magáról az oltásról? Nálunk azt mondta a gyerekorvos, hogy nem érdemes beadatni, mert főként azoknál a lányoknál áll fenn a fertőzésveszély, akik gyakran cserélgetik a szexuális partnereiket, én viszont nagy dilemmában vagyok. Hiszen ki tudja, lehet, hogy egész életében egy barátja lesz (oké, ez a mai világban elég valószerűtlen feltételezés), az viszont hordozza ezt a vírust. Szóval... Ti mit tennétek?
2012. júl. 7. 20:09
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
75%
Igen, amint lehet, beadatom. A "Főleg" nem vigasztal senkit utólag, ha pont egy olyan srácba akad bele, akinek komolyabb története van e téren. Ezt nem tudhatom előre, hiába próbálom a lehető legjobban nevelni és védeni. A szerelem nem kalkulálható :)
2012. júl. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
67%
Adasd be neki, tapasztalatból mondom én átestem rajta, 3x műtöttek, égettek ottlent, pedig nem volt sok partnerem elhiheted! Borzalmas volt! Szülési fájdalom kutya f.sza ahhoz képest, hogy műtét után mennyire fájt ottlent nekem. Ne akard neki ezt, véletlenül is elkaphatja, sosem lehet tudni!
2012. júl. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
2012. júl. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
46%
Itt kötelező védőoltás...
2012. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
46%
Az én lányom még csak 1 éves, de meg fogja kapni. Én 30 vagyok és most adattam be az elsőt, a dokim szerint még ebben a korban (szülés után) is érdemes beadatni. Sose lehet tudni!
2012. júl. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
67%

Én nem engedtem beadni ezt az oltást a 11 éves kislányomnak. Gondolkodjunk logikusan: ebben a korban nem kapnak méhnyakrákot a kislányok. Az oltóanyagot kb. 4-5 éve törzskönyvezték és ezen a korcsoporton nem volt klinikailag tesztelve. Jelenleg az sem ismeretes, hogy egyáltalán hány évig nyújt védettséget, hiszen az alkalmazása csak rövid időre nyúlik vissza. Nem is az összes HPV vírus ellen nyújt védettséget, csak két (bár a leggyakoribb) tipusra. Azt már csak zárójelben, hogy ez a vakcina iszonyú jó üzlet a gyógyszergyártónak...

Én nem vagyok az oltás ellen, de azt a megfelelő életkorban és módon kell alkalmazni.

Akit jobban érdekel: [link]

2012. júl. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
46%
Tavaly adattam be akkor volt a lányom 15 éves.
2012. júl. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
46%

A nagylányom most 15 éves, a kicsi 2 éves. Mikor viszem a kicsit valamiért orvoshoz, mindig megkérdezem, hogy mi újság a HPV oltás támogatásával, de nincs híre. Szeptembertől a lakóhely szerinti gimnáziumban fog továbbtanulni ( eddig másik városba járt általános iskolába)ezért nem kapott támogatást az oltásokra. Amint elkezdi a sulit, meg fogom keresni az ottani védőnőt az oltás ügyében és amint lehet, beadatom neki.

Hozzáteszem, szolid lány, még messze van a fiú kapcsolatoktól, inkább a regényeket bújja, de biztos ami biztos alapon nem árt, nem lehet tudni, mikor kezd el élni.

2012. júl. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
70%
Nem. A 6. valaszolo jol osszefoglalta. Rengeteg tipusa es alfaja van, es csak par ellen ved, semmire nem garancia. Ellenben jol legyengiti az immunrendszert, illetve nem ismertek a hosszutavu mellekhatasai.
2012. júl. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
91%
Biztos, hogy nem fogom beadatni. Csak két törzs ellen véd (már amennyire véd, bizonytalan ideig), és messze nem csak ezektől alakulhat ki a méhnyakrák. Ez is egy tipikusan olyan oltás, mint a ROTA, hogy baromi jó a gyógyszergyártóknak, de a hatékonyság kétséges. Inkább megtanítom a helyes higiéniára, az óvszerhasználatra, és hogy évente el kell menni a méhnyakrákszűrésre, mert ez a lényeg, ezekkel lehet a legjobban megelőzni, illetve még gyógyítható állapotban elcsípni.
2012. júl. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!