Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha folyton sír a...

Mit tegyek, ha folyton sír a gyerek és kikészülök már lassan?

Figyelt kérdés

Egy perc nyugtom nincs 3 hónapja. Állandóan sír. Eleinte azért sírt, mert hasfájós volt, most meg azért sír, mert nem lehet napi 24 órát a karomba. Elkezd sírni és amikor közelítek hozzá, akkor elhallgat. Ha hátrébb lépek kettőt, már elkezd sírni. Úgy érzem magam komolyan mondom, mint egy sziámi iker, akik össze vannak nőve. Levegőt nem lehet venni nélküle, mert sír. Magamra kötni nem akarom, mert ugyanolyan, mintha a karomba lenne, hiába kötöm hátra. Fizikailag nem bírom 24 órát a hátamon cipelni. És folyton szopni akar, amit nem engedek neki, nem akarom, hogy nonstop cicin legyen. El akarok már régóta kezdeni edzeni, hogy végre emelt fővel járjak az utcán, és ne kullogva, de attól a gyerektől még pislogni se lehet. Igen, mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen, de ha választani kell a fél óra alvás vagy a fél óra edzés között, akkor az alvást választom. Van segítségem meg minden, a férjem és anyám, a férjem csak munka után tud segíteni, anyám meg hétvégén, de én azzal a 2-3 órával nem vagyok kisegítve.

Sokszor elvesztem a kontrollt (leteszem és bezárom a szobába, és a ház legtávolabbi pontjába megyek, de így is hallom a sírást), ami miatt dühös vagyok magamra mégjobban.

Szeretem őt, de már unom, hogy folyton csak sír, legszívesebben elmennék és vissza se jönnék. Annak a gyereknek semmi nem jó, pedig igyekszem, legalábbis én úgy látom, hogy igyekszem. Sok mindent kipróbáltam már, zenére altatás, ritmusra lépés, hát és talpmasszázs, de csak ölbe vagy cicin van el, és egy perc nyugtom sincs tőle.


2020. aug. 6. 09:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/129 Derjaderja ***** válasza:
27%
Hogy menjen pszichológzshoz egy ilyen baba mellől? Mit csinàl a pszichológus a gyerekágyi depresszióval megis?
2020. aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/129 A kérdező kommentje:
Miért, mi valtozik, ha elmegyek pszichológushoz? Nem fog sírni a gyerekem és végre kibír 10 percet anya nélkül?
2020. aug. 6. 10:21
 33/129 anonim ***** válasza:
90%
azt majd a pszichologus megoldja, ez a dolga, ezt tanulta es gyakorlota hosszu eveken keresztul
2020. aug. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/129 anonim ***** válasza:
79%
az fog valtozni remelhetoleg hogy mas lesz a nezopontod es igy konnyebben tudsz majd megbirkozni az anyasag nehezsegeivel
2020. aug. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/129 A kérdező kommentje:
Amíg nem szültem, addig nem volt mit szégyellnem, es nem kellett takargatni magam. Most van mit szégyellnem.
2020. aug. 6. 10:23
 36/129 anonim ***** válasza:
84%
Nem is a gyereknek kell változnia hanem neked. De ez nem is depresszió. Hiszti. Ilyen az amikor valaki úgy vállal gyereket, hogy nem tudja mivel jár
2020. aug. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/129 A kérdező kommentje:
Egyébként nincs szülés utáni depresszióm, egyszerűen csak kikészültem.
2020. aug. 6. 10:23
 38/129 anonim ***** válasza:
69%
tehat szules utani depressziod van. ez tortenik amikor a friss anyuka rajon hogy nem minden olyan cukormazas mint ahogy a mediaban mutatjak. nagynenem is depis lett az elso gyerekevel, azt hitte keszen volt, aztan kiderult hogy nem. amugy a gyerekpszichologus se a gyereket "javitja" hanem a szulot (gyerekpszichologustol tudom)
2020. aug. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/129 Derjaderja ***** válasza:
27%

Atyaég. Kimerült és itt ventilàlja ki magát! Mit nem értetek, komolyan? Van ilyen, nem mindenki szuper visszafogott ilyenkor.

Én pl amikor mondtam az uramnak, hogy mit szólna, ha szetverném a gyerek fejét a falban, akkor azt mondta, hogy ne tegyem, mert nem illene az agyveleje a fal színéhez.

Röhögtünk egy jót.

Mégis jó szülők vagyunk csak nálunk nincsen keepsmiling kényszer.

2020. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/129 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon nem vagyok "ősanya" típus, de amit te levágsz, az nem éppen egészséges lélekre és gondolkodásra utal. Az a pici 9 hónapig igen, szó szerint hozzád volt nőve, fél évig sok baba ilyen, nehogy már ezt ne lehessen kibírni... Utána majd oldódik ez, egyre jobban leköti a külvilág. Nagyon pici a babád, neki csak te vagy. Amúgy meg azért extra sírós, mert érzi rajtad, hogy idegbeteg vagy. Itt lejön csak a retorikádból is, hogy az vagy. Azt képzeled, hogy ő nem érzi? Mikor magadban hordoztad 9 hónapig és minden érzésedet pontosan ismeri? Igen, ez átragad rá is és ezért aggódik még attól is, hogy magára marad...

A "rossz kinézetedről" pedig annyit, hogy aki nem szép pár plusz kilóval az anélkül sem lesz szép, ugyanis az emberek szépsége - egészséges határokon belül, nyilván nem 300 kg-ról beszélek - nem súlyfüggő. Dolgozzon a lelkeden meg az önbizalmadon, mert pont hogy a leginkább emelt fővel kellene járnod, amiért friss anya vagy. Nem egy kis edzéstől leszel hirtelen bombanő, ha szülés előtt nem voltál, úgyhogy ne kend a gyerekre, légyszívesen. Ne nyomorítsd meg őt csak azért, mert beléd nem pumpáltak egészséges önbizalmat gyerekkkorodban.

2020. aug. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!