Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális baba viselkedés ez?...

Normális baba viselkedés ez? Vagy agresszióra utal?

Figyelt kérdés
9 hónapos fiam nagyon bedurvult. Üt,vág,mar,karmol,harap. Ha játék van a kezében azzal is csapkod,direkt az arcunkhoz. Rengetegszer a vállamba harap és belém mélyeszti a körmét,nem tudom úgy levágni hogy ne fájjon. Viccesen hangzik,de már tiszta lila folt a karom,harapás nyomok a vállamon. Miért csinálja ezt? Meg mit lehet tenni? Pici még,nem is érti szerintem. Bár én mindig elmondom neki,hogy ezt ne,ez fáj,ilyet nem csinálunk és megfogom a kezét,leszorítom. Olyan erő van benne,hogy nem igaz,néha nevet is ezen,azt hiszi ez vicces.

2020. júl. 30. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Persze, hogy azt hiszi, hogy vicces. Ő még nem tudja, hogy ez fáj neked. Kitartó aki kell lenni, mondani, hogy ez fáj, nem szabad. Majd idővel javul a helyzet.

Ha vigasztal, 1 éves kisfiam is ezt csinálja. Valamelyik nap főzés közben odaszaladt, bele harapott a lábam a, aztán elszaladt. Azóta is ott a lila folt.

De már egyre ügyesebb, ritkábban csinálja, mint ezelőtt 1-2 hónappal.

2020. júl. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Valami nem stimmel vele, 9 hónapos gyerek nem szokott így viselkedni.Az, hogy néha nagy ritkán harap az oké, de ez amit te itt leírsz ez nagyon furcsa.
2020. júl. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem teljesen normális - nálunk az segített (bár nem direkt csináltam), hogy olyankor, ha tényleg fájt, automatikusan, őszintén felkiáltottam. Ettől persze megijedt, és ő is elkezdett sírni (ami egyáltalán nem volt célom), viszont ekkor megnyugtattam, és elmondtam neki, hogy ne haragudjon, nem akartam megijeszteni, de ez nagyon fájt. Egy idő után leszokott róla, mert úgy megijedt a kiáltásomtól... Kitartást :)
2020. júl. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem normális
2020. júl. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért a védőnőnek megemlítem,sok gyerekkel találkozik csak tud valamit mondani.
2020. júl. 31. 13:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ezt csinálta és még most is pedig lassan 2 éves, nem számít, ha mondom, ha szisszenek, ha üvöltök sokszor az érzelmeit csaknígy tudja kifejezni.
2021. febr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem a 8 hónaposom is ezt csinálja. szerintem sem normális. nagyon durva az egész viselkedése, csak tépi a hajunkat, vagdalkozik mindennel, üt, harapni próbál a 2 fogával, karmol, körmét belémvájja, csíp.

normálisan még semmihez nem ért hozzá szerintem, csak durván. minden egyes alkalommal elmondom, hogy ne csinálja, mert fáj. megfogom a kezét, mutatom, hogy simizni szabad.

más gyerektől nem láthatta és tőlünk sem…


kérdező, ha még itt vagy az oldalon: mondott aztán valamit a védőnő?

2022. jún. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!