Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Min változtassak 14 hónaposom...

Min változtassak 14 hónaposom napirendjén?

Figyelt kérdés

5 körül tej (nem mindig alszik vissza )


8.30 gyümölcs


11.30 ebéd főzelék hússal (itt a baj ,mert általában ilyenkor már álmos alig eszik )éhes mire ébred


15.30 joghurt


19.00 főzelék után fürdés


19.30-20.00 tejecskével alvás


A gondom az ,hogy reggel nagyon korán kell a másik pedig ,hogy a tízórai és az ebéd idejét nem tudom eldönteni az alvása miatt ! Mikor mit adjak neki ???


2010. nov. 15. 20:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk az ebéd déli alvás után van elötte csak joghurtot eszik és délutén eszi meg az ebédet.pont azért mert mire eljön az alvás ideje már nagyon álmos.Ezért megkellet cserélni neki az uzsit és az ebédet igy alszik is és utána ha felkell eszik is szépen!

16 hos anyukája

2010. nov. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Látom, hogy korán kel, de mennyit alszik napközben?És csak egyszer alszik?Ha igen, akkor nagyon korán alszik el 11:30-kor.

Esetleg nem próbáltad, hogy akkor aludjon mondjuk ebéd nélkül 11-től egy órát, utána ebéd, majd délután szintén egy órát (mondjuk 3-tól), majd ébredés után uzsonna?

Később pedig beállna a napi egyszeri alvásra, ami egy után kezdődne.

Valahogy be kellene állítani az alvását, hogy csak 7 után ébredjen reggel.

Délelőtt nem adsz neki kiflit (kenyeret) valamivel?Esetleg vacsorára?

2010. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
1x alszik kb. 1-2 órát már régóta ! Külön kiflit rágcsálni nem adok ,mert nem jó evő és akkor még ennyit sem enne !
2010. nov. 15. 21:05
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem 20:48 úgy érti, hogy a reggeli gyümölcsöt toldd meg túróval, péksüteménnyel stb, hogy tartalmasabb legyen, így tudna aludni, és nem ébredne olyan farkaséhesen (vagy teli pocakkal hamarabb elnyomná az álom, és akkor bejönne a két rövid alvás). 5-től fél 12-ig kevés a tej+gyümi, még ha rossz evő is.
2010. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

13,5 hónapos a kisfiam, szerintem már a te kérdésedre válaszoltam korábban is.

Reggel 6-7-8 körül kel, akkor iszik tejitalt, kb. 2 dl-t. 10-kor kap tízóraira kenyeret sajttal, felvágottal, és mindig megeszik egy gyümölcsjoghurtot is.

Déltől alszik 2-3 órát, felkelés után ebédel főtt ételt, és mivel tízóraira tartalmas kaját kapott, simán bírja így 2-3 ig kaja nélkül.

17 órakor eszik gyümölcsöt, vagy túróval, vagy esetleg egy kis péksütit még mellé, esetleg kalácsot lekvárral, vagy szintén egy joghurtot, tehát ez is tartalmasabb.

19 órakor fürdés, utána tejital, kb. 2,5-3 dl. És utána alszik reggelig.

2010. nov. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

hát én is szerénynek érzem a hajnali ötkor tej, 8.30 gyümölcs kombót.

8.30-kor adnék egy tápláló reggelit.

11.30-kor ebédel, alig és éhes, mikor felébred, erre adsz neki egy joghurtot- én ezt sem tartom jónak.

Joghurt, gyümölcs én étkezések közben szoktam. Vagy kis étkezésnek akkor, ha nagyon jól ettek főétkezéskor. De nálad viszont hiányzik 2 főétkezés (reggeli és az ebéd, ami van, de ahogy írod alig eszik) és a kis étkezések sem laktató, tápláló kaják.

2010. nov. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tehát ?
2010. nov. 16. 07:18
 8/17 anonim ***** válasza:

Tízóraira tartalmasabb reggelit adj neki. Így hiába alszik el hamar, nem lesz éhes, majd felkelés után rendesen meg tud ebédelni. Uzsira gyümölcsöt adhatsz neki esetleg tejbegrízzel, vagy péksütivel, stb. Utána este tejcsivel elalszik. Reggel valószínűleg később fog ébredni.

Nagyon valószínű, hogy azért ébred fel olyan korán, mert az egész nap folyamán nem eszik eleget.

2010. nov. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Tízóraira tartalmasabb reggelit - ezt úgy értettem, hogy 8.30-kor ne szúrd ki a szemét csak gyümölccsel. Az nem elég laktató! Ilyenkor adj neki kenyeret valamilyen feltéttel. Jól fog lakni ahhoz eléggé, hogy le tudjon feküdni ebéd nélkül, majd ha felkelt, rendesen kajál főtt ételt.
2010. nov. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8.30 tartalmas reggeli

11 óra gyümölcs, joghurt,tejszelet akármi

alvás

14 óra alvás után bőséges ebéd, leves- második

16-17 óra könnyű kaja, vagy egy joghurt-gyümölcs müzlivel, korpával, gabonapehellyel, vagy ár szem keksz (persze nem cukros háztartási, hanem vmi minőségi, teljes kiőrlésű gabonával)Túró Rudi-ha neked belefér, könnyű saláta

19 óra főzelék

2010. nov. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!