Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit változtassak a 8 hós...

Mit változtassak a 8 hós lányom napirendjén és etetésén?

Figyelt kérdés
Reggel 5-kor cici, 7-kor felkel, 9-kor cici, majd játék, 11-kor fél banán (más gyümit nem hajlandó megenni), utána alszik fél-1 órát. 13-kor főzi és cici, utána 15-16.30-ig séta (közben szinte végig alszik). 18-kor fél banán, vagy főzelék és cici. Fürdés 20-kor, és 20-45-kor "búcsúcici", majd alvás. Egy cicizést sem tudtam még mással kiváltani. Próbáltam, de max fél óra múlva már nagyon egyértelműen jelzett, hogy kéri... A főzelékekből átlag 70-eket eszik, többet nem hajlandó, és utána mindig iszik rá vizet is. Kezd aggasztani, hogy ennyire cicifüggő. Éjjel többször felsír, a védőnő szerint biztos nem tápláló neki amit eszik.
2008. nov. 27. 06:49
 1/3 anonim ***** válasza:
nem baj az ha mindig cicizik az en lanyom is 1 eves koraig cicizett! az anyatejbe benne van minden ami szukseges, mellete meg szerintem elegge taplalokat eszik! ne aggodjal meg kapja a gyumolcsot a fozeleket plusz az anyatej tokeletes!
2008. nov. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem eszik egyszerre több főzeléket,úgysem tudsz mit tenni,erőltetni nem szabad.Szép lassan egyre többet fog majd elfogadni,gyümiket is majd ahogy nő mindig egyet egyet el fog fogadni,nem lesz baj,csak néha térj vissza egy egy gyümire,akár egy kiskanál erejéig.Szerintem sincs ezzel semmi baj,örülj neki hogy van még tejed,hidd el alakul majd.
2008. nov. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, próbáld már meg a kínált gyümiket, főziket felturbósítani anyatejjel, hátha úgy jobban elfogadja. Az én lányom 7 hónapos múlt, még ő is sokat cicizik (hajnalban, reggel, délben és este elalvás előtt-búcsúcici, ahogy te is írtad) de emellett eszik tízórait, uzsit és vacsit. Utóbbi a főzelék. A banánnal kapcsolatban, hogy abból másfelet de legtöbbször kettőt kell összetörni neki. Kevés a fél banán, lehet, azért is kér cicit utána, mert tudja, hogy azzal majd jóllakik. Tegyél a fél banánhoz anyatejet és fokozatosan tegyél hozzá a többi gyümölcsből és bele anyatejet. Almát, meggyet...bármit és az arányokkal játsz, először több banán és majd egyre kevesebb. Jaa és a főzelék után kínáld valami gyümilével előbb. Van úgy, hogy az én lányom is még 1 dl gyümilevet is megiszik főzelék után. A babád addig fogja elfogadni a cicit, amíg adod neki, tehát ha később éhes, én újra kínálnám a főzelékkel. Sok szerencsét! ;)
2008. nov. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!