Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet észrevenni, hogy...

Honnan lehet észrevenni, hogy már kevés az anyatej? Milyen jelei vannak?

Figyelt kérdés

20 hetes a babám és pár hete felcserélte az éjszakát a nappallal. 1 hónap alatt fél kg-ot hízott, de a gyerekorvos szerint még nincs szükség hozzátáplálásra mert az első időben nagyon rohamosan fejlődött és mostanra kezd kialakulni az ideális súlya.

Írt fel tápszert, de azt mondta, ne adjam még csak amikor úgy érzem, hogy éhes.

Jó kedvű, mosolygós baba. Miből tudom, hogy kevés az anyatej neki? Először arra gondoltam, azért nem tud elaludni esténként.


2008. nov. 26. 05:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én arról vettem észre amikor kevesebb volt,hogy gyakrabban kérte a cicit,éjszaka is felkelt gyakrabban,és szopi közben sem éreztem olyan intenzíven az összehúzódást amikor megindult a tej.Ilyen időszakok vannak,szerintem csak szoptass gyakrabban,ha kéri éjszaka is adj Neki amíg igényli.Nemsokára úgyis kezdődik a hozzátáplálás,addíg ellesztek így.Én kettőt szoptattam,és képzeld el,hogy az elsővel tejleadó voltam,rengeteg tejem volt.Mégis 8 hós korában egyik napról a másikra elapadt.A kissebbel viszont alig volt tejem,2 óránként szopizott,mégis 13 hós korában úgy kellett elválasztanom,mert akkor is még éjjel 3x is szopizott.Szóval ez nem kiszámítható dolog,kitartást kívánok Neked!Csak szoptass gyakrabban ha úgy érzed kevesebb a tejed,abból baj nem lehet!
2008. nov. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2008. nov. 28. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!