Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babát várók, nálatok is...

Első babát várók, nálatok is mindenki jobban tudja mi kell a gyerekednek?

Figyelt kérdés

Csak mert én hiába mondogatom anyósnak, sógornőnek ha nem tudok valamit kérdezni fogok. Nagyon rámenősek, főleg anyós. Ha mond valamit és én azt válaszolom "értem de majd én tudom mit veszek/teszek" vagy "én nem így gondolom" akkor egyből kiakad hogy miért beszélek ilyen flegmán mikor csak segíteni akar. Beleszólnak abba hogy mit vegyek mit ne a gyereknek, ne vegyek neki ruhákat se, ott vannak a nagyobb unokák által kinőttek vagy ha veszek csak x méretből vegyek. A használt ruhákkal nincs bajom, el is fogadtuk de azon kívűl 1-2 db-ot ha megtetszik valami szeretnék még venni. Előre kiírattak sógornő kislányának gyerekorvosával különböző készítményeket, hogy majd azokat használjuk. Hiába mondom hogy lesz a gyerekemnek is saját orvosa az majd felír mindent amit kell, jónak lát. Kérés nélkül vettek cumisüveget, cumikat, fürdetőt, egyéb kellékeket hiába leszögeztem előre hogy majd én eldöntöm mit és milyet szeretnék. Kértem egyeztessünk ha nagyon szeretnének vásárolni a babának, ne legyen felesleges pénzkidobás, meg se hallják.

Anyós már most tömi a fejem olyanokkal hogy ő már 3 hónaposan töltöttkáposztát adott az unokának, hagyjuk majd sírni sokat a babát mert attól lesz erős a tüdeje. Ne hallgassak a védőnőre mert azok mind h*lyék. Állandóan mondogatja hogy készüljek fel mivel a baba a 16 héten mozdult meg ezért 4 héttel korábban fog születni, mert onnantól számít a középidő. Szerencsére jó messze lakunk és hiába hívna mindennap már nem veszem fel a telefont, akkor messengeren írkál. Bele se merek gondolni hová fog ez fajulni ha megszületik a baba. Persze jönni akar szülés után azonnal, mondtam neki szó se lehet róla.

Lehet sokan örülnének hogy valaki segít és költ a gyerekre, de az a baj hogy úgy teszik mintha én itt se lennék, a kéréseimet semmibe véve. Ki volt/van hasonló helyzetben?


2020. aug. 24. 13:10
 1/4 Reni 28 ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is ilyen az anyósom. Mikor kiderült hogy terhes vagyok, elkezdte mondogatni hogy ne lépcsőzzek, ne emeljek stb (3.-on lakunk, biztos megoldható hogy ne lépcsőzzek) A terhesség utolsó heteiben naponta hívogatott. Mikor már vajúdtam a kórházban, felhívta a fiát, és közölte hogy ő még aznap bejön(itt mondtam hogy elég) Mikor megszületett ha több tápszert adtunk akkor elhízlaljuk, ha kevesebbet akkor éheztetjük. A ruhákról is ne vegyünk, mert az egyik rokonuk majd ad, mondanom sem kell hogy nem kaptunk. 20 héten vettük meg a kiságyat, azt is minek mikor bármi történhet még... 6 hónaposan miért nem ül, miért nem áll, próbálta állítani(itt rászóltam) 7 hósan miért nem adok neki amit én főzök, meg krumpli pürét. 14 hósig itta a tápszert, azt is minek adok neki. 2 éves múlt nemrég, most arra van rápörögve hogy miért nem beszél folyékonyan és miért nem szobatiszta. Állandóan le akarja venni a pelenkát róla. Én már csak úgy vagyok vele hogy egyik fülemen be a másikon ki. Mindig lesz valami hidd el!
2020. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Hal isten nekem normális rokonaim vannak.
2020. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apósom okos mindig. Hál istennek nem sűrűn jön. Olyankor meg megmondom, hogy az én gyerekem majd én tudom. Anyósom csak felesleges vacakokat vesz (plvágynemű amit direkt nem vettünk és azóta se használunk) kérdezés nélkül. Ezeket szépen elteszem. Kérdezi hol van, megmondom, hogy még nem használjuk mert kicsi hozzá. Ami olyan azt meg elajándékozom (pl pelus ami már nem méret) . De legalább ő beleszólni nem mer a dolgomba.

Határozottnak kell lenned, mert később akár bajt is csinálhat ha ellent mond neked. Ha pl a szájába tömi a cumit, cumizavart okozhat. Ha meg már nagyobb lesz a gyerek és látja hogy a mama ellent mond neked, az nem segít majd a nevelésében.

Messengeren is tiltsd le a fenébe. Mond meg ha nem hagy békén a hülyeségével akkor nem is kell jönni soha. Neki megvolt a lehetősége. Ez a te gyereked lesz majd te tudod mit hogy

2020. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Amíg nyájas bájas vagy nem is fogják megérteni. Amíg nem húzod meg a határokat 🤷‍♀️
2020. aug. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!