Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért olyan tapintatlanok az...

Miért olyan tapintatlanok az emberek, hogy kinevetik/leszólják/kritizálják egymás névválasztását?

Figyelt kérdés

Az első babánkat várom, még nem tudjuk a nemét. A névválasztás már akkor szóba jött több alkalommal, mielőtt várandós lettem volna, vagy családi körben vagy barátoknál, szomszédolós partin és komolyan, mindig volt valaki, aki leszólta a nevet, amit mi szeretnénk majd adni.


De nem annyival, hogy "nekem nem tetszik", mert ez oké, hanem hogy "hahaha, ne már, tök gáz ez a név" vagy "úristen, nehogy ígyd nevezd már a gyereket" vagy hasonlók.


Pedig semmi extra névről nincs szó, tény, hogy nem TOP 10 neveket választottunk, de nem is Medox, Napsugár és hasonló neveket, csak olyanokat, amik kicsit azért ritkábbak.


De szerintem tök mindegy, milyen névről van szó, én úgy érzem, egyszerűen parasztság leszólni más névválasztását, akkor is, ha nekünk nem tetszik az a bizonyos név. Én sem állnák neki gázozni, ha valaki Benettnek vagy Zselykének nevezné el a gyerekét, csak mert nekem nem jön be.


Szerintem ez bunkóság és nem értem, hogy mi a tökömért ilyen tapintatlanok, bunkók az emberek? Ezeket senki nem nevelte meg otthon? Vagy mi az oka ennek a jelenségnek?



2020. aug. 28. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Te is leszóltad most a Medixot meg a Napsugárt...

Ilyenen megsértődni, komolyan..

2020. aug. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azzal azok aki hagyja. Mi egyrészt nem mondtuk el a nevét senkinek ameddig meg nem született pont azért mert nem voltunk kíváncsiak véleményre. Utána pedig már senkinek nem volt arca kritizálni egy újszülött baba nevét pedig elég cifrát kapott, de ha bárki tett is volna megjegyzést azt is leszartam volna, sosem foglalkoztam senki véleményével ugyanis nemes egyszerűséggel nem érdekel, itt be - ott ki.
2020. aug. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kaptunk sok beszólást. A kisfiam a Félix nevet kapta, én nem igazán értem, mi a gáz benne, maximum van akinek nem tetszik. De nem nagyon zavart más véleménye 🤪
2020. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem zavar más véleménye, ettől nem fogjuk megváltoztatni a névlistát, csak az okot nem értem. Hogy juthat eszébe valakinek, hogy ha valaki éppen elmondja, milyen név tetszik neki, ordenáré módon leszólja? Nem gondolja, hogy nincs hozzá köze vagy hogy ez a másiknak rosszl eshet?
2020. aug. 28. 14:18
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Mert mindenki azt hiszi, hogy ő szarta a spanyol viaszt és mindenki remegve epekedik a véleményéért. Az intelligensebb ember viszont felfogja, hogy bizony nem mindenkit érdekel és nem mondja el kéretlenül.

Hozzáteszem a bólogató jánosok a másik kedvenceim akik 0-24 segget nyalnak miközben belül teljesen mást gondolnak vagy ami még rosszabb, mert semmit nem képesek gondolni.

2020. aug. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez valószínűleg azért van, mert mostanában az emberek nagy %-a idióta nevet ad az ő különleges csemetéjének. Ő nem lát tisztán a rózsaszín ködtől, viszont mások már tudják, hogy elcseszi a gyerek jövőjét a választott névvel.


És műveltségi szinttől függ, hogy ezt hogy fogalmazza meg a hormongőzös szülőknek.

2020. aug. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy vettem észre, hogy két tábor létezik: 1., akik a hagyományos neveket kedvelik és 2., akik meg az újabb, divatosabb neveket. Az első csoportba tartozók leszólják a divat neveket, a kettes csoport meg a hagyományost. Mindegyik közt akadnak bunkók.
2020. aug. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 akkor neked mi a megfelelő ilyen névkibeszélő szituban? Ha valaki megmondja, hogy nem tetszik, akkor bunkó, ha nem akkor bólogató jános?

Akkor én utóbbi vagyok, mindenkinek mondom, hogy szép nevet választott, aztán kész.

Amúgy kérdező, marha rossz ötlet ilyen összejövetelen megtárgyalni a neveket. Mindenki azt hiszi, hogy azért mondod, mert kíváncsi vagy a véleményükre. És másért miért mondanád el, dicsekedésképp? Ha meg valakinek megtetszik és előbb szül, akkor meg az lesz a baj, hogy ő is azt adja.

2020. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Semmit nem kell mondani, miért lenne muszáj. Ha kérdezik akkor elmondom őszintén, hogy mit gondolok de ha nem kérdezik akkor megtartom magamnak a véleményemet és kész. Volt ilyen, az ismerősöm megkérdezte mit gondolok egy (régies) névről, megmondtam, hogy nekem nem tetszik de ők adják nyugodtan mert az ő döntésük és a bécézése aranyos. Lehet normálisan is előadni negatív véleményt nem csak sértő, bunkó módon.

A bólogató jános meg az aki bármit mondasz a szemedben bólogat és helyesel, tök mindegy miről van szó, van ilyen ismerősöm aztán rohan a barátnőihez és mindent rosszindulatúan kibeszél majd helyesel a többiek gonoszságaira.

2020. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az emberek ilyenek. Van, aki szeret kötekedni,és mindenbe beleköt, amibe lehet. Nem kell ezt felfújni, meg a szívedre venni; hanem hát ha pl nem támasztasz ilyen elvárásokat az emberek felé, nem fogsz csalódni; és akkor nem esik benned kár/lelki sérelem. De minden fölött azért nem kell szemet hunyni , de szóval érted. De hga
2020. szept. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!