Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az értékelésnél csak ebben a...

Az értékelésnél csak ebben a kategóriában van az, hogy egyeseknek a "számomra hasznos" válasz azt jelenti, hogy egyetértek a válasszal?

Figyelt kérdés
Eddig csak nagy ritkán vettem észre, hogy a "szavazók" nézőponttól függően lepontozták az egyik vagy másik tábor képviselőit. Mostanában teljesen normális kérdésekre, normális válaszokat ítélnek el. Szerintem lehet hasznos akkor is egy válasz ha azzal nem értünk egyet, hisz ha levonjuk belőle a saját következtetésünket (pl.én így biztos nem csinálnám) az is előre tudja billenteni a kérdésre adott megoldást, nem ??? Számomra a nem hasznos azt jelenti, hogy a kérdésre hülyeséget írt (de mondjuk azt úgyis megemlíti valaki) vagy azt, hogy nem is írt használható választ a kérdésre, vagy nem is arra válaszolt. Amúgy annyira nem pörgök ezen, csak van, hogy úgy érzem kedvem sincs válaszolni mert ha nem egyesek "szájíze" szerint írok akkor lepontoznak...Amúgy nem vagyok érzékeny a dologra csak érdekelne mást is fel tud-e ez bosszantani /meg persze véleményt is szeretnék nyilvánítani/?:)
2012. febr. 1. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek de nem azért hogy pozitív legyen az értékelésem:)

de vedd szerintem úgy hogy az emberek többsége egyszerű lény és nem fogják fel a szavak értelmét s így nem jutnak el arra a következtetésre amire te is...

én is aszerint jelzek vissza amit írtál hiszen a lényeg az hogy hasznos volt-e? és nem az hogy szimpi...pl ma is kaptam olyan választ ami nekem nem volt megfelelő de mivel az hasznos volt és esetleg más olvasónak segíthet így megköszöntem...

de sok válasz pont az értelmezési képesség hiánya miatt használhatatlan sajnos de ezzel számolni kell és felűl kell emelkedni :)...

de most nehogy elkezdjen valaki kardoskodni hogy kritizálok! ez csak egy személyes ténymegállapítás és nem minősítés!

2012. febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kerria ***** válasza:
100%

Igazad van... :(


Sajnos ezt én is megfigyeltem. Én ha felteszek egy kérdést, ott mindenki válaszát hasznosnak szoktam értékelni, mert a véleményét írja le...


Egy vélemény pedig lehet jó, rossz, bántó, vagy dicsérő, nem megsértődni kéne a válaszon, hanem max. elgondolkodni.


Amúgy engem zavar, és sokszor el is szomorodok, mert olyanhoz szoktam csak hozzászólni, amiben úgy érzem van tapasztalatom, vagy ismerem a menetet...


Sokszor én úgy látom, ha leírom a véleményemet, és az a kérdező számára nem szimpatikus (vagy a többi válaszolónak), akkor máris zuhan az értékelésem...

2012. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hm múltkor én is feltettem egy ilyen kérdést...!!! Akkor olyan válaszokat kaptam hogy ne foglakozzak ilyenekkel, meg hagyjam már, meg stb....! Csak hát ez így akkor sem fair :( Néha kedvem sincs írni, mert hiába hasznos ha ellentmond a többségnek! :( 90%-ról indultam, nézzétek meg most hol járok :( Ááá mindegy! De nagyon egyetértek :)
2012. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*foglakozzak* foglalkozzak :)
2012. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Írjátok oda, hogy : "pontozzatok le nyugodtan"!

Érdekes, és ez is csak pszichológia.

Ha felkéred az ellentábort, hogy tegye meg azt amire már régóta feni a fogát, valamiért nem teszi meg. Nem meri, vagy úgy már nem annyira érdekes, vagy úgy érzi, rajtakapták valami csínytevésen.

Sokszor gondolkodtam már azon, hogy jó kis tanulmányt lehetne írni az egész GYK-ból!

Én Hónapok óta 81 %-on vagyok, pont ezért.

Ha tudom, hogy olyan a kategória, hogy két tábor alakul, odaírom, hogy pontozzatok le, és érdekes módon, nem teszik.:)

Na, most mi várható e téren?:))

Amúgy, a kérdésedre válaszolva én nézem még a családi kapcsolatokat (ott durvább a helyzet), de a többi kategóriában is ez megy:(

2012. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem vagyok egyedül... Már én is próbáltam a fordított pszichológiát, volt, hogy bejött...:)))) de volt, hogy nem. Én is tényleg csak olyanhoz írok amihez úgy érzem érdemben hozzá tudok szólni. Mindig kerek, érthető mondatokban válaszolok, soha nem írok sértőt, és megpróbálok lényegre törő lenni. Ezért bosszantott fel. De ha nem írom le a saját tapasztalatom a cigizős, sírni hagyós, tej/tápszer/bébiétel melegítős, egyedül elalvós, lázcsillapítós, mit ehet a baba...kérdésekhez (mert akkor itt vagy ott valaki úgy sem fog egyetérteni és lepontoz) akkor mihez merjek hozzá szólni??? Csak elveszik a kedvem az egésztől, pedig néha tényleg jó egy kicsit megosztani másokkal a tapasztalatainkat!
2012. febr. 1. 23:06
 7/12 A kérdező kommentje:
A szimpátia alapján lepontozós tábor válaszát is szívesen veszem. Ígérem nem nyilvánítom a hozzászólásokat "haszontalannak"!:@)
2012. febr. 1. 23:11
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Sziasztok! Én is sokszor már nem válaszolok olyan kérdésekre, ahol látom, hogy össze- vissza le vannak pontozva a válaszok. Marhaság ez a pontozgatás, de azért csak bántja az embert! Az én százalékom is volt már 59-en, belefutottam pár olyan kérdésbe, ahol csak lefelé tudtak pontozni. Amikor másnap megláttam, majdnem elájultam.
2012. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pont a napokban gondolkodtam azon, hogy felteszek egy ilyen kérdést :). Én egyébként kifejezetten kerülök egyes topikokat (pl. politika, vallás), illetve a tinik kérdéseit, mert úgy találtam, hogy ezekben az esetekben pontoznak le leginkább a véleménykülönbség miatt, attól függetlenül, hogy adekvát választ ad-e az ember. De valóban, mostanában sajna itt is gyakran megesik :( .
2012. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Meg mertem volna esküdni, hogy megjelenik a válaszomra egy-két lepontozó:))) Látjátok?

Engem ez kifejezetten mulattat már. Inkább itt pontozzon le valaki, mint otthon e gyerekét verje vagy rugdossa a kutyáját, nem? Hátha így ki tudja adni a felgyülemlett feszültséget és ezzel "jólmegaszongya" a magáét:))

2012. febr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!