Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra kell leszoktatni a...

Mikorra kell leszoktatni a kicsit a tápszerről? 1 éves korára már nem kell egyáltalán neki?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Én egy évesen még biztos adom neki, sőt más féléves korig nem fog kapni tejet. Ez a te döntésed. Ha úgy gondolod, hogy tejet adsz neki, akkor abbahagyod a tápszert. Olvass utána. Van belőle irodalom bőven.
2013. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Én 1 éves kora körül tervezem!


Nem szükséges neki, de azért még lehet van 2 évesnek való tápszer amúgy, de minnél nagyobb anál inkább nem fogja laktatni ezek inkbb már italok utána.

2013. febr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És akkor ti mit adtok neki reggelire meg vacsira? Hogy jól is lakjon?
2013. febr. 17. 14:33
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

Sógornőm másfél évesen is tápszerezi a gyerekét, tök szarul néz ki, és nem eszik meg semmi mást, csak ezeket a mű szarokat.

Szerintem gáz.

2013. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Kislányom betöltötte az 1 évet, adtam is neki, tejet felesen. De csak 2,8-as, vagy 3,5%-os tejet. Miután megkóstolta nem is kellett neki a tápszer. Így maradtunk a tejnél, reggel kakaó, este karamell, de ihat Maci pótkávét is, 100%koffeinmentes cikóriából.

Amúgy igen, a tápszer műanyag, persze hogy 3 éves korig ajánlják, kevesebb lenne a bevétele a tápszergyártóknak, ha mindenki csak 1 éves korig adná a gyerekeinek. Ha a gyerek laktózérzékeny, csak abban az esetben adnék 3 éves korig tápszert. Meg persze, hogy reklámozzák, hogy ilyen, meg olyan vitamin van benne. Nos, a gyerekeim kapnak külön D-vitamint, kapnak C-vitamint és kapnak Béres cseppet is és idén télen még csak az orruk folyt (3 éves és 20 hónapos). De nagyon sok fiatal anyukát be tudnak etetni a reklámok. Ne feledjük, hogy az orvosok is jutalékot kapnak, ha ezt, meg azt írják fel, meg egy bizonyos termékeket ajánlanak.

De persze, mindenki addig adja, amíg szeretné. De elképzeltem, hogy egy gyerek 3 éves koráig tápszert kap, az óvodában meg találkozik a kakaóval és azt se tudja mi fán terem!

2013. febr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Reggelire kaphat kakaót (ha minden rendben ment a tejjel, el is fogadja a gyerek), különféle péksüteményeket, felvágottat, vagyis akár azt is, amit te eszel, ha olyan amit ő is ehet, de egy 1 év feletti gyerek sok mindent ehet már.
2013. febr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én sem igazán akarok neki tovább tápszert adni mint 1 év! Igaz kenyérrel ilyesmivel még nem igazán tudom jól lakatni nem nagyon eszi! Igaz még van 2 hónapja,hogy hozzászokjon! Addigra lehet foga is lesz amivel egyen!:)
2013. febr. 17. 15:15
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
A kislányom elmúlt másfél éves és nem issza sem a tejet, sem a kakaót. Csak akkor kap tápot ha kér, ez kb naponta 3szor 1 dl. Pedig mindent eszik, de a tejre azt mondja, hogy nem jó. Nem tudok vele mit csinálni, nem akarom azt mondani neki, hogy nincs több tápszer. Ha szereti, igya.
2013. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Az én kisfiam januárban töltötte az egy évet. 1,5-2 éves koráig tápit kap, vagy junior italt (mikor melyik akciós). Este tejeskávénak csinálom, reggel kakaónak. Úgy tervezem, ezután állunk át a tejcsire.
2013. febr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Latom érkeztek válaszok jó vegyesen.

Kisfiamnal(3 éves) 1 évesen reggel kakaót vagy karamellas tejet kapott este tápot, és 2 hét múlva már este is kapott, de akkor sima tejet. Ő a macikavet kb másfél évesen szerette meg. Kislányom 7 hónapos nála is így csinálom majd.

2013. febr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!