Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha rossz anya...

Mit tegyek, ha rossz anya vagyok, és nem kelek fel a gyerek sírására?

Figyelt kérdés

Az ébresztőre se keltem soha, vagy ha igen, akkor gond nélkül visszaaludtam, és emiatt is paráztam, hogy a gyerekemmel lesz majd valami, és nem kelek fel hozzá. De ismerősök megnyugtattak, hogy az anyai ösztönök majd nem hagyják, hogy ne keljek fel hozzá, és minden apró kis nyöszörgésre majd felkelek. Hát sajnos az anyai ösztönök ebben csődöt mondtak. Vagy lehet én mondtam csődöt, mert a gyerek sírására nem kelek fel, nemhogy a kis nyöszörgésre.

Sose keltem még fel a gyerek sírására, mindig párom keltett, ha etetni kellett a gyereket (ha nem, akkor ő ment általában). Nem szoktam a babával összebújva aludni, de most valamiért úgy aludtunk ketten. Van, hogy meg sem hallom, de itt most tisztán emlékszem, hogy hallottam, és fel is keltem rá, aztán valamiért (nem tudom, hogy miért), de háttal fordultam neki és a gyereksírás ellenére is aludtam tovább. Nem tudom, meddig aludhattam, amikor párom keltett, hogy sír a gyerek, és meg kellene etetni. Hát én konkrétan ledöbbentem. Azt nem értem, hogy aludhattam vissza, amikor fel is keltem, kinyitottam a szemem is. Aztan befordultam, és aludtam tovább.


Velem miért van ez így? Miért vagyok ilyen kis nyomi? Más anya segítség nélkül kel a gyerekéhez, én nekem meg a férjem is kel a gyerekhez, tehát nem csak én kelek hozzá, mégse tudok hozzá felkelni.


2020. aug. 5. 15:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon kimerult vagy. Nem tudom napkozben ha alszik te is alszol e akkor. Ha nem akkor jo lenne ha te is oyankor aludnal. Igy talan ejszaka jobban meghallod.

En ha nagon faradt vagyok nem hallom meg hogy sir...ha kipihentebb akkor azert meg szoktam hallani.

2020. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Jól mondja az első, valószínűleg a kimerültség. A szülés után 3 napig nem aludtam kb semmit. A harmadik napon még bent a kórházban aludtam fél órát iszonyú mélyen, se kép-se hang úgy, hogy közben végig sírt a gyerekem, a férjem ringatta, de nem tudta megnyugtatni. Én semmit nem hallottam a sírásból, csak aludtam, mert végem volt.
2020. aug. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Párom felkelt hozzá. Olyan is van, hogy visszaalszik.
2020. aug. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Eleinte aludtam vele együtt, de pont azért nem alszok el vele, mert nem kelnék fel rá. Első két hétben amikor ő aludt, én is aludtam, de még így se voltam kipihent. (Akkor lennék kipihent, ha 9-10 órát végig aludnék megszakítás nélkül, de azt nem lehet, hogy 9-10 óráig nem eszik) Most meg azért nem alszok el napközben, mert nincs itthon párom és nem kelnék fel hozzá, kivéve ez az alkalom, ahol összebújva elaludtunk.
2020. aug. 5. 16:20
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Elhiszem, hogy kimerült vagy, de nem gondolnám, hogy ez emiatt van. Minden anya kimerült, a legtöbben azért mégis felkelnek a gyerek sírására. Főleg, ha ott alszik melletted. Meg hát írtad, hogy a gyerek előtt is simán aludtál az ébresztőd után is. Simán lehet, hogy valami alvásproblémád van. Lehet, hogy túl sok a mélyalvási szakasz az alvásodban és az nem feltétlen egészséges. Szerintem ennek járj utána.
2020. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem egyszerűen ilyen mélyalvó tipus vagy.Meg ha pici még nem üvölt annyira mint később, azt biztos meghallanád.
2020. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is a kimerültség. Velem egyszer fordult ez elő, amikor a hasfájós időszakban voltunk. De az is lehet, hogy tényleg mély alvó vagy, mint a párom, ő rendszeresen kérdezi, hogy kelt-e éjjel enni a gyerek, mert ő nem hallotta, hogy sírt.
2020. aug. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Az biztos, hogy ettől még nem vagy rossz anya. Az viszont nem rossz irány, amit valaki írt, hogy ha ez téged zavar, akkor ki lehet vizsgáltatni mi lehet az oka, vannak alváslaborok több helyen is. Ha a férjed tud és segít is, akkor nem gond az éjszakai ébredés szerintem. Viszont én így a babával a helyedben tuti nem mernék együtt aludni, ha ennyire mélyen alszol, hogy a sírásra sem ébredsz fel sokszor. Én együtt alszok a lányommal, de nálunk pl este másfél év alatt vagy ötször ha sírt, ellenben még mindig ébred éjjel, de csak szuszog/nyöszörög, én meg a másik véglet vagyok, aki minden moccanásra felébred, szóval képzelheted ez is milyen jó.😅
2020. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Majd laborokba fogok járkálni! Mert tengernyi időm van.
2020. aug. 5. 23:10
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Akkor mégis milyen választ vársz? Kivizsgáltatni nem akarod magad, De zavar, hogy a saját gyereked sírására nem kelsz fel. Mit mondjunk, mit szeretnél? Hogy semmi gond, szuper ez így?


Nem bírom elviselni az ilyen önérzetes embereket... mint a hisztis óvodások.

2020. aug. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!