Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szeparációs szorongás...

A szeparációs szorongás visszatérhet? Nektek mennyire anyás a 15-16 hónapos gyereketek? Tapasztaltatok ilyen viselkedést?

Figyelt kérdés

Kisfiam 16 hónapos. Már 1 éves kora után jóval anyásabb lett mint korábban bármikor volt, de akkor még ezt el lehetett úgymond viselni. Simán elmentünk 2 éjszakára Velencébe, vagy csak úgy délután 1-2 órára kávézni, sírdogált egy nagyon picit de nagy baj nem volt. Aztán úgy 14 hós kora után egyre kevésbé türte el hogy ha másik helyiségbe mentem és neki valaki mással kellett maradni. Vagy pl.ha itt volt valamelyik húgom, esetleg bárki más sokszor nem szerette ha este fürdés után még ott vannak.

De 2-3 hete mikor kapta az MMR-t nagyon beteg lett, és 4-5 napig csak velem akart lenni, még éjszaka is velem aludt. Mondjuk minden baj kijött rajta (3 napig 38-39-es láz, kiütések, gyulladt szemek) ráadásul szerintem jönnek lent a hátsó rágó fogai is, szóval tény hogy most nem könnyű neki. És mentségére szóljon, hogy a karantén alatt csak velem és a férjemmel volt 2,5 hónapig (2 hetet leszámitva mikor itt lakott a húgom).

Viszont most annyira elszomorodtam, mert itt volt az anyukám és szinte emberszámba se vette. 10-ből 9-szer elhesegette, sírt ha felvette, nem fogadta el tőle az ennivalót, állndóan a kezembe akart lenni, és ilyenek. Tényleg megviselte ez az oltás az tény. De a másik nagyival is csinált hasonlót az elmúlt időkben. 3 napig volt itt az anyukám, és igaz hogy 3 hónapja látta a gyerek utóljára, de az tuti hogy megismerte és emlékezett rá. Minden esetre amig itt volt nem nagyon nyitott felé. Néha megölelte, néha odabújt, de a legtöbbször inkább idegesitette és mérgessé tette hogy itt van. Aggodalommal tölt el az ilyen viselkedése, és kicsit szomorúvá is tesz. Nálatok volt ilyen? Mikor lesz vége?


2020. máj. 31. 18:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen

Vésőnőt kérdeztem, a szepánal van 2. Hulláma.. csak erről ritkábban beszélnek

[link]

2020. máj. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A lányomnál is volt, ilyen 14 hónapos kora körül kezdődött és fokozatosan enyhült, 20 hónapos koráig tartott.
2020. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!