Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Divatos a babaholmi cserélgető...

Divatos a babaholmi cserélgetős ingyenes csoport. Sokszor semmit nem kérnek a cuccért. Nem egyértelmű az embereknek, hogy mi lenne az udvarias? J.ártatok már így (lent)?

Figyelt kérdés

Múltkor engem lecseszett egy anyuka, miért nem viszem hazáig neki amire lecsapott. Ingyen. Máskor meg megbeszélt időre nem ment el egy cserés, nem is szólt, én meg ott vártam, a napot ezért átlogisztikázva, a semmire. Hívom, semmi.

A "vevő" szeretné az ajándékozó idejét beosztani. Ha meg nem felel meg,ők vannak kiakadva. Volt ilyenben részetek?


2020. aug. 17. 08:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem ismerem ezeknek a csoportoknak a felépítését, de szerintem írd oda minden hirdetett holmihoz az egyértelműség kedvéért, hogy szállításban nem tudsz segíteni. Ill. a telefonban is mindenképp említsd meg ezt.

Aki nem jön a megbeszélt időpontra, azt nehezebb kivédeni. Ha Facebookhoz kötődik a csoport, tehát neve van az illetőnek, vagy legalább valami nicknév, és lehet üzeneteket írni, amiket mindenki olvas, akkor írd ki, hogy X.Y. így átvert téged, legyen ez mindenki számára tanulság, aki a jövőben neki ajándékozni akar valamit. Szerintem ennek lenne visszatartó ereje.

Ill. soha ne logisztikázd át a napodat. Ha nem érsz rá, mondd neki, hogy sajnos neked akkor nem jó. Egyrészt, ha tényleg kell neki ingyen a cucc, akkor majd ő átlogisztikázza a saját napját. Másrészt, nekem lakáshirdetésre jövő érdeklődők kapcsán volt olyan tapasztalatom, hogy aki maximálisan elvárja, hogy hozzá alkalmazkodjanak, az úgyse gondolja komolyan. Pont az ilyenek nem fognak elmenni hozzád.

2020. aug. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez az, hogy oda volt/oda van írva. És ennek ellenére...
2020. aug. 17. 09:16
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Kegyetlen akkor is, ha eladsz valamit jelképes áron( én ezt szoktam), és leméretik kívül belül keresztbe, megkérdezik itt ott van e kopás, milyen márka, miket tud, aztán direkt hozzá közelebb eső csomópontra kell vinni, aztán vagy el sem jön, vagy lealkudná a 10000ezer forintos 1000ért árult holmit 500ra ott a helyszínen, vagy elpostázod és át sem veszi és bukod a postaköltséget, vagy amit még bírok, hogy nem tud elmenni érte, mert gyerekkel van és két sarokra lakik a találkahelyről, én meg ott állok az általa megadott időpontban a neki kedvező helyen, amiért egy órát utaztam, becipeltem a cuccot a saját autista gyerekemmel, hogy neki tudjak segíteni és nem. És azt hinnéd előre szól, ugyan, nem jelenik meg, várok 10 percet, hátha késik, gyerekkel nehéz, hívom párszor, fel se veszi, aztán ha felveszi, azt se tudja mi van, meg hogy “ő ilyen hirtelen” most nem tud kiszaladni..jöjjek be a városba legközelebb..


Beszarás. Tudom, hogy gonoszság és több empátiát kellene mutatnom, de aki sokáig az alján van, annak alapvető gondjai vannak, amiken nem fogunk tudni változtatni, segíteni, csak kevesbé rosszá tudjuk tenni a helyzetét, de nem szabad a minimumra sem számítani, mert csalódunk.


Aki segíteni akar, elvárások nélkül segítsen.


Egyébként nem muszáj a “legalját” segíteni, mert ingyenes holmikra nem csak azok csapnak le, akiknek nagyon kellene, van direkt erre beállt “maffia”. Ha segíteni akarsz adj olcsón, olyanhoz fog eljutni, akinek valóban szüksége van rá és többre juthat vele.

2020. aug. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Jelezd már a hirdetésben, hogy nem viszed sehova érte kell menni.

És azt is hogy max. 1 napig lehet foglalva, ha addig nem jön érte, viheti más.

Én is többször megjártam.

Én csak akkor viszem valahova ha egyébként is arra van dolgom, vagy útba esik.

2020. aug. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Nem szoktam ezekben részt venni


Viszont lehet gondosz leszek


De a tapsztalatom az, hogy az ilyen hozzáállásuk miatt tartanak ott, ahol az ilyen emberek...

2020. aug. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem babás cuccokat ugyan, de sűrűn szoktam feltenni ingyen elvihető dolgokat.

A hirdetés végen mindig ott van, hogy kizarolag X helyen vehető át, Y időpontban, 5 perc várakozás után tárgytalannak tekintem a megbeszélteket, ha nem jelez előtte időben.

2020. aug. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ezutobbit lehet, hogy kipróbálom. De jeleztem, oda volt írva mindig, hova kell érte eljönni. Minimális kompromisszumban benne vagyok, ha amúgy is mennék valamerre, ahol ő átveszi stb. De futár nem vagyok
2020. aug. 17. 10:04
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mi használható, de használt dolgokat leginkább védőnőn keresztül adjuk tovább, ruhákat a Vöröskeresztnek adjuk, keressék meg ők a rászorulókat. Játékok esetén az óvodánknak is vittünk belőle.
2020. aug. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan más jellegű cuccokat (kinőtt sportfelszerelés) árulok, de a hirdetés végén szerepel az, hogy hol vehető át (otthonról 10 perc sétára/férjem munkahelyénél) vagy hogy előre utalás után tudom postázni.


Főleg az ingyenes dolgoknál csináld nyugodtan azt, hogy megadsz 1-2 helyet, amerre gyakran jártok, hogy ott lehet átvenni. Nehogy már te dolgozz azért, hogy odaajándékozhass valamit! Ha kell neki, ha tényleg rá van szorulva, akkor megoldja hogy eljusson oda. Legyen az benned, hogy nem a te érdeked, hogy megszabadulj a ruhától, hanem az ő érdeke hogy megkapja.


Elárulod esetleg a csoport nevét?

2020. aug. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Neked ez hol éri meg? Ingyen adsz oda dolgokat és még oda is viszed, útiköltség, az időd, én ezt biztosan nem csinálnám. Ha kell neki, amit ingyen odaadok, pedig én nyilván megvettem valamikor pénzért, a minimum, hogy odajön hozzám, örülhet, hogy a kapuig kimegyek és a kezébe adom.
2020. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!