Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babával panel lakásban?

Újszülött babával panel lakásban?

Figyelt kérdés
Augusztusra vagyok kiírva a kisbabámmal. Viszont egy 8 emeletes panel lakás 4.emeletén lakunk. Nagyon félek,hogy panasz lesz ránk, mivel egy pici baba sokat sir, főleg este, éjszaka. Nem szeretnék senkivel sem konfliktusba kerülni. Akinek panel lakásban volt pici babája annak voltak ilyen problémai? Illetve már van egy 3 éves gyermekünk, akiknek szintén van a pici mellett másik gyerek, Ti hogyan oldjátok meg hogy például éjszaka a kicsi ne keltse fel a nagyobbikat amikor sír? Hogyan szokattátok össze a két gyereket? Előre is köszönöm szépen! Negatív emberek kíméljenek...
2020. júl. 24. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Akinek panel lakásban volt pici babája annak voltak ilyen problémai?"


Semmilyen probléma nem volt ezzel. Pár idős szomszéd mondta, hogy szokták hallani, de nem zavarja őket, mert kisbabára nem lehet haragudni. A fölöttünk lakó meg állandóan diszkózott felettünk, ő meg is érdemelte, hogy hallja néha, szóval mi egyáltalán nem frusztráltuk magunkat ezen. Meg nyilván magunk miatt is próbáltuk éjszaka gyorsan megnyugtatni, és azzal szerencsénk is volt, hogy éjszaka enni kelt fel, emiatt viszonylag rövid ideig sírt.

2020. júl. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Mi is panelban lakunk, bár itt nem papírvékonyak a falak, azért a durvább hangerőt már hallani. Senki nem szólt érte, de ha megpróbált volna, nem köszöni meg, amit kap tőlem.

Egyébként újszülött mellett kisebb gondom is nagyobb volt annál, hogy kit zavar a sírása. Nyilván nekem is az a célom, hogy ne sírjon, bár nem azért, hogy másokat ez ne zavarjon.

Bár nálunk még csak 1 gyerek van, de nemsoká érkezik a testvér is. Nálunk 2 szoba van, ha mindkét ajtó csukva van, nem lesz zavaró a sírás. Alig hallani valamit a másik szobából így. Szóval éjjel nálunk az lesz, hogy a nagyobb a gyerekszobában fog aludni, mi meg a kicsivel a másikban.

2020. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Rengetegen élnek panelban kisgyerekkel, ez már hosszú-hosszú évtizedek óta így van. Persze mindig vannak háborgók, de nem csak a gyerek, hanem például kutya ugatás, barkácsolás, kiabálás stb. miatt is. Mi mondjuk nem panel, hanem tégla építésű tömb házban élünk kisgyerekkel, de eddig soha nem volt panasz a szomszédoktól. Útban van a kistesó is, de nem félek attól, hogy panaszkodnának. A lakóknak vmilyen formában igazodniuk kell a többiekhez, ez egy ilyen helyzet, akinek nem tetszik, költözzön kertes házba.
2020. júl. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
A 3 éves nem hangosabb? Általában simán túlordít egy újszülöttet.
2020. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Derjaderja ***** válasza:
84%
Ha becsönget vki, mondd hogy hálás vagy a segítségért, itt a fotel és a baba amíg lezuhizol
2020. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi 10 emeletes panel 8. emeletén laktunk. 2 hónapja költöztünk el. Mind a két gyermekünk ott született. Nálunk annyi volt, hogy fölöttünk lakó néni megjegyezte, hogy hallja megszületett a kicsi. Mikor bocsánatot kértem a sírásért, annyit mondott, hogy ne kérjek bocsánatot, az ő unokái már nagyok, és zene füleinek újra kisbabát hallani. Azt mondta ezt bármikor elhallgatja.
2020. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha valaki a 3 éves gyerek visításáért és rohangászásáért szól, azt megértem. De egy újszülött nem jókedvéből sír éjszaka, és a szülők sem élvezik a muzsikát... ez egy átmeneti állapot, amit ki lehet bekkelni. Épeszű emberben ez fel sem merül, hogy ezért szóljon.


A legrosszabb amit el tudok képzelni, hogy valaki saját kis fejében átkozza a szülők egy évvel korábbi orgazmusát, de szólni biztos nem fog.

2020. júl. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Le kell szarni. Ilyen az élet rendje, beszélni nem tud, hát sír. Téged jobban zavar, mint a szomszédokat vagy bárki mást. Nyilván mindent megteszel, hogy ne sírjon, és ezt tudják is.


A nagyobb nálunk az ágyúdörgésre sem ébred fel, egy szobában alszanak, semmi gond nem volt ebből.

2020. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem kevés az olyan ember, aki emiatt panaszkodna.

Mi nem panelban lakunk, de a sorházi szomszéd úgy "neveli" a porontyait, hogy ha bőg a kétéves, akkor csak kivágja az udvarra. Ha hajnali 6 óra van, ha elmúlt este 9. Így őket nem zavarja, csak mindenki mást. De nem szólunk, nem szegény gyerek tehet róla, hogy letolják. Akkor szólunk, amikor indokalatlanul bömböltetik a zenét egész nap/éjjel.


Szóval szerintem ezen ne stresszelj, még ha valakit zavar is, meg fogja érteni, hogy kisbaba, előfordul hogy sír.

2020. júl. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nincs babám, de szomszédok részéről sokkal jobban zavar az iszákos c típusú lakók üvöltözése és a kutya vinnyogás, amikor magára hagyják, mint a kisbabás szomszéd nyűglődése. Az idővel csökken amúgy is. Az iszákos idióta viszont minden áldott nap ordít. Én inkább lecserélném az összeset sírós újszülöttre, annak legalább egyszer vége.
2020. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!