Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet tenni az ellen valamit,...

Lehet tenni az ellen valamit, hogy megváltoztathassuk a gyerek nevét?

Figyelt kérdés
Van egy kisfiam, aki 3 napja született. Sajnos sem a terhesség, sem a szülés nem zajlott komplikációktól mentesen, császározni kellett. Sajnos nem hatott az érzéstelenítő, így altatásban hajtották végre a császármetszést. A fiam apja ezt jól ki is használta, mert másik névre iratta a gyerekünket. Direkt nem írom le a nevet, mert nem akarok itt megsérteni senkit se, de higgyétek el, hogy borzalmas! Próbáltam megszeretni a nevét, de sehogy se megy. Borzalmas. Hova lehet ezzel fordulni?

2020. aug. 18. 12:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Első körben szerintem a helyi anyakönyvvezetőhöz, aki kiállította születésnél az anyakönyvet. Ő majd megmondja mik a lehetőségek.
2020. aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Anyakönyvezetőhőz.

De nem értem. Nálunk mielőtt megszületik a gyerek előre meg kell adni a lány illetve a fiú nevet amire szeretnéd anyakönyveztetni.

Illetve másnap jön a hölgy még egyszer fixálni mindent,aki intézi a papírokat, hogy még véletlen se legyen kavarodás.

2020. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Igy van. Kamu!
2020. aug. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy nem biztos, hogy kamu, en ismerek ilyen sztorit az életben is... Igen. Nalunk is jött egy hölgy, hogy ez a név lett leadva, egyet értek e jól van e leírva, nincs e elírás. Ezek után állítottak csak ki az anyakonyvet. Jóváhagyás nélkül nem állítják ki.

Amúgy az apa is kérheti a változtatást meg te is, aztan jó lel fognak zavarni titeket, hogy jussatok dűlőre.

Off: ha a gyerek nevében nem tudtok kompromisszumot kötni mi lesz itt meg később???

2020. aug. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy írják feljebb. Ilyen NINCS! Engem már a vajúdáskor megkérdeztek. Nem az apát, hanem engem.

Szóval ez jó kis mese, amit kitaláltál, de ez nem így működik :)

2020. aug. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
5 mondom ismerek ilyet. Anya leadja, de apa is meg tudja változtatni. Aztan anya megint “megtámadhatja” apa akaratát. A lényeg, hogy dűlőre kell jutniuk.
2020. aug. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Tőlem is császár ELŐTT megkérdezték, mi lesz a neve, aztán 1-2 nappal később bejött hozzám az anyakönyvvezető, és megkérdezte, hogy még mindig Zsófika-e, mert most még bemondhatok más nevet. Szóval max én tudtam volna apjával kitolni, fordítva bajosan...
2020. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
5-ös! Engem sem kérdeztek, csodàlkoztam is, mikor kibújt sem. Aztán kiderült, hogy apukát kérdezték amig nekem burkot repesztettek. És nekem sem kérdezték, hogy tuti ez e a neve, csak a kiskocsin lévő nevet másolták le
2020. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
Engem érdekel a keresztneve! Marmint mibe egyeztetek meg és mi lett a neve? Ird meg légyszi privibe, nem élek vissza vele
2020. aug. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem! Félreértettétek. Utána "megbeszéltük" a férjemmel, amikor bejöttek, hogy akkor legyen ez, mert ő nagyon szerette volna. De most már megbántam, és egyáltalán nem akarom ezt a nevet a gyerekemnek.

Igen, megbeszéltük a férjemmel. Neki volt ez az X név, de megegyeztünk (legalábbis én azt hittem, hogy megegyeztünk) Y-ban, de végül X-et diktált be.

2020. aug. 18. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!