Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kéne tennem ilyenkor? Mi...

Mit kéne tennem ilyenkor? Mi a játszótéri íratlan szabály?

Figyelt kérdés
Másfél évesemmel kismotorral járunk játszótérre, viszünk labdát és homokozó játékokat is, mint sokan mások. A bejáratnál van "parkoló" a kis járgányoknak illetve a szülők biciklijének, mi is ott szoktuk hagyni a kismotort.🙂 Alapvetően arra tanítom, hogy osztozkodunk, ha a másik elkéri az egyik játékot kölcsön adjuk. Mikor a homokozóban olyannal szeretne játszani/meg szeretné nézni ami éppen a másiknál van akkor ajánljon helyette cserét (csak úgy nem vesszük el, pláne a másik kezéből) és amúgy is, ha épp nem játszik vele az akié akkor is kérje/kérjük el. Ha nem látjuk a tulajdonosát akkor mondom neki, hogy az nem a miénk nem játszunk vele. A labdával másokkal is játszunk, ha valamekyik manó épp lerabolja és fut vele egy kört hát nyugodtan. 😃 Viszont a kismotor érzékeny téma, ha azt elviszik szó nélkül akkor a gyerekem addig kergeti a saját motorjan "száguldozó" gyereket míg vissza nem szerzi illetve én nem engedem neki, hogy elvigye más poronty járgányát, mindig mondom neki, hogy az nem a miénk és el kell kérni. Szerintem ez más mint a többi játék. Vagy rosszul gondolom? Én a gyerkőcömnek nem hagyom, hogy elvigye más játékát szó nélkül, de azt miként kommunikáljam le vele, ha a másik gyerek éppen egyszer csak megjelenik vele szembe a motorjan. "csak megnézi, megy vele egy kört" közbe pedig neki ugye ez nincs megengedve..és nem is szeretném, ha természetes lenne neki, hogy szó nélkül kipróbáljuk/elvisszuk más tulajdonát. 😶 Amúgy, ha elkérik a motort akkor szívesen oda adja csak mikor hirtelen látja, hogy más hajtja azt úgy nem kultiválja. 🤷🏼‍♀️ Tehát azt nem akarom, hogy neki nem szabad viszont a másik nyugodtan elviheti csak úgy. Ez olyan furán néz ki. Bocsi, ha hosszú lett..

2020. aug. 1. 14:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindig az "előbb kérd el" volt, ha hiszti volt a tulajtól és nem vált be a cseretárgy-ajánlgatás se :D, akkor az enyémet lebeszéltem, hogy "sajnos most nem adja oda".

Illetve tőlünk is legtöbbször elkérték, ha mégsem, és ezért meg az én gyerekemtől ment a hiszti, akkor meg elmagyaráztam simán a másik gyereknek, hogy álljon meg és kibékítettem a feleket. Vagy legtöbbször kölcsönadtuk, az meg pár kör után visszahozta. De volt olyan, hogy azt mondtam, hogy bocs, de most ő is ezzel akar játszani és az övé.

Az egyik játszótéren viszont tényleg van egy központi "parkoló" a fa alatt, onnan közös megegyezéssel mindig el lehet vinni a járgányokat, csak oda is kell visszavinni. Ha valaki nem akarja betenni a "közösbe" (vagy a szülő vagy a gyerek), akkor meg az úgyis bedugja valami pad mögé meg rápakolja a szatyrot :)

2020. aug. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%

"Amúgy, ha elkérik a motort akkor szívesen oda adja csak mikor hirtelen látja, hogy más hajtja azt úgy nem kultiválja."


Tökéletesen egyetértek vele. Ill. veled is.

Ha más gyerek csak úgy felül rá, akkor nyugodtan, akár te is szólhatsz neki, hogy ennek nem az a rendje, hanem előtte el kéne kérnie a gazdájától.

Viszont az is igaz, hogy ha a bejáratnál le van parkolva, akkor honnét tudja a másik gyerek, hogy kitől kérje el?

Szerintem a legtisztább ügy, hogyha a kismotort a közeletekben tartjátok. Ha egymás közelében vagytok, akkor a te lábad mellett. Ha te tőle messzebb leülsz egy padra, akkor legyen temelletted.

Így szólás nélkül valószínűleg nem is meri senki elvinni, ha pedig kéri, akkor - ahogyan írtad - a gyereked is odaadja.

2020. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
25%

Ó istenem.. De ráérnekaz anyukák, hogy ilyen problémáik vannak 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Ez a divat, hogy nincs "enyém"? Mi az, hogy szó nélkül, szabad rablás?? Meg a nagy budos..

Nem kell osztozkodni idegenekkel, a saját ertekeinkre pedig vigyázni kell. Ezt tanítjátok nekik? Aki előbb odaer az szó nélkül elviheti más tulajdonát? Ami a játszótér területén belül van az közös? Te atya úristen... A sok begyepesedett pitsa aki ezeket kitalálta. Szerintem ha ezt majd kihagyjuk nem veszít sokat a fiam.. Keresünk majd szórakoztató és értelmes programokat, nem ilyen senkik hierarchiájában parádézást.. Inkább a család legyen együtt wa játszanak vagy valami program kint lemenni milyen analfabéták közé.

2020. aug. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó természetes, hogy a gyerekeket osztozkodásra tanítjuk, hiszen ha később közösségbe megy tudnia kell a többiekkel együtt játszani. Annak pedig nem a 'ne nyúlj az enyémhez' az alapja.Igaz az enyém még csak most kezd a játszótérrel ismerkedni de mi sem vesszük rossz néven, ha el viszik a játékainkat. Párszor voltunk csak akkor is pont olyan kedvesek voltunk másokkal mint ők velünk,mi adtunk másoknak és cserébe kaptunk

Nekünk nem volt kis ásónk mert szét rágta a kutya, kölcsön kaptunk egyet arra a 10 percre ameddig el volt vele. Cserébe használták a mi formáinkat. Senki sem halt bele, senki nem lett ettől 'begyepesedett pitsa', normális szülők voltunk osztozkodó, együtt játszó gyerekekkel.. Volt egy kislány aki szó nélkül hozta a kis homokozó figurát is,mutogatta, a fiam kezébe nyomta hogy próbálja ki.

Ez egy nagyon jó dolog nem is tudom hogy fordulhat meg a fejedben, hogy a gyerekeket önzőnek és féltőnek kell nevelnünk főleg,hogy csak filléres műanyag játékokról van szó.Nehogy már magad alá pisilj mérgedben mert valaki nem sajnálja megosztani a játékait mások gyerekével.Féltsd csak a vackaidat, de akkor ne menj játszótérre. Van egyém, van tiéd, lehet vele játszani, de szándékosan senki nem viszi haza amúgy sem a másikét.ha mégis haza téved valami pár napon belül úgyis össze futnak megint a környéki játszótereken és vissza adjuk egymásnak.

Így lehet megtanítani, hogy nem vesszük el a másikét, ha véletlenül hozzánk is kerül vissza kell adni, mert ez a helyes.


Ez szociális fejlesztés, közösségben kell tudnia viselkedni egy gyereknek, mert az élete java részét sok gyerekkel és felnőttel fogja tölteni NÉLKÜLED és ha miattad nem tanulja meg hogyan kell és mit lehet/mit nem csak sérelmek fogják érni.Remélem,hogy változol mielőtt tönkre teszed a gyereked gyermekkorát.

Tőletek erednek a rugdosódó, verekedő, önző vakarcsok akik ahelyett hogy csatlakoznának a játékhoz egyedül, felhúzott orral bújkálnak anya mögött és szorongatják a kisautót mintha bárki lopni akarná. Persze nem az ő hibájuk, miattatok lesz olyan amilyen.Apuka okosabb azért vagy nincs neki? Esetleg szoknyát húzol az asszony helyett és te neveled félre a gyereket? :)


Ameddig a játszótéren tartózkodnak olyan, mintha szülői felügyeletes bölcsiben, oviban lennének. Tele van a hely gyerekekkel, játékokkal. Ha el akarja kérni egy gyerek a játékotokat képes lennél nemet mondani és elküldeni? Egy 100ft-os vacakért? De legyen ezer..

Az ilyen önző fasz fejek miatt olyan a világ egy része amilyen. Nagyon egyedül marad a gyereked, ha nem változol sürgősen. Ki fogják közösíteni, ha olyan önző pöcs stílust kap mint a tiéd, hogy sajnál egy kis homokozó készletet meg egy 2000ft-os műanyag motort.

Gondolkozz csak el ezen mielőtt legközelebb hülyesegeket beszélsz (már ha nem troll vagy), és mielőtt MAGAD MIATT barátkozni képtelen gyereket nevelsz nézd az ő szemszögéből a játszóteresdi közösség építés fontosságát.

2020. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%
Fiamnak egy gokartját szoktuk néha levinni a strandra. Ha picik odamennek, oda is adjuk, mert a fiam a többiekkel játszik, hozzáteszem énnszólok a szülőknek, hogy próbálják ki nyugodtan. Viszont múltkor felment a pumpa, 2, 6-7 éves fiú rápattant és, mint a veszettek, egyik elöl a másik hátul, szét gyepálták. A kisebbik fiam persze féltette a játékát és próbálta visszaszerezni. Néztem anyuka reagál e valamit, hát nagy lazán ült ott és nézte őket. Úgyhogy a nagyobbik fiamat, aki 9 éves, akcióba küldtem, hogy rendezzék le. Lerendezték.
2020. aug. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%
Én leszarom ki mit gondol, ilyenkor mondom a gyereknek, hogy: nem örülsz, hogy csak úgy elvitte a motordat, nem kérte el, ez nem szép dolog. Visszakérjük.
2020. aug. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%
14# kivárja a sorát vagy "osztozkodik" azon, ami közös, az meg, hogy az övét csak úgy egy szó nélkül valaki elviszi az egy tök más dolog. Ennyi erővel a Tesco parkolónál beülök a kocsidba aztán csapatok egy kört, hát közös, ha már elhoztad a nagy közös parkolóba, mit sajnálod, visszaadom úgyis. A gyerekeknek azt kell megtanulni, hogy a másé az a másé nem az övé. A saját és a közös nem ugyanaz. Meg lehet osztani, el lehet kérni, de nem lehet csak úgy elvinni. A közösnél meg meg kell várni, míg sorra kerül.
2020. aug. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
#17 a játszótéren egy normálisan fejlődő gyerek hamar talál barátokat, bár ha a gyereked a te stíludodat örökölte, akkor nem, de ez egy más dolog. A barátok pedig osutozkodnak. Nyilván, ha egy full ismeretlen gyerek felpattan szó nélkül a gyerekem motorjára, akkor oda megyek hozzá és elmondom neki, hogy máskor kérje el. Szerintem ez nem egy borzalmas dolog. És képzeld, vannak a felnőtteknek is barátjai és a barátaim ha szeretnék használhatják az autómat is. Ami nem ~4000,-Ft...
2020. aug. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
70%
A kérdésben és később sem a barátokkal osztozkodásról van szó, hanem arról, hogy tök idegenek elviszik a dolgokat, csak azért, mert odavitted és az azt jelenti, hogy lehet. Nem. A világ nem így működik. Max. a "hány óra van, de a telódról mondd meg tesó" szinten.
2020. aug. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
53%

Senki nem mondta, hogy nem kell elkérni a másikét.Ha valaki azt mondja, hogy osztozkodik a játszótéren és a gyerekének is ezt tanítja (ami a normális) még nem egyenlő azzal, hogy azt vallja nem kell elkérni a másikét.

De, el kell. A normálisabbak el is szokták. Aki nem annak meg szólni kell azokról a bizonyos íratlan szabályokról. Ha a szülő megtanulja, mert szólnak neki érte (jó esetben) a gyerekére is szól és legközelebb már ezen tanultak szerint viselkednek. Panaszkodni könnyebb mint megszólítani a másikat, de haszontalanabb is.


Aki magától nem reagál annak nyugodtan oda lehet szólni, nem kell félni az anyukáktól.Ameddig viszont szó nélkül tűrve van minden és gyakorin panaszkodják ki magukat az emberek senkiben nem az az íratlan szabály fog kialakulni, hogy előbb elkérünk, hanem az hogy mindenki csinál amit akar.


Pár ezres vackokat meg nem kell félteni,drága cuccot játszó gyerekek közé vinni meg mérő ostobaság. Véletlenül is kárt tesznek abban amiben nem kéne. Ha elkérik ha nem. Olyat vigyetek ami nem sérülékeny.(a gyerek azért mehet, de rá meg tessék figyelni és nem a leghátsó árnyékos padocskákban trécselni).

2020. aug. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!