Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "versenyeznek" az...

Miért "versenyeznek" az anyukák egymás között? Kinek mit tud a gyereke, hány foga van, mikor bújt ki, megfordul már, stb stb?

Figyelt kérdés
2018. febr. 11. 20:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Mi a versengés? Van konkrét példád? Szerintem a kérdezgetés nem az. Én személy szerint kíváncsi vagyok más gyerek dolgaira, pedig egyik mozgásfejlődése se kirívó. Vagy a játszótéren is azok az anyukák kérdezik egymást a beszédről, akinek szinte egy mukkot se szól a gyerek (pl az enyém). De az se versengés mikor itt azt kérdezik kinek hány kiló a babája x hónapos korban.
2018. febr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Mindenki a sajátját kepzeli a legjobb legszebbnek. Ráadásul otthon egyedül unatkozva sokat lehet ilyenen agyalni..
2018. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Konkrét példa,egyik ismerősöm ha beszélünk faggat mit tud az én babám,konkrétan rákérdez hogy csinálja ezt,vagy azt?Tudja már ezt vagy azt? Engem is érdekel hogy más babák mit mikor kezdtek el csinálni de csak azért hogy meggyőzödjek arrol hogy jol fejlődik a gyerekem és nincs lemaradva.De már többször észre vettem hogy egyes anyukák csak azért érdeklődnek hogy el tudjanak dicsekedni hogy az ő babájuk milyen...

Nyilván büszke az ember a saját gyerekére,ennek igy is kell lennie de elég fusztrálo tud lenni ha mást sem hallok csak hogy jaj mi már ezt is tudjuk,meg azt is csináljuk....ráadásul többesszámban,borzasztó komolyan

2018. febr. 11. 20:56
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Ezen nem tudsz változtatni, max vágj vissza valami kamuval hogy mit csinál már néha és majd jól kiakad hogy sz övé nem :)))
2018. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez egyrészt személyiségfüggő dolog. Ha valaki versengő típus a munkahelyén az ha elmegy szülni nem veszti el ezt a "jó" szokását.


Plusz legyünk őszinték, mind szeretjük azt érezni, hogy jobbak vagyunk másoknál. (pszichológusok szerint ezért szeretünk pl. "trash reality" műsorokat nézni, mert habár tele vagyunk hibákkal azért mégis csak "jobbak" vagyunk mint pl. VV akárkicsoda XD)


Habár még nincs gyerekem de nyilván a gyereknevelés olyasmi amit az átlag jól akar csinálni, és mivel ezt az élet nem "osztályozza" egyértelműen (vagy max utólag) és nincsenek rá klasszikus szabályok kicsit elveszve érezheti magát mindenki, így pedig marad az egymással való összehasonlítás.


És persze ott vannak az önigazoló típusú emberek is. Aki vagy saját kisebbségi komplexusuk (mert esetleg tudják, hogy valójában vaj van a fülük mögött. Vagy az élet más területén nem tudnak kitörni csak itt) kezelése végett akarják bebizonyítani maguknak, hogy ők "jobbak" mint mások.

2018. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Sosem hasonlítgatom a gyerekem máséhoz , ahogy magamat se a szomszédhoz vagy egyéb személyekhez.

De azt utálom amikor az egyik rokonom rendszerint azzal jon h jaj az o unokaja igy-ugy volt. De nala ez megszokott mert a gyerekeit meg hozzank es a masik 2 tesójának a gyerekeihez hasonlítgatta...

2018. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
1-es vagyok, az ilyen típusú ember nekem nem "barátom", ha valamiben jobb (nem gyerek téma) akkor henceg vele, ha nem rosszabb, irigy és rosszindulatú. Építettem le kapcsolatot már ilyen típussal. Persze az ilyen majd, mivel babával otthon van folytatja, az ő gyereke csodagyerek, persze mindenben a legjobb, 3 fogásos ebédet főz, minden szuper, mindenki más meg béna. Kinek kell ez??? Téged is idegesít, különben nem tetted volna fel a kérdést. Építsd le, ha másban is illik a leírás.
2018. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mikor egy felnőtt akar jobbnak tűnni az más,sokan vannak kihaénnem típusok :) de egy kisbaba az kisbaba,minden gyerek más,más ütemben fejlődik,nem az anya dicsősége ha az a baba ül 6hónaposan vagy 5hónaposan 4foga van és még sorolhatnám.
2018. febr. 11. 21:25
 9/17 anonim ***** válasza:
47%
Figyi! Az én gyerekeim pár hetes koruktól átaludták az éjszakát, viszont a foguk későn jött (mind a kettőnek 1,5 évesen az első) Akkor ők most ügyi babák vagy nem? :D
2018. febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A miértet én se értem, de észrevettem.

Ez már ott kezdődik, hogy hányadik próbálkozós hónapban sikerült. De itt érdekes módon azt nézik le, aki nem küzd érte tíz évig.

A következő ilyen versenyszám, hogy ki mikor érezte mozogni először. A 20 évvel ezelőtti könyvekben mindenhol azt írják, hogy félidőben mozdul meg a baba először (érezhetően). Most ha megnézel egy ilyen kérdést, már repkednek, hogy 16 hetesen, sőt akár korábban is észlelte.

A rendelőben beszélgetett pár kismama, ott is ez volt. Mikor mondtam, hogy 20 hetesen éreztem, szinte lenéző volt mindenki. Mintha ezen bármi múlna.

Szerintem csak baromira unatkoznak.

Azt se értem, hogy ha több gyereke van, akkor köztük is különbséget tesz ez alapján? Vagy akkor már nem számít, mikor bújt ki a foga?

Nekem ez magas.

Pedig én is versengő típus vagyok.

2018. febr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!