Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy kozeli rokon babátol inkább távol tartottátok magatokat, mert az anyja mindenért leszid mindenkit?

Figyelt kérdés

Testverem babaja el van kapatva, szo szerint percenkent orditva sir ha valami nem ugy van ahogy o akarja (vagy ok nelkul), ezek a sirasok 5 mp-ig ha tartanak, utana mar kacag..tehat nem arrol van szo, hogy komoly indokkal sir.

A kozos csaladi hetvegek mar csak a veszekedesrol es feszultsegrol

szolnak, pl. van hogy a nagyi ir valamit, a gyerek kitepi a kezebol a tollat, majd uj tollat vesz elo a nagyi, akkor azt tepi ki, a tobbit eldobalja. Nyujt valamit a baba, hogy vedd el, ha nem veszed el kezdo a husztit, ha elveszed azonnal ordit, ilyenkor jon a testverem orditasa: ADD mar vissza neki!!!! Elveszed tole?!?????

Addig sir amig meg nem kap mindent.. ha valami tanacsot adnank a testveremnek akkor uvoltve kioktat minket, hogy ne igy, hanem ugy, naponta millioszor hallani uvoltve; MIT CSINAAALSZ?!???? De miert igy?!??? Hagyjad maaaaaaaaaaaaar!!!

Amikor azt mondom minden 2. Percben ezt hallom, akkor nem tulzok.

Ha nem foglalkozunk a gyerekkel, akkor meg azert van a balhe, mert miert minden csak a tesomra marad (a gyerek csak mellette van meg, nem tudjuk atvenni tole, mert azonnal sir es uvolt az anyja utan), de kozben mi vagyunk a hulyek a testverem szerint, mert nem tudjuk lefoglalni a babat..

a csaladom egyre tobb tagja mar inkabb tavol tartana magat toluk, lehetetlen beszelgetni, egy fel

Ora nem telik el nyugalomban, mindenkinek elege van, es meg a segito szandeku tanacs sem talal erto fulekre...


2020. aug. 16. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
15%

Mennyi idős ez az "elkapatott" baba? Fél éves? Majd megnézlek téged, amikor saját gyereked lesz, mennyire lesz ekkora korábann jólnevelt.

Lehet, hogy a tesód idegbeteg, ezt mi nem tudjuk, nem vagyunk ott, ha kellemetlen vele a találkozás ne tedd. De hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy egy csecsemő el van kapatva...

2020. aug. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

A csecsemő még nincs elkapatva, de ha tényleg íg mennek a dolgok, neveletlen sőt rosszul nevelt kisded még lehet belőle.

A tesvéreddel kellene elbeszélgetni arról, kinek mi a dolg a gyerek körül, és hogy milyen hangnemben kérhet bármit, illetve jelezheti, ha valamit másképp szeretne.

Üvöltésnek életveszélyben van helye. Ha a nagytesó egy kisautót nyomkod a baba szájába, ha nagyapó a bokájánál fogva emelné ki a kságyból a csecsemőt, bárki egyedül hagyná a pelenkázón, csak egy pillanatra...

Minden más esetben "légy szíves" "kérlek", "inkább..." és hasonlók járják. Illetve édesanya visszakéri a gyermeket, és a továbbiakban ő gondoskodik róla.

Tudtomal ez a legtöbb családban így szokás.

2020. aug. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
#1, már 1 évesen is lehet elkapatott egy baba. :) Ismertem pont olyan családot ahol a gyerek így viselkedett ahogy a kérdésben. Ha közelítettem felé már ordított, mert tudta hogy én nem az anyja vagyok, és elfogom hozni attól a dologtól amit nem kéne piszkálnia, pedig nem bántottam, nem kiabáltam. Ekkor az anyja ordított VELEM, a gyerek meg csinálhatta tovább ugyanúgy a hülyeséget. Az is furcsa volt, hogy az anyja közelében 0-24 hányásig üvöltötte magát a gyerek, ha nem volt felvéve. Amikor az anyja meg nem volt a közelben, milyen furcsa, megmaradt a gyerek, elvolt, nézelődött, akárhova lehetett menni vele. Azért, mert az ügyes 1 éves fejével már tudta, hogy az anyjánál ordítással mindent elérhet. :) Így találkoztam életem legnyűgösebb, legelkényeztetettebb babájával, azóta hálistennek csak normális szülőkkel és babákkal akadtam össze.
2020. aug. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
3, de egyévesen már nem baba.
2020. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1 eves ez a gyerek is... ha nem baba, akkor mi? Meg beszelni sem tud
2020. aug. 16. 13:51
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

2,5-3 éves koráig "jogában áll meg se szólalni", utána számít megkésett beszédfejlődésnek. Egy 3 évest is babának mondanál? :)

Kisgyerek vagy orvosi szakszóval "kisded" az 1-3 éves korosztály.

2020. aug. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!