Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mozgásfejlődéséről...

Newsee89 kérdése:

Baba mozgásfejlődéséről kérdeznék. Kislányom 9hós,korrigáltan 7.Kúszni csak a saját tengelye körül kúszott, most meg 2hete sípcsontján és tenyerén támaszkodva ring előre hátra. Ezzel kapcsolatban kérdeznék?!folyt köv lent

Figyelt kérdés

1.így már biztos kimarad a klasszikus kúszás? Mennyire jelent ez bajt a későbbiek során?

2.tudom..tudom..nem hasonlítgatunk, tudom h nincs elkésve.. Stb. De a többi baba ismerettségi körben.. Nem "kutyáztak" eddig.. Hanem elindultak egy 2napra rá. Kislányom lábbal nagyon dolgozik de mintha nem jött volna rá h lehet kézzel is előre menni. Vagy fókázik vagy a ringásból előreveti magát lendületből. Járunk dévényre.. Korafejlesztőbe.. Szerintük minden rendben de én.. Mint minden szülő aggódom.

Érdekelne koramamik és mamik tapasztalata egyaránt :)



#koraszülött #mászás #kimaradtkúszás #csakrugózik
2020. aug. 3. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám időre született. Én is aggódtam, mert előbb kezdett kutyázni mint rendesen kúszni. De aztán csak később mászott. Addigra szépen kúszott. Mondjuk ő mindent össze vissza csinált. Előbb állt pl mint mászott.

Úgy tudom, meg a védőn is azt mondta, hogy ha az egyik megvan (kúszás, mászás) és elég ideig gyakorolja, akkor nincs baj

2020. aug. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1, nem

2, "Nem "kutyáztak" eddig.."

Kicsi a merítés. Sok olyan gyerek van, aki jóval tovább kutyázik. Nálunk a nagyobb konkrétan 3 hónapig csinálta, mellette szabályosan kúszott. A kisebb "csak" egy hónapig és nála se maradt ki a kúszás csak emiatt.

2020. aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, tényleg sokfélék a babák.. Csak vhogy így jött ki akkor úgy látszik h az ismerősöknél ment ilyen hamar a mászás kutyázás után :).. Koramamiként mindenre ugrik az ember :(
2020. aug. 3. 10:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 4 hónaposan már "kutyazott", kb. 5 hónaposan kúszott körbe körbe, 6 honaposan kezdett kuszni előrefele, és csak most 7 honaposan kezd mászni. Vagyis előbb is kezdett kutyazni, mint kuszni, és 3honapig csinálta a mászás előtt.


Más miatt voltunk fejlődés neurológian, és Dévény tornán is, egyiken se mondták hogy gond lenne ez.

2020. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Barátnőm kislánya detto ezt a vetődést csinálta. De aztan rájött 1-2 hét alatt hogy kell mászni, aztan meg felállt már hamar.

Másik barátnőm kislánya nem kúszott, már 8 honaposan járt. Most 2 éves és azt mondtak játszanak vele olyanokat, hogy kuszni kelljen. Pl alagúton át meg ilyeneket építenek neki szemekből, pokrócokból.

2020. aug. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) nagyon kedves mindenki. Kezdek megnyugodni :)
2020. aug. 3. 11:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia nekem ks korababam van 27.het

A picikem korrigalt 7 honaposan kezdett kuszni, ra egy hetre mar negykezlab kityazott de vegul 8,5 honaposan kezdett maszni. Ez teljesen normalis me aggodj. Es a legfontosabb tamacs amit adhatok: idore szuletett gyerekekhez sose hasonlitsd :)

2020. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!