Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feszes vagy laza izomzatú...

Feszes vagy laza izomzatú babák szülei?

Figyelt kérdés

Mik voltak a jelek? Angliában élek, és félek nem veszik észre ha esetleg hypotone vagy hypertone.


Olvastam a tüneteket, de nem teljesen világosak a leírtak, pl. az egyiknél a rövid nyakat írja, hát a fiamnak elég rövid a nyaka, szerintem minden babának rövid...


A korai ülni akarás se világos, mert nem akar felülni, csak néha ha sír mert éhes, vagy álmos akkor előre feszíti magát, de pl ha eszik, akkor simán tartja jó pozícióban a testét. Meg ma nagyon erőlködött a kakival, és előre görnyedt...


Elmondom mit csinál miket tud/nem tud és esetleg megmondhatnátok, ha valamelyik aggodalomra ad okot, hogy mondhassam a dokijának.


A fejét szépen tartja, könyökén támaszkodik, kicsit behúzza a nyakát ha háton fekszik vagy pihenőszékben.

Ha a hátán van az ölemben, akkor összegömbölyödne, de sima felületen szívesen van a hátán.

Hason mind kinyújtott, mind felhúzott lábbal szokott lenni. Ha hason van az én hasamon, akkor néha pucsít, amitől nem veszi fel a C tartást a háta, de néha felveszi.


Nemrég elkezdett oldalra fordulni próbálni hátról hasra, néha sikerül is de nagyon erőlködik. Hasról hátra már többször fordult 8 hetesen, de mostanság nem nagyon megy neki (ez lehet hypertonia, nem?)

A tengelye körül nagyon lassan forog, tehát ha leteszem hasra, úgy hogy mondjuk a feje felém néz, 2-5 perc múlva már elfordult valamelyik irányba kicsit, tehát srégen van nekem.

Nem teljesen egyforma a két arcfele, de nem nagy a difi, alig látszik.

A csípője szerintem rendben van, tud terpeszteni, de nem túl laza, andoki csekkolta is. A reflexeit láttam megnézték, az is rendben volt, illetve a bokáját, csuklóját is.


15 hetes, stroke előzménnyel. Mondta a doki hogy figyelgessem nem-e féloldalasan fejlődik, de szerinte rendben van, viszont én nem vagyok orvos, nagyon laikusan nézem.


Agyilag nem mutat gondot, mosolygott időben, hallásvizsgálaton volt, viszont ha valami érdekeset lát, pl a függönyt vagy a nagy piros képet a falon alkor hiába mondjuk a nevét, ismerős hangra nem reagál, viszont ha nincs elfoglalva mással, akkor odanéz ha szólunk neki. Nemrég nevetett, és nyúl dolgokért, pláne ha színes.


Szemet szúr bárkinek bármi?


Ui. Nem aggódom agyon magam, nem kell mély levegőt vegyek, nem vagyok paramami. Csak gondoltam átfogó képet festek le.


2020. szept. 1. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Az én babám hipoton. Nekünk 10 naposan derült ki,ülésbe húzásnál nem tartotta a fejét. 3 hónaposan hason sem emelte még a fejét. Járunk tornára,lassan 7 hónapos,szépen behozta a lemaradást. Kezdő szülőként én nem vettem volna észre,legalábbis nem ilyen hamar,hisz nála az egyedüli jel,hogy nem tartotta a fejét
2020. szept. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hypertonia az a magas vérnyomás.

A feszes izomzat jele nálunk az volt, hogy nem akart hason lenni, rögtön sírt, mert nem tudta a fejét letenni, még lenyomni se lehetett.

Az hogy 8 hetesen forgott az esetleg lehet a feszes izomzat jele. Az nem baj, ha most már nem csinálja. Ráér még vele.

Szerintem semmi baja nincs a babádnak a leírtak alapján.

15 hetes babák még nem hallgatnak a nevükre.

2020. szept. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen nen is az hogy a nevére, hanem ismerős hangra. A neten olvastam, hogy azt kellene.


Hát, le lehet nyomni a fejét, de jobban szereti fent tartani, ha ébren van. Viszont hason alszik, szóval letudja tenni a fejét.

2020. szept. 1. 23:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. szept. 1. 23:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerős hangra sem kell mindig odafigyelnie, főleg ha épp elmélyedt valamiben.

Mégegyszer átolvastam, amit írtál. Nem látok problémát. Az hogy fel akar ülni, az csak egy reflex. De nem jelent gondot.

2es voltam.

2020. szept. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer!
2020. szept. 1. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!