Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó ez a gyarapodási ütem?

Jó ez a gyarapodási ütem?

Figyelt kérdés

Berajzoltam a Picur súlyát a görbére, most 8 hónapos. Szerintetek jól gyarapszik, vagy elmarad és ki kell vizsgáltatni?

[link]

A görbe szerint elvileg jó, amúgy anyatejes és 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.

Azért teszem fel a kérdést, mert 6 hónaposan amikor utoljára láttuk a háziorvost, azt mondta, hogy havi legalább 400 g hízás kell, alatta kóros. A védőnőtől viszont mostanában kérdeztem és azt mondta, ilyenkor belassul. Most akkor szóljak az orvosnak, vagy ne??



2020. aug. 5. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha látod, hogy egészséges a gyerek, akkor szerintem nem kell. Ha eszik eleget, látod,hogy táplálva van rendesen , hiszen te táplálod, na, szóval érted, hadd nőljön már a saját ütemében az a gyerek; ne legyen már az is beszabályozva.

Különben is, a védőnő azt mondta, nincs gond. Meg egyébként érdekesség képpen, nekem volt 5.-8-ig egy olyan osztálytársam, aki még 8. évvégén is tök alacsony volt, és még picit ducika is; de inkább 'buci', és középiskolás korunkban is találkoztam vele; akkor pedig megnyúlt, tök vékony lett, és olyan magas, mint az átlag; tehát ő sokkal később kezdett el nőni, de akkor nagyot nőtt. Viszont volt egy olyan osztálytársam is, aki már 6. -ban tök magas volt, sőt, szerintem már 5.-ben is. Ha rendesen táplálva van az a gyermek, szerintem nincsen baja; meg egyébként is azt mondod, hogy a görbe szerint, amit rajzoltál, azalapján elvileg jó; tehát szerintem nincs semmi baja. Meg egyébként is, nem tudom , gyerekekre szabva be lehet -e állítani, de szerintem szokott olyan lenni, hogy életkor szerint beállíthatod, hogy ilyen testtömegindex-kalkulátor; ha olyat találsz, amivel lehet ilyet, akkor szerintem azzal is megnézheted. Súly kell hozzá, meg magasság. Nemtom van-e ilyen gyerekmérleged; de mondjuk lehet, hogy az alapján rajzoltad föl a függvényt; tehát akkor gondolom van, amivel meg tudod mérni a babát. De szóval szerintem nem kóros, ha rendesen táplált, boldog baba, és növekszik is, és nem csont sovány; akkor szerintem nem lesz baj. Nem törvényszerű, hogy mindenkinek ugyanakkorra ugyanannyit kell nőni. Lehet tök kiegyensúlyozott, meg boldog, meg jóllakott. Növekszik, ha nem látsz rajta amúgy semmi furcsát, akkor szerintem rendben van; de aranyos vagy szerintem , hogy kiírtad ezt a kérdést, mert fixre, biztosra akarsz menni, ez azt jelenti,hogy szereted a gyerekedet, ami tök jó. :) (nekem még nincs gyerekem, majd szeretnék többet is:), doki se vok, védőnő se.)

2020. aug. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor csak riogatnak ezzel a "kórosan sovány" dologgal. Ez kicsit olyan, mint felnőtteknél a bmi kalkulátor. Én kövérnek néznék ki azzal a súllyal, ami a bmi táblázat szerint a normál tartományba esne.

Barátnőm és a férje is magasak és vékonyak. Ergo a gyerekük is hosszú és vékonyka. Szegényeket szintén riogatták ezzel az alul táplált dologgal, de egy idő után csak legyintettek. A gyerek evett rendesen, jókedvű volt és mozgékony. Ez számított.

2020. aug. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A tiéd 8 hónaposan majdnem 7 kg. Az enyémek egy évesen voltak ekkorák, és ők is teljesen egészségesek, csak alacsonyak, ahogyan mi is a férjemmel. 😊
2020. aug. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2020. aug. 6. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!