Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fel eves baban mar eszrevenni,...

Fel eves baban mar eszrevenni, hogy hiperaktiv? Mik ennek a jelei? Ez betegseg?

Figyelt kérdés
2008. okt. 3. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ilyen kisbabánál nem lehet még ezt megállapítani,gondolom a babád túlmozgékony, de ezen ne aggódj.ilyen dolgokkal még korai lenne foglalkozni.
2008. okt. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A hiperaktivitás nem betegség..csak így nevezték el a viselkedésproblémás gyerekek egyik csoportját..szerintem sok múlik a nevelésen, de ez csak az ovis dackorszak után derülne ki, tehát a te babádnál ilyen gond még nem lehet..inkább csak simán aktív.

A hiperaktivitás egyébként abban nyilvánul meg, hogy nem tud sokáig egyhelyen lenni, egy dologra figyelni, illetve nem hallja meg azt se ha millioszor szólsz, mert nem érdekli...ez a csecsemőknél még természetes jelenség lehet.


Szóval ha a félrenevelt gyerekeket hiperaktívnak nevezzük, akkor sem beszélhetünk hiperaktivitásról 4 éves kor alatt.

2008. okt. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
azt olvastam, hogy két éves kortól lehet megállapítani, hogy hiperaktív e a manó vagy nem.
2008. okt. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A cenzúrázott egészség című könyvben azt írta a szerző, hogy ez a fogalom orvosi körökben sincs rendesen körülírva. A gyógyszergyárak találták ki, hogy már egészen kicsi kortól gyógyszerfüggővé tegyék a gyereket. A lusta pedagógusok meg örülnek neki, mert ha bogyót szednek a gyerekek csendben elülnek, és nem kell velük foglalkozni. Szerintem ne is gondolkodj ilyenen. Ha nagyon aktív az jó, mert érdeklődik a külvilág iránt.
2008. okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek
2008. okt. 3. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!