Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megengedi a ti babátok, hogy...

Megengedi a ti babátok, hogy más megfogja?

Figyelt kérdés
8 hónapos és senki sem foghatja meg, mert rögtön elkezd sírni. Ez megy kb 3 hónapja (azelőtt két hónapig nem látott sok embert a korona miatt, azelőtt pedig még nem volt gondja vele, ha más tartja ). Már kezdek kétségbe esni, hogy sosem fogom tudni másra bízni, kivéve a férjemet. Rokonokkal sem marad meg. Ez mitől van? Hogyan tudnék neki segíteni? Mindig, ha valaki már egy ideje nálunk van vendégségben és volt ideje megszokni, akkor ki szoktuk próbálni, de sírás lesz belőle.
2020. aug. 16. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Ezelőtt a távolságtartás miatt volt neki fura, most meg beütött a szeparációs szorongás...
2020. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Szeparacios szorongas. A nagyobbik gyerekem ilyen volt, nem marad igy, nyugi, nala 1 eves kora utan valamivel kezdett oldodni, es 1,5 eves kiratol mar sok emberrel elvolt. A kicdi 9 honapos, o eddig egy embertol felt, aki szakallas, de aztan mar egy ido utan tole sem. A nagy anno az idosebb illetve a szakallas emberektol felt kulonosen, a rancos neniktol is megijedt.
2020. aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Az enyém 7 hónaposan kezdte ezt el,azóta még rosszabb lett. Most 9 és már az apjánál is sír,de mintha fájna valami,olyan kétségbeesetten,szívszaggatóan sír és nem lehet kizökkenteni meg elterelni a figyelmét. Ahogy vissza megyek,meglát akkor már csak hüppög,átveszem és azonnal nyugalom,béke. Szerintem ezzel nem lehet mit kezdeni. Majd idővel elmúlik. Amíg ez tart nem lehet másra bízni. De azért próbálkozni kell rövid időkre. Kitartást! Fárasztó igen,de valahol imádom benne hogy ennyire ragaszkodik hozzám.
2020. aug. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
7 hónapos kisfiam is így van. 1 hónapja még bárki megfoghatta. De a lànyommal is így volt, tenyleg szepaszorong, meg nekunk az 1 hónapja elkezdett dévény is rátett. Nyugi, majd elmúlik. Ne erőltesd.
2020. aug. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem az én hibám? Hogy kiveszem az emberek kezéből, ha sír?
2020. aug. 16. 21:25
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Jesszus dehogy. Én is kiveszem es mondom neki na gyere anyához,semmi baj.
2020. aug. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Néhányan furcsán néznek rám, hogy elkényeztetem így..én igyekszem laza lenni, nem túl félteni, de ezt diktálja az ösztön, hogy látom rajta, hogy most szüksége van rám.. viszont elbizonytalanít, hogy látom, hogy mások ekkora gyerekei kézről kézre járnak, bébiszitter van stb és a szülőknek van így egymásra is idejük, ami persze irigylésre méltó. Én is szeretnék néha időt, de nem tudom hogyan megoldani. Azért bánt, ha arra utalgatnak, hogy az én hibám, hogy így ragaszkodik hozzánk
2020. aug. 16. 21:34
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Most 11 hónapos, és kezd egy kicsit javulni a helyzet. Kitaláltam, hogy először hordozóban van a hátamon idegen helyen, aztán ha lekívánkozik, akkor leteszem és körülnéz, elfoglalja magát. Ilyenkor próbálnak bekapcsolódni a nagyszülők, és a végén már puszikat dobál és integet nekik, amikor elmegyünk.


Fiatalabbakkal, korunkbeliekkel (vagy más babákkal) jobban kijön általában, illetve odavan érte, ha valakinek valami különleges dolog van a fején: furcsa frizura, szemüveg, kalap, bajusz. Még azt figyeltem meg, hogy a barna szemű embereket jobban szereti.


Kétszer próbáltuk otthagyni a nagyszülőknél kb. 2 hónapja, de szinte végig bömbölt szegény. Mostanság úgy próbálom még szoktatni, hogy amikor nincsenek otthon a mamáék, elviszem őt a házukba, és ismerkedik a környezettel. Illetve tervezzük, hogy elhívjuk őket hozzánk, hogy vigyázzanak rá, amíg mi elmegyünk egy-két órára. Talán ha itthon van, akkor nem lesz annyira kétségbeesve.


Egy időben az is gond volt egyébként, hogy ha átmentem a másik szobába, most már mindig mondom neki, hogy mindjárt jövök, de ha akarsz, gyere velem, és olyankor eldönti, hogy elszórakoztatja magát egyedül egy kicsit és megvár (nagyon örül mindig, amikor valóban visszatérek), vagy velem tart.


Remélem, hogy javul még a helyzet. Többet kellene emberek közé mennünk, de most nem nagyon van rá lehetőség.

2020. aug. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Én sosem értettem, hogy miért jó az, ha egy baba kézről kézre jár. Én örülök, ha a fél éves babám elvan a földön/ágyban/babakocsiban (szeretem ölelni de már nagyon nehéz), erre a többiek folyton felkapkodják akkor is, amikor tök jól elvan... Ma idegesített fel anyós. Az udvaron voltunk, mondtam hogy megyünk haza mert már régóta fent van a kincsem, menni kell fürdeni és aludni. El is kezdett fészkelődni a kezemben, erre az anyós szó szerint kivette a kezemből. Utána elindult a házuk felé, hogy menjünk, majd ő fogja, amíg én eszek (grillezés volt náluk). Na akkor mondtam hogy most megállsz és visszaadod a gyerekem, és megyünk fürdeni.

Mindig amikor átviszem rögtön elveszi tőlem. Nem értem egyébként, én sokkal jobban szeretek vele játszani a földön meg az ágyon, mint amikor a kezemben fészkelődik meg menne mindenfelé. Egy ölelés meg pár puszi oké, de miért kell órákig tartani? Így lesz elkapatva csak igazán...

2020. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen normális. A kisfiam 2 éves és ő 8 hónapos korától 11 hónaposig volt ilyen. A kislányom most 11 hónapos, 1 hónapja találkoztunk rokonokkal, akkor még ment mindenkihez. Most egy hónappal később csak apa a jó, bárki felveszi, mutat az apukája felé és nyavíkol. Egy fél percig nagyjából elvan más kezében is, de most én sem vagyok jó, 5 perc után sikít az apja után.
2020. aug. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!