Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nembaj, ha egymás nyálas...

Nembaj, ha egymás nyálas játékaival játszanak a gyerekek?

Figyelt kérdés
Bölcsis klubba szeretném vinni a kislányomat, de de Ő jelenleg mindent a szájàba vesz, és szopogat. Ha elviszem egy ilyen játszóház szerűségbe, akkor ott a többi gyerek nyálas játékát nyilván ő is bekapja. Egy ismerős anyuka előadást tartott múltkor arról, hogy ez mennyire gusztustalan, és veszélyes, és hogy ne vigyem ilyen helyre amig mindent bekap, vagy ne engedjem meg neki. Na most hogy tiltsam meg az egyévesemnek, hogy ne vegye a szájába a dolgokat? Nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, ha több ilyen korú baba együtt játszik? Tényleg undorító lenne, ha összevissza nyálaznak mindent? Vagy ez hogy működik? Vinni kellene saját játékot? Köszi a választ
2017. jan. 24. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
A te felelősséged nemk itenni olyannak aminek nem kellene. Mivel ő még nem dolgozza fel ezt a tiltást hosszútávon, nyilván nem viszed ilyen helyre ha nem vagy rászorulva.
2017. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Erősödik az immunrendszerük :D
2017. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Mi annó a 2-3 évessel jártunk egy órára,ahol mindenféle csörgődobbal meg egyéb zajkeltő holmival játszottunk. Volt egy kúszó kistesó. Anyu rendszerint hozott neki egy saját, elég hasonló cuccot, azt rághatta. A többit hagyta, hogy megfogja, de ha ráharapott volna, elvette tőle.

De amúgy ilyen helyen elkerülhetetlen némi nyálcsere, én nem sikítoznék a helyedben, hogy fujj de gusztustalan, csak valamennyire igyekeznék megfékezni. :)

2017. jan. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Tökéletes a betegségek átadásához.
2017. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
32%

Ugyan már. Én kiskoromban a tyúkok vizéből ittam, a földből saját kezűleg kiásott földes sárgarépát ettem, mégis felnőttem.

Én megértem, hogy minden szülő félti a picinyét, de nem kell túlzásba vinni szerintem.

18L

2017. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem engedem hogy a szajaba vegye, ha meg ilyen pici ugyis ott vagy mellette, egyszeruen megaladalyozod.
2017. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem sem kell ezt úgy túldramatizálni.

Az 1 éves lányom kedven ját3ka annó az volt h barátnőm babájától lopkodta a cumiját, a tápszeréből ivott stb. Egyik gyereknek se lett semmi baja.

Attól h burokban tartod a gyeteket, csak rosszabb lesz.

Ez a nagy sterilizálás csak manapság van.

Amivel megvédheted h megtanítod majd kezetmosni!

De most még csak rászólsz h nrm szabad, de ennyi. Úgy is a szájába veszi majd. A lényeg h sokszor hallja h nem, így fogja majd megtanulni.

De ha nem viszed sehova akkor ezzel csak később szembesülsz majd. Ennyi

2017. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Bölcsiben is ezt csinálják. Néha a gondozók berakják az összes játékot a fertőtlenítőbe, de különben megy a nyálazás. A saját játék nem valószínű, hogy egy csupa új játékot kínáló helyen érdekelni fogja :) Ha úgyis ott ülsz vele, meg tudod akadályozni, amikor emeli a szájához - ha elég gyors vagy :) - fogd le a kezét és mond, hogy "nem szabad", "nem ehető". Ha viszont félted, ne vidd közösségbe, mert tényleg jó eséllyel fog összeszedni mindenfélét, és főleg februárban szokott mindig tetőzni mindenhol a takonykór.
2017. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazából azért szeretném elvinni ilyen helyre is, mert szereti a többi gyereket, tudom nem játszanak még ilyen korban együtt, csak szereti nézni őket. Másrészről pedig kezdek itthon bedilizni, mert már másfél éve itthon vagyok. Valami társaság jó lenne. Egyébként meg szeptembertől megy bölcsibe, mert vissza kell mennem dolgozni, és ez a bölcsi szervez ilyen játszós napokat a leendő bölcsiseknek, kb 1-2 óra hossza. Engem mondjuk nem aggaszt annyira, hogy esetleg bekapja a játékokat, nyilván nem örülök neki, de sajnos ez ezzel jár. Inkább attól tartok, hogy vannak ilyen nagyon paràs anyukák, akik beszólogatnak ha esetleg megnyálaz valamit a törpe. De gondolom a bölcsisek is egymás cuccait nyalogatják, mert anyu óvónő, és állitása szerint van olyan 3 évese, aki néha még most is bekapkod dolgokat.
2017. jan. 24. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!