Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kéne tennem ilyenkor? Mi...

Mit kéne tennem ilyenkor? Mi a játszótéri íratlan szabály?

Figyelt kérdés
Másfél évesemmel kismotorral járunk játszótérre, viszünk labdát és homokozó játékokat is, mint sokan mások. A bejáratnál van "parkoló" a kis járgányoknak illetve a szülők biciklijének, mi is ott szoktuk hagyni a kismotort.🙂 Alapvetően arra tanítom, hogy osztozkodunk, ha a másik elkéri az egyik játékot kölcsön adjuk. Mikor a homokozóban olyannal szeretne játszani/meg szeretné nézni ami éppen a másiknál van akkor ajánljon helyette cserét (csak úgy nem vesszük el, pláne a másik kezéből) és amúgy is, ha épp nem játszik vele az akié akkor is kérje/kérjük el. Ha nem látjuk a tulajdonosát akkor mondom neki, hogy az nem a miénk nem játszunk vele. A labdával másokkal is játszunk, ha valamekyik manó épp lerabolja és fut vele egy kört hát nyugodtan. 😃 Viszont a kismotor érzékeny téma, ha azt elviszik szó nélkül akkor a gyerekem addig kergeti a saját motorjan "száguldozó" gyereket míg vissza nem szerzi illetve én nem engedem neki, hogy elvigye más poronty járgányát, mindig mondom neki, hogy az nem a miénk és el kell kérni. Szerintem ez más mint a többi játék. Vagy rosszul gondolom? Én a gyerkőcömnek nem hagyom, hogy elvigye más játékát szó nélkül, de azt miként kommunikáljam le vele, ha a másik gyerek éppen egyszer csak megjelenik vele szembe a motorjan. "csak megnézi, megy vele egy kört" közbe pedig neki ugye ez nincs megengedve..és nem is szeretném, ha természetes lenne neki, hogy szó nélkül kipróbáljuk/elvisszuk más tulajdonát. 😶 Amúgy, ha elkérik a motort akkor szívesen oda adja csak mikor hirtelen látja, hogy más hajtja azt úgy nem kultiválja. 🤷🏼‍♀️ Tehát azt nem akarom, hogy neki nem szabad viszont a másik nyugodtan elviheti csak úgy. Ez olyan furán néz ki. Bocsi, ha hosszú lett..

2020. aug. 1. 14:00
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ha a parkolóból viszi el a gyerek a fiad járgányát, szólj nyugodtan az anyukának vagy akár az adott kisgyereknek szépen, aranyosan, hogy az nem játék!

Legalábbis én így csinálom. Nálunk a kismotor, roller, bicaj más gyerekhez nem kerülhet, mert nálunk ezek értékek. Tudja a gyerekem, hogy ezekre vigyázni kell.

Pl ha egy masik gyerek eltöri a kisvödröt v lapátot , azt pont leszarom mert 300-500 ft és kap egy újat.

De a járgányok ennél drágábbak, hogy más gyerek esetleg elronthassa (nem csak direkt).

2020. aug. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ahhoz a padhoz parkolnám le, ahol én leülök. Rá lehet akasztani egy kis szatyrot is, amiben mondjuk a játékok vannak, vagy egy sapit, kabátot, akármit. Akkor nem nyúlnak hozzá. Ha mégis, ott vagyok, megkérem, hogy ne. Ennyi. Szerintem nem közös semmi, de kérni, kérdezni szabad. És lehet igent, avagy nemet is mondani, és ez nem bántó.
2020. aug. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!