Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Természetes szülés után...

Természetes szülés után (nincs szoptatás), mikor lehet leghamarabb elkezdeni edzeni szerintetek? Esetleg saját tapasztalat?

Figyelt kérdés

2 hónap múlva lesz meg a baba. Most még járok edzeni (magamhoz képest nyilván nem a maximum, de elég kemény órák), és majd szeretnék amint lehet újra menni.


Ti mikor mentetek újra először szülés után?


(Nyilván nem tudhatom biztosra hogy természetes úton fog-e születni, de azért miután eddig minden szuper, próbálok a legjobbakra gondolni.)


2020. jún. 23. 12:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Mindentől függetlenül min 8-12 hét.
2020. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
6 hét után
2020. jún. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
én 3 hét után fokozatosan kezdtem el először csak pár percig végeztem könnyebb gyakorlatokat, utána egyre nehezebbekt
2020. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy tudom, hogy a legtöbb esetben 6 hét. Én 5 hét után kezdtem újra, de csak mert hamarabb vizsgált az orvosom, és "engedélyezte" az edzést. Szerintem ezt mindenképp az orvosoddal beszéld majd meg, ő tud a személyedre szabott tanácsot adni.
2020. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, mit szeretnél sportolni.

A nagyon minimum a 6 hét, de a gyerekágy után sem szabadna csak úgy belevágni az edzésbe, még akkor sem, ha korábban rendszeresen sportoltál.


Akármilyen problémamentes is volt a terhesség és a szülés, akkor is nagyon igénybevette a medencefenék izomzatát. Nagyon könnyen előfordulhat a szétnyílt hasizom, de ha az nem is, akkor is nyilván elég nagy terhet tartott meg a hasizom, így ezeket szem előtt kell tartani. Bármiféle sport esetén nagyon fontos a hasizom és a medencefenék izmainak, a gátizomnak a regenerálása, megerősítése. Ha ez a regenárló szakasz kimarad, könnyen hosszútávú negatív hatásai lehetnek.


Sokan nem veszik figyelembe, hogy a terhesség alatt a relaxinhormon termelődik, ami az ízületeket lazítja. Ennek a hormonnak a kiürüléséhez hónapok kellenek, addig nagyon nem mindegy, milyen terhelésnek teszed ki az ízületeidet. Nagyon könnyen sérülés lehet belőle.


És ez csak két szempont volt, hozzárétők biztos többet is tudnak mondani. Szóval szülés után 6 hét a minimum, de még akkor sem szabad bármilyen sportba bármilyen intenzitással belevágni.


Nem tudom, miért nem akarsz szoptatni, nem is akarlak rábeszélni, csak annyit mondok, hogy a sport és a szoptatás alapvetően nem zárják ki egymást.

2020. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
6 hét után már tornázgattam otthon videóra, csoportos órára 3 hónapos korától jártam. Én szoptattam is,a lényeg a jóm megválasztott sportmelltartó ami tartja a melleket, bár a nagyon ugrálós részeket néha így sem bírtam, azokat kihagytam. A tréner szerint nyugodtan lehet szoptatás alatt is edzeni, az izomláztól megváltozhat a tej íze és átmenetileg elutasítóbb lehet a baba, de én egyszer sem tapasztaltam ilyet.
2020. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

7-es válaszoló vagyok, itt van néhány cikk a témában, de még sokat találasz:


[link]

[link]

[link]

[link]


Van olyan, ami a futásról szól, de vannak benne olyan részek is, amik nem csak futóknak hasznos.

2020. jún. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 khniki ***** válasza:
100%
6 hetes kontroll után kezdtem járni.
2020. jún. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni egészségügyi állapottól is függ


Ha szétnyílik a hasizom akkor spec edzést lehet nagyon sokáig

2020. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mehet erinto mozgas (haspres, plank) a dokim szerint 6honap.
2020. jún. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!