Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Divatos a babaholmi cserélgető...

Divatos a babaholmi cserélgetős ingyenes csoport. Sokszor semmit nem kérnek a cuccért. Nem egyértelmű az embereknek, hogy mi lenne az udvarias? J.ártatok már így (lent)?

Figyelt kérdés

Múltkor engem lecseszett egy anyuka, miért nem viszem hazáig neki amire lecsapott. Ingyen. Máskor meg megbeszélt időre nem ment el egy cserés, nem is szólt, én meg ott vártam, a napot ezért átlogisztikázva, a semmire. Hívom, semmi.

A "vevő" szeretné az ajándékozó idejét beosztani. Ha meg nem felel meg,ők vannak kiakadva. Volt ilyenben részetek?


2020. aug. 17. 08:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

Én utálom ezeket az ingyen vagy jelképes áron babaruha bussinesst.

Általában megveszi olyan, aki nem szorul rá és eladja jó pénzért.

Egyedül az ünneplő ruhák azok, amikre tényleges kereslet van. Mivel azt 1x max. 2x tudod a gyerekre adni. És ha féláron adod, már megéri annak, akinek gyorsan kell egy távoli rokon esküvőjére csini babaruha.

De ingyen még azt sem, hacsak nem ismerős.


Újszülött ruháknak a kórházak is örülnek, vannak "árvaházak", ahol az intézeti gyerekeknek bármelyik méret jól jön, vagy különböző egyesületek, akik tényleg a rászoruló családoknak adják.

2020. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Na neeeem. Ha valakinek ingyen kell valami, akkor az itt átveszi az ajtóban.
2020. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Ingyen pláne nem viszek semmit sehova. Eljön érte vagy elviszi akkor más. Ennyire ne legyél már pancser, ha amúgy nem érsz rá.

Ha valaki megvesz valamit, az is eljön érte, nem en szaladgálok vele. Ha meg én veszek valamit, én megyek érte. Ez így működik.

2020. aug. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy megéri, ez olyan, amit nem tudok hova tenni, kidobni sajnálom, de cserélni vagy ingyen odaadni jó. Nem bizniszelek minden héten, cdak ha van valami ilyen. Pl megmaradt vitamin (K), megmaradt melltartóbetétek, tejgyűjtő zacskó...ezeket pénzért nem fogom elpasszolni, de nem is dobom el. A védőnőm egy katasztrófa. Nem viszi el, semmi ilyet nem szokott csinálni.

Engem a vásárlói vagy inkább elfogadói oldal érdekel, hogy miért nem képes felemelni a seggét és eljönni érte, ha azt írta, kéri...alap udvariasság

2020. aug. 17. 11:46
 15/18 A kérdező kommentje:
Privát csoport, helyieknek van.
2020. aug. 17. 11:59
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Na ezért nem ajandekozok semmit. Csak ismerősnek. Ha előre utal elpostazom és full nem érdekel, átveszi e. Vagy megbeszelek egy nekem kényelmes helyet. Ha jön, jön, ha nem, nem. Engedd el ezeket szerintem. Nem éri meg az idegrendszeredet túráztatni rajta.
2020. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert lehetőséget adsz neki, de ne keljen mennie, és mindenki kényelmes. Ha közlöd vele, hogy nálad átvehető, akkor vagy megy, vagy nem, de nincs vele gond. Ne ajánld fel, és elmész ide meg oda találkozni.
2020. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért fejeztem be az ingyenes felajánlásokat.. "Jobb" esetben csak a város túlfelére akarták vitetni a holmikat, de volt hogy a szomszéd faluba..
2020. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!