Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ápolni a párkapcsol...

Hogy lehet ápolni a párkapcsolatot egy nehéz baba mellett?

Figyelt kérdés
8 hónapos a babánk, nincsenek rokonok a közelben, másra sem tudjuk nagyon hagyni, főleg mert nem is marad meg más karjában sem. Sokat veszekszünk kb minden nap valamin, felesleges dolgokon kb, csak kimerültek vagyunk és egymásnak ugrunk. Félek, hogy teljesen eltávolodunk így :(
2020. júl. 18. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon nehéz. Nekünk ugyan volt segítségünk, mert a nagyszülők közel laknak. De még így is nehéz volt. Sokat sírós, keveset és rosszul alvó volt a fiúnk. Folyton veszekedtünk. Az első évet inkább csak túléltük. Aztán kicsit könnyebb lett, azóta több idő jut egymásra is.
2020. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Olyan szomorú mikor jó kapcsolatokat tesznek tönkre ezek a kis lények...
2020. júl. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért tönkre remélem nem teszi, de nagyon nehéz. Már 9 éve együtt vagyunk szóval volt időnk rákészülni és mégis nehezen kezeljük a helyzetet :(
2020. júl. 18. 20:45
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Én is csak azt tudom mondani, mint az első: csak az idő segít.

Ahogy nagyobb lesz a gyerek, egyre önállóbb lesz, jobban alszik, többet eljátszik egyedül és több mindent tudtok együtt vagy kettesben csinálni.

Nekünk is nehéz természetű a lányunk, segítségünk semmi.

Majdnem ráment a házasságunk az első évre, pedig régóta együtt vagyunk és szerelemből, tervezetten vállaltuk a gyereket.

Kitartást!

Esetleg próbáljatok meg először külön-külön (felváltva) feltöltődni, hogy higadtabban tudjátok egymáshoz is szólni.

2020. júl. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is ilyen volt a fiam, én is azt tudom mondani, ha nem marad el idegennel, akkor menjetek el külön kikapcsolódni.

Esetleg megpróbálhatsz egy hivatásos babysittert, hátha ő bír vele.

2020. júl. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem csak az segít ilyen helyzetben, ha a lehető legtöbbet beszéltek. Nekünk a második gyerekünk volt "nehéz" baba, annyira talán nem lett volna veszélyes, de ott volt mellette a másfél éves nagytesó is, így együtt nagyon nagyon kimerítő volt mindkettőnknek, és kB 1 hónapos korától nálunk is kezdtek mindennapossá válni a veszekedések. Volt 2 nagyon rossz hónapunk, aztán egyik nap, amikor egy nevetségesen apró dolog miatt megint egymás torkának estünk, akkor mondtam, hogy elég. Össze kell szednünk magunkat. Szeretjük egymást, jó csapat vagyunk, nem csinálhatjuk ezt. Mind a ketten nagyon fáradtak vagyunk, és ahelyett, hogy próbálnánk egymást segíteni, nehezítjük a másik dolgát. Akkor megbeszéltük, hogy hasonló helyzetben (amikor egyikünk nem úgy reagál le valamit, ahogy kellene, vagy valami csúnyát szólunk oda a másiknak), egyszerűen mielőtt elkezdenénk, abbahagyjuk, 10 percet külön töltünk (akár egy gyors zuhanyra elmegy egyikünk, ha máshogy nem megoldható), aztán ha 10 perc után is úgy gondoljuk, hogy olyan dolog történt, amin érdemes vitázni, akkor higgadtabban, tiszta fejjel megbeszéljük. Így is csináltuk, egy idő után nem is kellett a különvonulás, rögtön jött a "ne haragudj, nem kellett volna ezt mondanom, különösen szar napom van", és kész. Illetve tudatosítottuk magunkban, hogy nem tart örökké a nem alvásos, nagyon anyás időszak. És nekünk az is sokat segített, hogy felidéztük a terhességem időszakát. Hogy mennyire vártuk, mennyire akartuk, és akármennyire nehéz is, de végre itt van ez a kis ember, a legújabb családtagunk, és nagyon nagyon szeretjük. Érte is meg kell próbálnunk mindent, hogy harmonikus legyen a házasságunk. Szerintem beszéljétek nagyon őszintén egymással, és próbáljatok odafigyelni arra, hogy legalább felesleges dolgokon ne vitázzatok. Kicsit hosszú lett, remélem azért valamennyit tudtam segíteni. Remélem minden rendben lesz veletek.
2020. júl. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Èn is azt mondom, hogy könyebb lesz majd, ha több időtök lesz egymásra.

Viszont amíg sok vita van, a kapcsolat gyilkosa lenne egy újabb gyerek. Sokan esnek abba a hibába, hogy rengeteg vita van, vállalnak egy újabb gyereket, aztán persze válás lesz a vège.

2020. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
8 hónapos a fiam,hát nem könnyű eset. Mi is többet veszekszünk. Fáradtak vagyunk mi is. Most ez a vírus is,emiatt anyagi nehézségek is lettek amitől befeszül. Az elhidegülést én azért nem érzem,mert nagyon oda figyelek a szexuális életünkre. Még ha hulla fáradt is vagyok,és nektek megmondhatom őszintén,hogy ha nincs is kedvem,akkor is össze szedem magam,hogy legyen valami. Legalabb a heti 1-2 alkalom. Ez kell az én idegrendszeremnek is.
2020. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Egy napszak sem könnyebb? Mert szerintem nagyon sokat számít, ha kicsit össze tudtok bújni, szeretkezni. 2 gyerekünk van: a nagyobb keményen dackorszakos,a kisebb nincs 2 hónapos és nagyon nehéz baba sajnos. Fektetés után próbálunk együtt lenni. Megnézünk egy fél filmet, nassolunk, nevetgélünk az aznapi kudarcokon és sikereken, és összebújunk. Nektek ilyesmi 30 percetek sincs? (Elhiszem, ha nincs és akkor tényleg az időnek tudnék szurkolnék a helyetekben.)
2020. júl. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok a sok biztató szót, nagyon kedvesek vagytok. Sajnos elég kiszámíthatatlan, pont esténként nem lehet semmit tervezni. Napközben általában a babakocsiban alszik, vagy az udvaron, vagy séta közben.Lutri hogy mikor kel fel..este is hiába rakjuk le, általában 10p és már szól a bébi őr, hiába ültünk mondjuk előtte két órát mellette, megérzi, ha elmegyünk vagy nem tudom...:( Pedig saját ágyban alszik. Én így annyira félek bármibe is belekezdeni, mert ha végre egymásra hangolódunk, tuti razendit. Így nagyon nehéz ellazulni
2020. júl. 18. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!