Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem tortenik meg nalunk...

Miert nem tortenik meg nalunk az a bizonyos nagy ertelmk fejlodes 1 eves kor utan?

Figyelt kérdés

1 honapja toltotte be az 1 evet a gyerekem es azt erzem h el van maradva a tobbi gyerektol. Persze papiron nem, mert butorok mellett lepeget meg papazik meg mindent csinal ami a statuszlapon van de valahogy megis masnak latom mint a tobbi vele egy idos gyereket. Pedig nem vagyok egy paramami tipus.

Mindenki mkndta h 1 evesen oriasi ugras volt ertelmkleg a gyereknel, megertett mindent es rengeteg akar bonyolultabb kerest is teljesitett a gyerek(keresd meg es hozd ide stb). Az en gyerekem ilyeneket meg nem tud. Nem gesztikulal pl az is furcsa nekem. Pedig en mindig ugy kerdezem h hol van az xy h felforditom a tenyerem biztos tudjatok mire gondolok de o nem csinal ilyeneket utanam.

Meg azt latom h mas gyerek ha megmutatsz neki vmit gyakorlatilag egybol leutanozza(pl kopkopp kopogj te is az ajton es egybol csjnaljak lehet h magatol meg nem fogja tudni de utanad csinalja ha mutatod neki)

Sose aggodtam a fejlodese miatt pedig nem az a kisbaba volt h 10 honaposan jart mint egy csomo gyerek nem is vartam el tole soha sztem ugyes. De most egy kicsit furcsa nekem h ott tart ahol kb a legtobb 10 honapos baba, ertelmileg is


2020. júl. 27. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ó, jaj, lesznek itt még bajok... 🙈

Olvasgass egy kicsit és próbáld felfogni, hogy ha valami tól-ig "normális", akkor nem lesz attól kevesebb a gyereked, ha az azon belül később kezdi.

2020. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat figyelj. “Azt mondtak egy éves korban”. A tied egy éves és egy hónapos. Akkor? Lehet hogy aki ezt mondta annak is egy év három honaposan volt ez a bizonyos ugrás. Szerintem ne parázz.
2020. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem kell nehez felfogasunak titulalni egybol. Ha aggodik egy anyjka mindjart idiotanak nezi itt mindenki... pont h irtam h nem paraztam sose azon h a tol-ig hataroknal o sose az elejen kezdte a dolgokat. De az aggaszt h 13 honaposan 10 honapos szinten van
2020. júl. 27. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó de ez ilyen. Ha gyorsabban csinálnak valamit. Pl 10 honaposan már jár, akkor várható, hogy egyszer csak megtorpan picit. Azért ha belegondolsz óvodába meg iskolába már kb egyforma képességekkel mennek. De amiket leírsz az szerintem nem 10 hónapos szint. Tesom babaja 9 hónapos és meg nem is kúszik. Csak körbe. És meg az is rendben van.
2020. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derjaderja ***** válasza:
73%

Szerintem ezek a figyelmétől, érdeklődésétől is függenek. Másrészt csomó gyereket "tréningez" az anyja az alapján, amit olvasott, hogy épp kellene.

Én sose tanítottam semmire, hagytam hogy kedve szerint fejlődjön, se tapsolni, se idehozni bármit, és tényleg azt látom, hogy az egyik dolgot, koràn, a másikat későn csinálja


Pl mozgás: mindent szinte későn, 11 hónaposan mászott, 16 hónaposan tett egyetlen önálló lèpést is. Most 18 hónapos, szalad mint a nyúl, senki meg nem mondja, hogy 2 hete indult be.

A játszón csodalkoznak, hogy milyen ügyesen felmászik a mászókára, milyen bátor, hogy érzi a teret.


Beszéd: 9 hónapos korától beszél, most már rendszeresen szintagmákban pl "hol a nyúl? Ott a baba. Baba beül", szól, ha bekakilt, rengeteg szót használ adekvátan magától és még többet ismétel.


Tornyot még alig épít, max 2 dolgot tesz egymásra. Kb 15 hónapos korig etettem, amikor mások rég próbálkoztak már. Egy nap elvette a kezemből a kanalat és azóta egyedül eszik.


Ezeket a könyvben megmutatásokat is később csinálta, mert sose treníroztam erre, amikor először megmutatott magától valamit, onnantól játszottunk ilyet.


Szociálisan meg szuper ez a gyerek, nagyon jól beilleszkedik, már kb 10-11 hónapos kora óta felveszi a kapcsolatot másokkal. Most meg rögtön megtanulja és ismételgeti az új pajtás nevét.


Éjszakát meg nem alszik át, egyedül nem alszik el


Stb.

Egyik ilyen, másik olyan.

2020. júl. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Derjaderja ***** válasza:
80%
Előző vagyok, és pl nem dobja be a formabedobót, mert nem érdekli, inkább a plüssmalacnak kinálja őket, hogy "hamm". Az ilyen babakirakók se érdeklik.
2020. júl. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden baba más. Biztos a tiéd is ügyesebb valamiben, mint a többi.

Nálunk inkább 1.5 éves kor után jött a nagyobb értelmi fejlődés.

Az én kisfiam nagyon le volt maradva mozgásban, az utasítások végrehajtását is későn kezdte. Viszont a finommotorikája nagyon fejlett volt mindig. Építés, formabedobó, puzzle nagyon mennek neki.

Ne aggódj, nincs lemaradva.

2020. júl. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!