Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fáj ez itt egyeseknek ?

Miért fáj ez itt egyeseknek ?

Figyelt kérdés
Több kérdésnél is észrevettem már, hogy ha valaki megemlíti, hogy az ő babája valamit nagyon hamar csinált, nekiesnek. Vagy csak simán azt mondják hazudik. De még akkor is ha konkrétan a kérdésre válaszol ezzel
2020. aug. 21. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Én ezt itt nem tapasztalom egyáltalán.

Be tudnál linkelni kérdéseket, ahol ezt megkaptad?

2020. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Mert sokan ezzel próbálnak egymásra licitálni.
2020. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Sosem támadtam emiatt senkit. De azt leszögezhetjük, hogy pl. a korai (1-2 hónapos) átfordulás gyenge vagy éppen kötött izomtónusra utal, a mászást megelőző felállás (6 hónaposan) pedig idegrendszeri fejletlenségre utal. Szerintem aki ezeket nem tudja, előnytelennek érzi magát ezzel a jelenséggel szemben, holott a dicsekvőnek kellene a babáját orvoshoz vinni.

Az, hogy valakinek 7 vagy 9 hónaposan kezd el mászni a babája, csak egy a sok közül. Csak az idióták versengenek más anyukákkal.

2020. aug. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha kirívóan korán csinál valamit, akkor nagy az esély rá, hogy csak kamuról van szó. Nem értem miért fontos, de sajnos sok szülő valóban szeret egymásra licitálni, mintha csak valami verseny lenne. Én sosem tartottam normálisnak, sőt valahol zavart is. Pont emiatt sosem osztottam meg semmi ilyen jellegű infót a gyermekeimről. Minden gyermek a saját ütemében fejlődik. Ha valami probléma van, a védőnő, gyerekorvos majd jelzi a szülő felé. Felnőtt korban meg semmi jelentősége, hogy ki mikor lett gyermekként szoba tiszta, vagy kezdett beszélni, járni.
2020. aug. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

En soha nem tamadtam be ezert senkit, de ha mar feljott ez igy konkret kerdeskent...

Egyaltalan nem normalis az, ha egy gyerek 2 hosan forog vagy 6-7 honaposan felall esetleg 10 hosan jar. Egyszeruen ez nem igy van kitalalva idegrendszerileg, nem erett meg ra. Csak mindenki azt hiszi h az o gyereke ettol milyen szuper ugyes es rossz hallani h ez nem amiatt van mert a gyerek ugyesebb mint az atlag hanem mert mondjuk feszes az izomzata😅

2020. aug. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Szobatarsam babaja 6 honaposan pl felállt és kutya baja, vizsgálták. Nagy és erős baba. Már amikor megszületett is az volt. Szoval szerintem meg ez a mindenkit küldjünk neurologushoz ha kell ha nem, a modern kor lehúzása. Barátnőm kislánya 8 honaposan stabilan járt. Persze biztos kötött vagy gyenge volt. Dehogy! Már 2 éves és teljesen egészséges mindenben jól fejlődik. (Annyi hogy játszani kell vele kuszosat meg maszosat mert az kimaradt neki). Nála is annyi a különbség, hogy korához képest magas és ezzel aranyosan nehezebb.

Azért állnak bele ezekbe az anyukakba, mert most ez a divat, hogy ha egy gyerek gyorsabban csinál valamit biztos baja van. De nem biztos. Lehet. De egyáltalán nem biztos. Plusz egyesek szerintem féltékenyek is. Kevesebbnek gondoljak a babajukat.

Az en fiam eddig hozza a nagykönyvet. Mindent akkor csinál, amikor le van írva. De szerintem ez a legkevesebb, hiszen az átlag ugye a szelsosegekbol jön ki.

2020. aug. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Azért mert akiknek “időre”vagy akörül csinál valamit a babájuk, vagy éppen később, nem hiszik el, hogy korábban is lehet normális.


A lányom mindent átlagos időben csinált mégis késik a beszédfejlődése./ nem kórosan, de az átlagtól elmaradva/


Fiam meg gyors mozgású..

5 hónaposan 1 hét kúszás után mászik.. 3 hónapos kora óta forog aktívan minden irányba...


Ennyi.. ilyen..

Várhatóan hamar fel fog állni.. mert 6 hónapos és kapszkodik már fel.


Számomra még úgy is, hogy videón látom döbbenetes, hogy 1 éves gyerekek milyen szinten beszélnek, vagy az enyémmel egyidősek énekelnek, verset is mondhatnak.. míg az én gyerekem küzd a kutya anya apa szavakkal 2 évesen...

2020. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Az en gyerekem 7 honaposan felallt 8 honaposan totygott onalloan

Most a kicsi 9 honapos es szinten stabilan jar.

Es bar tokeletesen egeszseges es nornalis gyerekeknek tartom oket enis azt gondolom, h nem annyira jo ez igy, sokkal tobbet kellett volna maszniuk stb stb

De hat ez van vissza nem lokhetem

2020. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

6-os vagyok. Még az jutott eszembe, hogy öcsém 3 hónapos kora előtt már hasra fordult (anyám járt körbe, ki fordította meg a gyereket, de senki). 10 hónaposan járt. (Karacsonyi fotók tanúsága szerint)

Teljesen átlagos gyerek lett. Átlagos fiú gyerekhez méltó 3-4-5-os tanuló volt, versenyszerűen kajakozott és most vette át az IT diplomáját.

Aztan most erre is azt mondom, mi van, ha 3 honaposan esetleg picit feszes is volt az izma? Ja semmi.

2020. aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!