Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha ennyire...

Mit csináljak ha ennyire elfáradtam, kimerültem már most baba mellett?

Figyelt kérdés
Ma 1 hónapos a babának, első gyermek, de úgy érzem nem voltam eléggé felkészülve erre az anyaságra. Borzasztóan ki vagyok merülve és sokszor úgy érzem nem bírom tovább. Ha teljesen egyedül vagyok vele, mert a férjem dolgozik nem tudom sose elaltatni. Tápszeres baba lett és hamar meg szokta enni, de utána sokszor nálam nem akar büfizni vagy max egyet. Sír nyűgös utána még mindig és ha visszateszem a kiságyba több óra mire el tudom altatni. Mindig kiveszem és újra büfiztetem ha nyüzsög, de még akkor se nyugszik el. 90, 120 ml eszik szóval még sokszor túl is eszi magát. Hogyan tudnám gyorsabban elaltatni etetés után? Van hogy a következő etetésig fennt van. Ha egyedül vagyok még reggelizni se tudok, semmit se tudok megcsinálni. Lehet az is baj, hogy terhesség alatt abbahagytam a vasat és újra vérszegény lehetek. Ti hogy tudtok energikusak lenni pici baba mellett?

2020. júl. 11. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

El kell engedni a dolgukat. A babák nem olvassák a könyveket hogy nekik mit hogy kéne. Au én fiam is ilyen tipus volt, hogy alig aludt nap közben. Ha nem alszik ne erőltesd.

Lehet a hasa fáj és azért nyűgös. Torna, masszázs, tápszer csere. Nekem hatalmas segítség volt még a hordozó kendő.

Fontos az is hogy most nem a háztartás az első. Ha szalad a lakás hát szaladjon. Rendelj kaját. Legyél a kicsivel. Bujjatok össze, aludj te is vele mikor alszik. Sokszor 20 perc is számít.

Nyugi idővel változik és majd te is jobban belejössz. Kitartás

2020. júl. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.Mindkét fiammal kellett 3hónap mire összeszoktunk ,mire nem voltam mindig hulla fáradt (most a kicsi fél éves ,nem alszik este ,vagyis sűrűn kel ,szval az energikustól távol állok ,de rendben vagyok ).Ne keresd a hibát magadban ,vitaminokat persze szedhetsz, de ez egy ilyen korszak sztem sok nő számára ezért ne okold magad.Ha esetleg tudsz kölcsönözni egy hordozót ,lehet a babád számára is jobb lesz meg neked is. Szüksége van a testközelségedre ,esetleg bevetni a mamákat 1-1órára.Tarts ki ,rendben lesz minden.
2020. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Próbáltál már neki több tápszert adni? Biztos elég 90-120 ml neki? Az én babám 4 naposan evett 100 mikit. (Anyatejet fejtem le, kíváncsi voltam, hogy mennyit eszik egyszerre) 3600 grammal született, nem volt óriás baby pedig.
2020. júl. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Sírtam. Aztán tettem tovább a dolgomat. Aztán megint sírtam. Amikor véletlenül elaludt, gyorsan én is aludtam, akármilyen napszak is volt.


És igen, erre nem lehet felkészülni előre. Túl kell élni.

2020. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!