Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyeseknek hogy van ennyi...

Egyeseknek hogy van ennyi idejük egy újszülött mellett?

Figyelt kérdés

Sokszor olvsom-pl az előbb is- hogy 19 napja szültem, mikor kezdhetek tornázni?

vagy 2 hete szültem, mikor mehetek szoliba?

Vagy szülés után mikor tehetek fel műkörmöt?

... és még sorolhatnám..

Nem tudom, de nekem eszembe sem jutottak ezek a dolgok, örültem ha ellátom a háztartást meg a babámat, és ujjongtam, ha aludni jutott időm, nem ám szoli meg torna meg műköröm....

vagy én b....sztam el ennyire valamit?... ?????


2009. aug. 28. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Ne aggódj, nekem sem jut időm még csak gondolni sem ilyenekre. Nem csinálsz semmit rosszul. Másoknak ezek a dolgok biztos kicsit feljebb vannak a rangsorban mint nekünk.
2009. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

két szopi között mikor alszik a pici,nagyi is tud a kiságy mellett ülni.

neked az alvás->pihenés.

másnak a szoli, műköröm ->pihenés.

2009. aug. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Én is örülök, ha este beugorhatok 10 percre a kádba. Kb. ennyi az az idő, amit magamra tudok fordítani. Persze van aki 2 etetés között inkább leadja valakinek a gyereket, és magával foglalkozik, pláne ha tápszeres, simán elmehet mellőle bárhova. Hát nekem inkább maradjon a 10 perc, minthogy lepasszoljam valakinek!
2009. aug. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ott még el is tudom képzelni, ahol sokat alszik a kicsi.Lányom mondjuk úszülött korától 2X fél órát aludt, hát nem sok mindenre tudtam gondolni sem mellette...

Fürödni azóta sem tudok nyugodtan, ha alszik is felsír, amint a fürdőbe lépek,pedig már 14 hós:-)

2009. aug. 28. 22:19
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Hát nem mindenkinek olyan a gyereke mint neked. Errről senki nem tehet. Nekem viszont nincs jogod megítélni azokat akik szeretnének egy műkörmöt. Mert úgy látom rossz megítélésed van róluk. A gyereknek is jobb egy olyan anya aki néha kicsit magára is figyel, de így picurkát kevesebbet vannak együtt, mint egy olyan aki még aludni sem mer, hogy aztán majd nagykorában a fejéhez vághassa: feláldoztam érted az életem! Nekem mindig csak te voltál!. közben meg egy elkeseredett valaki. Egy szoli vagy műköröm nem tart sokáig, és aki egy-két órára magára tudja hagyni a gyerekét, annak minden bizonnyal a lelke is kiegyensúlyozottabb mint azoké akik egy perc távolléttől idegbetegek lesznek. Persze nem két hetes gyerek mellett gondoltam ezt. Szóval ne látatlanban és nem a műkörömről ítéld meg az anyukákat. Én nem vagyok se műkörmös se kisbabás, nekem ez jön le kivülről.
2009. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyira bízzák. Mint ahogyan én is tettem, mikor eltelt kb 1 hónap a szülés után. Igényem volt arra, hogy megújuljak, nőnek érezhessem megint magam. Nekem mindig is volt műkörmöm, hát rakattam fel. Igaz, kb 10 percenként telefonáltam, hogy "most mit csinál...". Etetésre hazaértem. Szoliba is jártam, mert jól esett, jó a depi ellen is, főleg, hogy tél volt. Tornázni nem jártam, mert nagyon lusta vagyok. De barátnőzni igen. Hagyni kell a fenébe néha a háztartást és áthívni a nagyit. Csak mert gyereked lett nem vagy otthonülésre, főzésre és "pelenkamosásra" kárhoztatva... Neked is jobb lesz, ha néha megszöksz, babának is, apának is. Nem feltétlen körmöshöz kell menni vagy szoliba, ha neked a jóga, masszázs és a levélsöprés jön be, hajrá.
2009. aug. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Nikcsi ***** válasza:
100%

Haaat en neha visszasirom mikor ujszulott volt a babam. :) Elore leszogezem hogy kulfoldon elek, paromon kivul nincs segitsegem, szoval meg az sem mondhato hogy lepasszoltam valakinek, de abban az idoben rengeteg idom volt 2 etetes kozott. Ez tartott kb. az elso honapig, aztan jott a hasfajas, fogzas, hozzataplalas, forgas, maszas. Most 10 honapos, anyas korszakaban, orulok ha egy jot pisilhetek anelkul hogy kis kezes csattogasat hallom a padlon. :)

Majd par het mulva rajonnek ok is. :) :)

2009. aug. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is több időm volt, míg újszülött volt. Etetések után általában 2,5 órákat aludt, volt, hogy 4-et is, de aztán ébresztettem. Én ilyenkor vele aludtam, vagy a háztartással foglalkoztam. De most már igazán szeretnék elmenni kozmetikushoz, mert a szemöldökömet sosem tudom egyformára szedni és tele lett a fejem pattikkal. :(

Kinek mi a pihenés... ne foglalkozz vele! Nem érdemes ezen idegeskedni.

3 hónapos kukacos anyuja

2009. aug. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgylátszik mázlim volt.

A kislányom napközben 3szor aludt.

9.30kor kelt 11kor már aludt igaz csak fél háromnegyed órát.Aztán 13órakor kidőlt mint a liszeteszsák és aludt 16-17 óráig.Este olyan 19 óra körül megint durmolt egy fél,háromnegyed órát,aztán 21 órától kisebb,nagyobb megszakításokkal újra 9-9.30ig.

Szóval én azt mondhatnám,hogy sok időm volt,lett volna,de 6 hetes korától újra kezdetm dolgozni,persze otthon.

Nyugis baba volt.

2009. aug. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Én fontosnak tartom, hogy szülés után ne nézzek úgy ki mint egy leamortizált vénasszony. Idő mindenre van, ha úgy szervezed. Én is eljárok szoliba, mert itt van közvetlen a lépcsőházban, addig APA vigyáz a babára. Vagy talán az is baj, hogy apának lepasszolom? A szoli 10 perc. Tornázni lehet du. amikor a kics alszik, már kész az ebéd, el van mosogatva. Ja a torna is kb: 30 perc. Igen, és elmentem fodrászhoz, és normálisan felöltözök és a gyereket is felöltöztetem szép ruhába, ha sétálni viszem. Miért baj az, ha egy anyuka igyekszik ÁPOLT lenni? Te irigy vagy, vagy csupán rosszindulatú. Mert a kérdésedből ez tűnik ki.
2009. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!