Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell leszoktatni a...

Mikor kell leszoktatni a tápszerről?

Figyelt kérdés
Kisfiam 14 hónapos, Este lefekvés előtt 7-8 órakor és reggel èbredèskor 7órakor iszik 240 ml tápszert,de éjjel is felkel 2 óra körül és addig nem alszik vissza, míg nem kap inni tápszert. Próbáltunk gumit, teát, ringatást,semmi nem volt jót neki. Meddig kaphatja a tápszert? Mikor kell váltani és elhagyni a cumisüveget? Tapasztalt anyukák, köszönjük előre is a segítsèget🙂
2020. aug. 27. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a reggeli tápszert ha már nem alszik vissza valtsd ki valami szilard ételre.
2020. aug. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

2 éves korig kellene a tejalapú ételmek 500ml-nek lennie


Ez lehet tejital is

Vagy akár tej egy idő után...


Átvszoktak állni tejre


Én magam iskolás koromban is bögre tejjel indítottam és azzal fejeztem be a napot

2020. aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, ezeket tudjuk, elmondta a dokink, gyakorlati tanácsra lenne szüksègünk. Valami bevált dologra, amivel le szokott a baba az éjjeli evèsről, később a cumisüvegről
2020. aug. 27. 07:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom nem szokott le, cumisüvegben kapja, 3 éves múlt, tud pohárból inni, de a tápszert nem akarja és mivel reggel este kéri a tápszert, adunk neki, nagyon ritkán kér éjjel is, 120 ml-t iszik, szerintem az estit lassan el fogja hagyni. Esetleg add neki pohárból, nekem nem fogadta el, azt mondta büdös, igaza van, cumisüvegben nem érződik a szaga.
2020. aug. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 hónapja szokott le, ekkor volt 1.5 éves. Már én is azon gondolkoztam, hogyan kellene leszoktatni. Ő 3-4 óra között itta. Egyik napról a másikra elhagyta. Nem tettem semmit, csak nem kelt fel többet. Először a hajnalit hagyta el, majd az estit is.
2020. aug. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük, ez igazán megnyugtató
2020. aug. 27. 08:49
 7/8 anonim ***** válasza:
1,5 éves lányom is igényli éjjelente a tápszert. Ez teljesen normális 2 éves korig, az anyatejes gyerekek is felkelnek enni. A védőnő nekünk 2 éves koráig ajánlotta a tápszert. Napközben már egyáltalán nem kap, csak este és éjjel, ha felkel. Én is örülnék, ha átaludná végre az éjszakákat, de több mindent kipróbáltam, hiába. Csak bízni tudok benne, hogy idővel ez fog változni.
2020. aug. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most 2,5 éves, reggel és este még kér 250-250 ml tejitalt. Cumisüvegből issza, este mesét olvasok neki közben, reggel meg még ébredezik közben. 20 hónapos koráig kért éjszaka is enni, nem szoktattam le sehogy, egyszercsak elhagyta. Cumizik is még. 6 hónapja született kistestvére, nagy változások voltak az életében, nem erőltetem, hogy elhagyja ezeket a megszokott dolgokat.
2020. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!