Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 5 hetes babám...

Mit tegyek? 5 hetes babám éber állapotban folyamatosan sír, állandóan karban akar lenni, alig alszik.

Figyelt kérdés
Hasfájós, kap Infacolt, Normaflore-t és Chamomillát is javasolt a gyerekorvos nyugtatónak. Rögtön igyekszünk reagálni a férjemmel a sírásra, de már nem bírjuk tovább, már több napja szinte semmit nem alszunk. Most egyedül vagyok a babával és nem kegyelmez. Meg fogok őrülni. Mindenem ez a baba, most is nyugodt hangon beszélek hozzá, simizgetem, de blül felrobbanok, orítani tudnék. Szeretnék egy órácskát aludni, de nem megy, nem hagy. Szopi után néha bealszik 20 percre, de akkor uyge menni kell fejni. Ti mit tesztek, pici babás anyukák?
2008. nov. 27. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad már a szélcsövet? mert nálunk ez jött be miután minden csodaszet kipróbáltunk. Ez egy nagyon vékony gumicső amit fe kell dugni a pici végbelébe. ez "kipukksztja" a hólyagokat és a kaki szabadon tud kijönni. Szerintem ez a leghatásosabb hasfájás ellen. Patikában lehet kapni.
2008. nov. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja! és nem utolsó sorban, ha tényleg hasfájás miatt sír és már mindent kipróbáltál, felvetted stb., akkor hagyd megnyugodni az ágyában. Tudom ezért majd sokan le fognak szavazni, de ha álomba sírja magát akkor alszik a következő etetésig. A sírás neked óráknak fog tűnni, de max. 5-10 perc és már alszik is.

Egyébként próbáld meg kivinnni egy kicsit a levegőre is, az is szokott ilyenkor segíteni, a jó levegő alomba rígatja őket!

2008. nov. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Most biztos le fognak pontozni...de,hagyjátok sírni egy kicsit.Igaz,nagyon kicsi(az enyém 4 hetes),de pontosan tudják,ha sírok jön anya,ne kapjátok fel,próbáljátok az ágyban megnyugtatni stb.Az enyém is van,hogy sír,de ha tudom,hogy nincs baja és mindent megtettem és Infacolt is kapott(enyém is hasfájós)és nem tudok már mit tenni(és kézben sem nyugszik meg),én hagyom sírni(persze nem órákon keresztül.)Meg kell szoknia,egyedül is lenni.Nálunk bevált ez a módszer és én nem olvastam sehol,(mielőtt valaki azt mondaná).Ő 3-4 óránként eszik,éjjel eddig 2-szer kelt,már kb.1 hete egyszer,de van,hogy este 10-től reggel 4-5ig alszik.Akkor szoktattam le az egyik éjszakai evésről,amikor szinte semmit nem evett a ciciből,tehát nem volt éhes.Ja,és kitoltuk a fürdetést 9 körülre és utána van hami.Persze minden baba más,ki kell tapasztalni,hogy Ő milyen.Ja,és csak következetesen...anyukám mindig azt mondja...
2008. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A köv. szopi után megyünk sétálni, csak az a baj, hogy miután jót aludt a levegőn (fél órát sétálunk), itthon folytatja a bőgést. Kipróbáltam már, hogy álmosan hagyom sírni, de 35 percet ordított folyamatosan, nem nyugodott, nem fáradt ki, csak jól behergelte magát szegenykém. Olyan lelkifurdalásom van emiatt azóta is. Nálunk ez sajnos nem működik... A szélcsövet a gyerekorvos is mondta, ki is fogom próbálni. Köszi még 1x!
2008. nov. 27. 12:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk az espumisan cseppek jöttek be, érdemes kipróbálni az infacol helyett.

Nálunk is volt ilyen 3 hét kb, sajna ezt túl kell élni, kitartás!

Próbálj segítséget kérni: nagymama, nagynéni, barátnő stb. Hozzám átjött ilyenkor valaki és 2-3 órát ringatta, dédelgette, addig én aludtam.


A másik, hogy próbáld hagyni egy picit sírni, próbáld meg többször is. Én is naphosszat ringattam a babámat, üvöltött ha letettem. Aztán néha-néha bepróbálkoztam és végül csak megtanult egyedül aludni!

2008. nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem értek egyet azzal, hogy hagyjad sírni, mer egy ilyen pici baba nem azért sír, hogy az anyja egyből felkapja, hanem mert fáj valamilye. Gondold csak el, neked fájna ennyire a hasad, és le sem tojnának, biztos rossz lenne, és az a pici emberke mé nem tudja, szegényke, mit csináljon. Én is hagytam sírni a kislányomat egy párszor, de nem minden baba sírja álomba magát, igy ő sem. Mi az Espumisan cseppet használtuk, a Gripe Water gyógyvizet, és legutolsó sorban az Aloe Vera activatort, ami nagyon gyorsan hatott. Most 9 hetes, és már elvétve van hasfájás.

Az biztos, hogy a levegőn egyből elaludt, ha van segítséged, vigyék ki a picit sétálni, te pedig addig pihenj.

Ráadásul megérzi a bab ha feszült vagy, átveszi.

Nekem ez bevált, mikor estem össze a fáradságtól, este többször fele kellett kelni: Ez a kisbaba csak nálam nyugszik meg, én vagyok neki a világ, nem hagyhatom cserben, egyszer elmulik ez az állapot, és minden stöci lesz. Szóval magamat erősítettem.

Kitartás!!!

2008. nov. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!