Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek hat...

Van itt olyan, akinek hat hónaposan ült a babája magától?

Figyelt kérdés
Ha igen, előtte hogy alakult a mozgásfejlődése? És hogy, mikor történt a kiülés?
2020. júl. 31. 20:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%
6-os vagyok,a lenyeg az,hogy nem altalanos,hogy 6 honaposan ulnek,hiszen kiülni stabil maszasbol tudnak csak.
2020. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ki sürgeti? Ki írt ilyet? Ah Jézusom, ez a közösség... egyre rosszabb.
2020. aug. 1. 11:58
 13/18 anonim ***** válasza:
Lányom nem szeretett hason lenni kB 4,5 hónaposan volt el így több ideig. Ebből jött egy szabálytalan kúszás "hernyó" mozgás előre vetődéssel kombinálva 😅 5 hónaposan hintazott négykézláb utána nem sokkal később mászott, de még csak kezdetleges volt. kapaszkodva felállt járókaba, kiságyban 5,5 hónaposan és ebből ült le először, majd maszasbol ki 6 hónaposan. Onnantól szépen ült és sokáig mászott is. 11 hónaposan elindult és most már szalad. 😄
2020. aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon gyors mozgásfejlődésű a lányom. Nagyjából 3,5-4 hónaposan kezdett el négykézláb mászni, és pár nappal utána felült és 5 hónaposan állt fel először, pedig jó nagy mozgástere volt. Viszont magától csak egy éves korába indult el (aminek én nagyon örültem). Addig bútor mentén ment, és négykézláb mászott.

A kisfiam most egy hónapos de lustább is, remélem ő egy kicsit lassabb lesz.


(Annyi még hogy a kislányom születés után azonnal nagyon magasra tudta emelni a fejét amikor hason volt és két hónaposan már magától tartotta a fejét. Viszont imádott hason lenni szinte mindig. Nekem ezért is volt könnyű dolgom vele)

2020. aug. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
juj ez tényleg nagyon gyors :O hát érdekes, hogy mennyire változó.
2020. aug. 1. 16:37
 16/18 anonim ***** válasza:

Kisfiam 6 és fél hónaposan kezdett el ülni. Nem úgy, ahogy elő van írva, vagy ahogy szoktak. Babakocsiban megfogta a kocsi oldalát és felhúzta magát, ha feküdt, akkor rátámaszkodott a könyökére és hasizomból felült. Ő teljesen egyedül, támasztás nélkül ült. Soha nem ültettem, nem támasztottam ki, ő ezt mind magától csinálta. Amikor elfáradt, akkor ledőlt.

Egyébként gyors fejlődésű volt minden téren. 7 hónaposan felállt a kiságyban, ha elunta, leült. Menni nem ment még. Kúszni már kúszott ekkor. A mászás volt 10 hónaposan, de 11 hónaposan már stabilan járt. Nála a beszédfejlődés is nagyon korai volt, 22 hónaposan már összetett mondatokban beszélt. Viszont teljesen ezt követően a többi társaihoz hasonlóan fejlődött, nem lett "jobb, okosabb" náluk. :)

2020. aug. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16%
3-4 honaposan masznak,hagyjuk mar,meg forogni sem tudnak ilyenkor. Latom,megy az egymasra licitalas,en ezt nem hiszem el. Adj linket videorol ,ha igaz .
2020. aug. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves 17!


Amit leírtam tény, nem licitálgatok, hanem ez történt. Dévény tornára is kellett járnom a lányommal emiatt. És képzeld meg van a hátránya ha valakinek gyorsabb mozgásfejlődésű a gyereke. Képzeld elég nehéz egy 5 hónapos babát lefektetni ha az folyamatosan felpattan a kiságyba, pedig még nem is kéne állnia. És eléggé izgultam hogy sokat másszon mert az hangolja össze a jobb és bal agyfélteket és segít a fejlődésbe. Én nagyon örültem neki hogy nem 9 hónaposan kezdett el járni mint ahogy először a Dévényes jósolta hanem csak egy évesen.

Plusz mire mennél egy videóval? Megtudod mondani hogy egy 4, 5, vagy 6 hónapos gyereket látsz?


(14-es voltam)

2020. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!