Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beleugrani a teso vallalasaba...

Beleugrani a teso vallalasaba teljes meggyozodes nelkul?

Figyelt kérdés
Mindketten akarjuk, de nem tudunk donteni, hogy varjunk-e meg. Ha most belevagunk, 1,5 ev lenne a korkulonbseg, ha azonnal sikerulne. Kicsit ugy erzem, mintha ugy ugranek bele egy sziklarol egy toba, hogy csak sejtesem van arrol, hogy mi van alattam. Alapvetoen ugy erzem, hogy menne, de azert van bennem egy csomo ketseg, mert igyis sokszor nehez a sok ebredes, napkozbeni nyekerges, illetve meg szoptatok is. Ilyen esetben ti vennetek egy nagy levegot, es belevagnatok? Vagy varnatok? Sokat gondolunk ra a ferjemmel mindketten.

2020. júl. 17. 16:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Minek?
2020. júl. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Én várnék, vártam is. Nekem a minimum korkülönbség 2 testvér között, az 3 év. A gyermekeim között 2 hónap híján 4 év van. Nekem ez így tökéletes. Nem akartam volna kis korkülönbséget, nem érzem úgy, hogy bírtam volna. De persze valakinek simán megy. Annak sem vagyok híve, hogy azért vállaljunk kis korkülönbséggel gyereket, hogy a tesók jól kijöjjenek. 2 nagyon jó barátnőm is van, ahol az egyiknél pont 2 év, a másiknál alig több mint másfél év a korkülönbség. Most felnőttként jó testvérek, de gyerekként tinikét nem kevés konfliktus volt köztük. Az egyik párosnál volt, hogy összeverekedtek.
2020. júl. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg szívvel lélekkel nem vágysz rá addig nem kéne belevágni.
2020. júl. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Mi is ebben a cipőben vagyunk épp... Most volt 1 éves az első, és a vágy nagyon erős, de nem tudom, mennyire bírnánk két kicsivel
2020. júl. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Minden masnap szoba kerul, valahogy kivancsiak is vagyunk ra, milyen lenne a kis korkulonbseg, vagyunk is meg egy gyerekre, inkabb a racionalis dolgok rettentenek el, amiket mas tobbgyerekesektol hallunk, hogy milyen nehez ket kicsivel. Azt mar megbeszeltuk, hogy szeretnenk meg gyereket, de hogy mikor, az meg nem teljesen tiszta, meg messze vagyunk a 40-tol, ugyhogy beleferne, varhatnank siman par evet a kovetkezo elott. Tudom is, hogy nehez lenne, foleg, ha felszorzom kettovel, ami most van, raadasul a baba nyugodtabb termeszet, es igy is sok energia.
2020. júl. 17. 16:35
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem csak ha nagyon akarod már, akkor vágjatok bele. Képzeld magad elé, mi van most egy gyerekkel. Na azt ne kettővel szorozd, hanem hárommal. Az lesz két kicsi gyerek mellett az életed.
2020. júl. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Én is így voltam, akartam de féltem. Gondoltam mi a legrosszabb ami történhet, max fáradt leszek, lesz ami lesz alapon belevágtunk. Elsőre sikerült. Most 2 éves a pici és még élünk:)
2020. júl. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Ha még fiatalok vagytok, szerintem várjatok. Nálunk most lesz másfél éves a lányom és 13 hetes terhes vagyok. Elég nehéz, egy még kisebb gyerekkel még nehezebb lenne. Még én is várni szerettem volna, de már nem vagyunk fiatalok és így jött ki a lépés.
2020. júl. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Úgyanígy voltunk. Úgy terveztük, hogy max 2 év korkülönbség ah első kettő között aztán a harmadikkal várunk majd többet. Nekem rohadt nehéz volt a terhességem az elsővel, mindent megéltem konkrétan, de a szülésem meg szuper gyors volt és megért minden szenvedést a kisfiunk. 4 hónapos volt,mikor szóba jött, hogy akkor jöhet e a kistesó. Párom tudta,hogy milyne nehéz volt a terhességem és úgymond rámbízta, ő szerette volna a babát, én is, de nem tudtam képes lennek e megint végigcsinálni. Végül úgy döntöttem, hogy legyen 2. baba hamar, 8 hónapos volt a kisfiunk, mikor kiderült,hogy érkezik a tesó. Amennyire nehéz golt az első terhességem, a második annyival volt könnyebb, még úgyis,hogy ott volt mellette egy baba, aki egy tündér. Én nagyon örülök, hogy így alakult és bár voltak bennem kételyek, mikor belevágtunk, akkor is, ha nem tesszük, lehet még mindig várnánk. Azóta már 3 gyerkőc van. A két nagyobb 5 és 4 éves, a kicsi meg 8 hónapos és tegnap teszteltem pozitívat:)

(A nagyobb korkülönbséget sem bántuk meg, abszolút jó hogy a nagyok már tudnak segíteni-kicsit eltértem a témától bocsi:))

2020. júl. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Belevágtunk, amikor 4 hónapos volt a nagy. Életünk legjobb döntése volt. 😊
2020. júl. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!