Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhen kívüli terhesség után...

Méhen kívüli terhesség után mennyi várakozási időt javasolt nektek az orvos?

Figyelt kérdés
Laparoszkóppal műtöttek. Nekem egy évet mondott a doki, de ezt kicsit sokallom. Talált a műtét során összenövéseket, letapadásokat is, amiket -ahogy tudott- megszüntetett, és félek, hogy esetleg megint letapadnak addig.
2011. júl. 15. 10:32
 1/3 sumergo ***** válasza:

Ugyanilyen műtétem volt, de nem javasoltak 1 évet, csak 6 hót. Aztán mivel nem jött össze baba, kb. műtét után 1 évvel csináltattam átjárhatóságit. Sajna nekem ugyanúgy összenőttek a petevezetékek mint előtte, újra méhenkívülim lett, akkor már ki is kellett venni a petevezetékeket. Aztán irány a lombik!

Remélem te szerencsésebb leszel, és rendben lesznek a petevezetékek!


23+4 hkm

2011. júl. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnálom :(

Jól értem, az átjárhatósági után nőttek össze megint a petevezetékek? Akkor mennyit vártál?

Most azt találtam ki, hogy ha letelt a várakozási idő, elmennék a dokihoz, és megbeszélném vele, hogy műtsön meg (laparoszkóppal, mint most, ez az átjárhatósági, ugye?). Velem egy szobában feküdt egy lány, akinek a műtét után 1 mensit javasoltak várni.

2011. júl. 15. 15:18
 3/3 sumergo ***** válasza:
Nem, az átjárhatóságit nem műtéttel csinálták, hanem HSG-t csináltak, és ott kiderült, h a műtét után 1 évvel újra összenövések vannak a petevezetékemben, nagyjából ugyanúgy, mint a lapa műtét előtt. Tehát nem látták értelmét újra műteni. A HSG-t röntgen alatt csinálják, kontrasztanyaggal feltöltik a méhet és a petevezetékeket, és így szépen kirajzolódik, h átjárhatók-e vagy sem. Tehát az derült ki, h az egyik teljesen el van záródva, a másik minimálisan átjárható, de azért volt minimális esély a terhességre, ezért csináltunk inszeminációt, amelyből a részben átjárható petevezetékben ismét méhenkívüli lett, és akkor kivették mindkettőt.
2011. júl. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!