Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt, aki beszólt nektek,...

Volt, aki beszólt nektek, miért szégyellősködtök szoptatni előtte?

Figyelt kérdés

Nálunk sógornőm az, aki soha nem volt szégyellős, családi összejövetelen is simán felpucérra vetkőzik es nekiáll szoptatni meg mutogatni a kisebesedett mellét. Az ő dolga nyilván, nekem mindegy.


De én nem vagyok ilyen, az anyósom előtt szoptatnék, de pl. sógornőm meg férjem nagymamája előtt már nem, de am. a mamája tipikusan az, akiben nincs efféle tapintat, már varom, hogy nagycsalád előtt beszóljon, mit szégyellősködöm...


Nektek volt ilyen eset?



2020. aug. 23. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Nekem nem mer senki beszólni. Ha igen, visszaszólok.

Egyébként nem szoptattam olyan előtt aki nekem kellemetlen személy.

2020. aug. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. aug. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Hétvégén egy étterem előtti kőlépcsőn csapta ki a mellét egy friss anyuka, hogy a kisbabáját megetesse. Zsúfolásig volt a hely emberekkel, felkapott étterem volt, biztosra veszem, hogy volt külön helyiségük e célból. Értem én, hogy ennie kell a gyereknek, de nem sírt, biztosan kibírt volna fél percet, hogy elvonuljanak nyugodtabb helyre, és ne az éhes, várakozó vad idegeneknek kelljen nézniük a csupasz mellét. Persze lehet mondani, hogy ez természetes, de én pl nem akartam más nő mellét látni. El tudom képzelni, hogy az efféle nő ha idegenek között ennyire szemérmetlen, mit csinál a családi körében. Bocsánat, hogy nem a kérdésedre válaszoltam.
2020. aug. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
én sem vagyok hajlandó mások előtt szoptatni. a szoptatás az egy olyan intim dolog, ami csak rád és a babádra tartozik, még az apuka az, aki "beleszólhat". a kórházi tartózkodás neccesebb, de az csak rövid idő szerencsére.
2020. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a férjem előtt (és a 3 éves nagyobb gyerekem előtt) szoptattam. Ők nem zavartak. Anyósom tette csak szóvá. De inkább az zavarta, hogy amikor pelenkáztuk a gyerekeket nem mindenki előtt tettük, hanem elmentünk egy üres szobába.

Szerintem ne foglalkozz azzal, ha beszólnak. Megmondod, hogy te zavarban lennél és ennyi.

2020. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Mióta hazajöttünk a kórházból az elején anyósom meg anyum előtt szoptattam mert egyfeszt cicin akart lenni a kicsi és ők meg jöttek segíteni. Akkor nagyon nem érdekelt hogy ők látják. Rajtuk kívül a férjem előtt a mai napig meg a védőnő nézte meg szintén még az elején, mert aggódtam egy dolog miatt. De már csak a férjem előtt. Senki nem szól semmit mikor elvonulok.

Jah és a hármashoz is hozzászólva. Mindig meg tudtam oldani, hogy ne kelljen nyilvános helyen. Nyilván míg nagyon kicsi és sokat cicizik nem jártunk pl étterembe. De ha pl a kórházba kellett menni, vittem lefejve tejet. Az ilyeneket nem tudom megérteni aki úton útfélen kicsapja. Takarás minden nélkül. Amit kérdező sógornője csinál az is nekem már gusztustalan.

Oké hogy természetes meg minden, de ha nagyon muszáj is lehet ezt szolidan csinálni.

2020. aug. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Nalunk a családban nincsenek olyan perverzek, akik azt akarjak nézni, ahogy egy baba szajaba tuszkolom a mellbimbomat. Komolyan már. Fujjj. Eddig se tettem ki eléjük a mellem, most meg pláne nem fogom.
2020. aug. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok, ha néznek nem indul el a tejem. Nem baj, ha más csinálja és ha képes lennék, én is csinálnám a szűk család női tagjai előtt, miután megkérdeztem, nem zavarja-e őket. De erre nem került sor, nem jön a reflex hanem vagyok teljes nyugiban.
2020. aug. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Sz@rni is termeszetes megse csinalom csaladi korben
2020. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!