Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagytesó nem foglalkozik a...

Nagytesó nem foglalkozik a kistesóval?

Figyelt kérdés
Kislányom hat éves, nagyon szeretett volna kistesót. Most végre megszületett, de nem igazán foglalkozik vele. Nekem segít amiben tud, nagyon figyelmes, de a tesóját megfogni sem akarja. Ráadásul azt mondja, hogy mindig csak a kicsivel foglalkozunk, rá már nem is vagyunk büszkék, pedig állandóan dícsérjük és azóta is nagyon sok szeretetet és figyelmet kap tőlünk. Mit tegyek, hogy elfogadja a tesót és jobban be tudjam őt vonni a baba körüli dolgokba?

2020. aug. 6. 10:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Ne vond be ha nem akarja.

Majd megbékél, de addig is próbálj vele olyan programokat csinálni, ahol nincs ott a kicsi.

2020. aug. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Ne erőltesd, hagyd, hogy ők nyissanak egymás felé. Ha már nem csak egy bömbölő kis csomag lesz a kicsi, akit ide-oda pakoltok, hanem mászik, nevetgél, játszik, akkor szimpatikusabb lesz a nagynak.

Ha féltékeny, akkor igyekezzetek picit kényeztetni őt. Nem kell nagy dolog, csak menj el vele te kettesben fagyizni. Menjen el apával vásárolni, kihangsúlyozva, hogy ő a nagylány és már tud segíteni. Érezze kicsit, hogy ő is a világ közepe még, csak már ketten vannak. 😊

2020. aug. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

hát egy újszülöttel legyél őszinte, te sem csinálsz semmit... pár óránként eteted és kimosod a pelenkájából, meg megfürdeted és ennyi.

szerintem csalódott, neki a kistestvér azt jelentené, hogy egy olyan gyerek mint ő, csak fiatalabban. majd ahogy nő és elkezd dolgokat csinálni, érdekes lesz.

2020. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Neki nem KELL foglalkoznia egy kisbabával, nem egy kismacskáról beszélünk, amit neki vettél. Majd idővel, ha már összenőnek, valószínűleg együtt is fognak játszani, de most mit kezdene egy hat éves gyerek egy kisbabával? Mire gondoltál mégis? Időnként majd pelenkázza? Tényleg nem értem, pedig három gyerekem is van, soha nem jutott volna eszembe ELVÁRNI valamelyik nagyobbtól, hogy foglalkozzon a kisebbel. Biztonságosan megfogni sem tudná a babát, egyszerűen nem elég nagy és erős hozzá...

Egyértelműen elmondta a nagylány, hogy mellőzve érzi magát, ilyenkor csak olaj a tűzre, ha elkezded unszolni, mégis csak ölelje meg a kicsit vagy simogassa meg amikor nem akarja. Egyszerűen nem értem, miért érzel kényszert rá, hogy bevonjad őt a kisbaba ellátásába. Először a saját családban lévő helyét kellene erősíteni benne, csinálni vele olyan programot, amiben csak ő vesz részt veled. Akár csak olyan egyszerű dologban, hogy leugrotok kettesben (!!!) a boltba, a picire addig vigyáz a férjed.

2020. aug. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Akkor lesz neki érdekes a kistestvér, amikor már tud vele játszani, de minimum kommunikálni. Sajnos, elég nagy a korkülönbség, mire a kicsi 3 éves lesz, tehát klasszikus játszópajtás lehetne, addigra ő már 9 éves lesz.


Szerintem a kislányod egyszerűen nem gondolt bele abba, hogy ha megszületik a kistesó, csak évek múlva lesz akkora, hogy játszhasson vele. Mert ő meg elképzelte, hogy "ha most itt lenne egy kistesó, milyen jól tudnék vele ezt meg azt játszani".

2020. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Idővel másképp fog hozzáállni, amikor majd tud vele kommunikálni. Most természetes, hogy így érez, nem tudta milyne lesz ez és mire számítson. Ne vondd be, ha nem akarja, hagyd, hogy annyit foglalkozzon vele amenynit ő akar. Ha erőlteted, az sose jó.
2020. aug. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
És amikor oda írom egy olyan kérdés alá, hogy jó e a 6-7 év korkülönbség, hogy NEM, akkor en vagyok a szemet... végig néztem pár testvérpárnál. A legrosszabb ez a 6-7 év. A nagy túl kicsi ahhoz, hogy ne legyen önző és anyas. 10 év korkülönbségnél a nagy már sokkal onalobb, nem igényli anyát annyira. Ha meg kisebb a korkulonbseg az meg azért jobb, mert közelebb vannak a gyerekek és a másik is alapból meg több törődést kap, mert meg ő is kicsi.
2020. aug. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

7-re:

Ha megkérdezik, mennyi az ideális korkülönbség, én is azt szoktam írni, hogy a gyerekek számára az a jó, ha minél kevesebb.

Ha 10 év korkülönbség van, akkor viszont gyakorlatilag 2 egykét nevelnek föl egymás után a szülők.

Nyilván ezerféle élethelyzet van, véletlenül se akarok senki fölött ítélkezni. Pl. hiába akarják, nem jön könnyen a második gyerek, meg ha egyke marad, akkor is lehet rokongyerekekkel, barátokkal sokat együtt lenni. De azért nem árt, ha ezekkel tisztában vannak a szülők, amikor döntenek ezekről.

2020. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos én is ezt tapasztaltam hogy nem jó a nagy korkülömbség!! Nekem tavaly Márciusban született ráadásul koraszülött kisbabám. Két hetet voltunk kórházban mire haza megettünk. A 7 évesem rengeteget foglalkozik a kicsivel. Tényleg azt mondhatom hogy a második anyukája!! :). DE, amióta megvan a kicsi, a nagylány minden ejszaka felsír zokog megnyugtatom vissza alszik. De szinte minden ejszaka így van! Megbeszéltük hogy heti 2-3 napot csak vele alszom, es lesznek anya lánya program csak mi ketten. Ennek nagyon örül és tényleg imádja a tesóját, de be kell látnom hogy belülről örlődik.. Már szakemberhez is menni fogunk.
2020. aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Az átlag gyerek azt hiszi, a tesó az rögtön akkora lesz, mint ő és azonnal lehet vele játszani.
2020. aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!