Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnők mennyire szoktak...

A védőnők mennyire szoktak beleszólni a babával kapcsolatos dolgokba?

Figyelt kérdés

Néhány dologban "egyedi" elképzelésem van, például nyugati mintára zöldségekkel szeretném majd elkezdeni a hozzátáplálást gyümölcsök helyett vagy nem szeretnék fürdetőt, testápolót és egyéb, szerintem kisbabák bőrének még felesleges kozmetikumokat használni, húst is max. heti 1-2 alkalommal fogok adni.


Mennyire jellemző, hogy a védőnők kötözködnek, hogy ki mivel eteti, fürdeti a gyerekét vagy mit és honnan vesz neki?


Nem mintha akkor másképp csinálnám, csak hogy tudjam, mire számítsak, ha én nem az a tipikus minden reggel kakaóztatós, műanyagjátékokat felhalmozó, gyerekét tévéztető anyuka leszek.



2020. júl. 13. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

1. Tőlem sosem kérdezte meg egyik védőnőm se, hogy konkrétan mit adtam enni a gyereknek.

2. Ne legyél azért ennyire büszke magadra...

2020. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én védőnő vagyok, elmondom a kötelező köröket, utána elmondom én hogy csinálnám, utána megkérdezem az anyukát ő hogy tervezi, és ha kivetnivalót látok benne elmondom neki, ledokumentálom hogy én elmondtam, aláíratom, majd utána úgy csinálja ahogy akarja :-D Persze csak ha nem veszélyezteti a gyerek egészségét vagy életét.


Amúgy én is olyan vagyok hogy csak saját készítésű mindenmentes 100%-ban természetes kozemtikumokat készítek otthon és azokat használom, a gyerek fenekére is csak ilyet kenek.

A zöldséges hozzátáplálással meg nincs semmi baj, kb egyszerre szerepelnek az első zöldségek az első gyümölcsökkel.


Ha a tiéd kötözködik, akkor bólogass és csináld ahogy addig. Ha meg máskor kérdezi mond hogy azt csinálod amit mondott. De szerencsére azt látom a fiatalabb kollégáknál hogy haladnak a korral, továbbképzik magukat, vagy önszorgalomból utánanéznek irányzatoknak. Én így voltam a BLW-vel hordozással, mosipelussal stb.

2020. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

“Tipikus anyuka” igen azok pont ilyenek :D

szerintem elég rossz közegben élhetsz ha nálatok ez a tipikus :/

Amit te partolsz az szimplán normális, mondhatni átlagos nevelés, az meg hogy zöldséggel kezdesz és nem gyümölccsel a kutyát nem fogja érdekelni

2020. júl. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket nem is kérdezte és én sem mondtam magamtól, volt már 3 védőnőm, mindegyik csak ötletelt, nem parancsolgatott.
2020. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

A mi védőnk a következő mondattal indított amikor először mentünk hozzá: “Kedves Anyuka, Apuka, X vagyok az Önök védőnője. Én fogok maguknak adni tanácsokat de ebből maguk azt fogadnak meg amit akarnak, a többit engedjék el a fülük mellett.”

A hozzáállása azóta is ilyen; ad tanácsot de nem okoskodik, nem parancsolgat viszont bármikor számíthatunk rá. Látja, hogy a gyerek megfelelően fejlődik és őt ez érdekli.

2020. júl. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Nekem mindegy mit mond a védőnő, úgysem érdekel. A legtöbb országban nincs is ilyen szakma. Inkább az orvos rokonaimat megkérdem, ha gond van vagy anyukámat.
2020. júl. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Mindenbe beleszólt, amit csak látott. Amit nem mondtam, abba nem tudott. Én is ezt javaslom neked: bólogass és mosolyogj, aztán csináld, ahogy jónak látod.
2020. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2-esnek: Baromira örültem volna egy ilyen védőnőnek. Az első ilyen volt, de csak helyettesített. Aztán jött egy állandó. Na nála egy idő után már csak bólogattam 😂 Védőnő létére sajnos a legfrissebb ajánlásokkal sem volt tisztában: pl. allergének 6 hó körüli bevezetése. Húzta a száját, meg hogy ő várna azért a helyemben a gyerek min 1 éves koráig ezekkel. Aztán a következő kiakadása azért volt, mert napközben nem egyedül alszik a gyerekem, hanem altatom. Hozzáteszem azóta bölcsis és elsőként alszik el ott egyedül, míg itthon továbbra is igényli, hogy velem 😂

Kérdezőnek: Amit értelmes tanácsnak gondolsz, érdemes megfogadni, ami nettó hülyeség, el kell engedni, bólogatni, hogy ja, pont így csinálom. Nálunk már csak ez megy 😂 De ha szerencséd van, akkor kifogsz egy olyan védőnőt aki laza, követi a friss ajánlásokat és nevelt már fel gyereket tankönyv nélkül.

2020. júl. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!